info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín
Pánska bežecká obuv Salming Ranger Men

Salming Ranger Men

Pánska bežecká obuv

Produkt nie je v ponuke
pozrite sa na podobné produkty
62,44 € 130,76 € ušetríte 68,00 € -52 %

Salming

21R_1-1281055-1133

Pánska trailová bežecká obuv Salming Ranger je absolútnou novinkou v našej ponuke. Tento technicky vydarený model zaujme predovšetkým svojou dynamikou, nízkou hmotnosťou a univerzálnou podrážkou s veľmi dobrou priľnavosťou. Ak hľadáte skutočne všestrannú trailovú bežeckú obuv, Salming Ranger bude skvelou voľbou.

Náš najnovší prírastok do radu trailových topánok ocenia všetci bežci, ktorí hľadajú trailovú bežeckú obuv, ktorá zvládne väčšinu typov prírodných povrchov. Všestrannosť modelu Ranger podporuje perfektne padnúci strih strednej šírky, ktorý je pohodlný a zároveň dostatočne stabilný na to, aby bol agresívny.

Dizajn modelu Salming Ranger vychádza z vlastností predchádzajúcej série Salming Trail T a prináša inovácie najmä v oblasti zvršku. Tvorí ju ideálne pevný polyesterový úplet modelu Ranger, ktorý je po obvode topánky chránený špeciálnym polyuretánovým pásom ROCShield™.

Osvedčená koncepcia medzipodrážky s penou Salming RunLite™, ktorá tlmí nárazy, a všestranná podrážka z odolnej gumy so 4 mm dezénom dokonale funguje na všetkých druhoch prírodných povrchov a poskytuje nečakane dobrú priľnavosť a dynamiku pri každom kroku.

Všestranný partner
Salming Ranger je jednou z takzvaných univerzálnych trailových topánok. Vďaka množstvu dezénu a veľmi kvalitnej a odolnej priľnavosti podrážky si poradí s väčšinou prírodných povrchov, ako aj vo chvíľach, keď vás beh zavedie na pevnejší podklad alebo dokonca na asfalt.

Pre začiatočníkov a pokročilých
Model Salming Ranger ocenia začiatočníci aj pokročilí bežci. Bežci s menšími skúsenosťami ocenia najmä celkové pohodlie a stabilitu, ktoré tento trailový model ponúka. Tí pokročilejší potom naplno rozvinú svoje dynamické vlastnosti a skvelú trakciu pri každom kroku.

Pre stredne dlhé behy na trati
Salming Ranger nie je úplne správna voľba na horský ultra beh. Vďaka stredne vysokému dynamickému odpruženiu sú vhodnejšie na stredne dlhé trailové behy, pri ktorých je pre vás dôležitejšia rýchlosť, stabilita a pocit z povrchu. Samozrejme, nie na úkor primeraného pohodlia.

Zvršok obuvi

3 vrstvy pre pohodlie a stabilitu
Sendvičová technológia 3 Layer Construction, ktorú sme použili na zvršok modelu Ranger, z neho robí jeden z najpohodlnejších a najodolnejších modelov vôbec. Prvá vnútorná vrstva je z mäkkého polyesteru a bezšvového materiálu, ktorý udržuje nohy v maximálnom pohodlí. Tú prekrýva druhá vrstva - ideálne pevná pletenina, ktorá zvyšuje odolnosť obuvi a ochranu nôh pred vonkajšími vplyvmi. Obe vrstvy sú potom chránené špeciálnym polyuretánovým pásom ROCShield™ po obvode topánky a technológia ExoSkeleton™ dodáva stabilitu v kľúčových oblastiach.

Maximálna stabilita
Technológia ExoSkeleton™ stabilizuje chodidlo pri bočných pohyboch, čím znižuje tlak na MTP kĺby (metatarzofalangeálne kĺby). Tento dizajn eliminuje trenie a chráni mäkké časti chodidla, najmä tie pod prednou časťou chodidla.

Ochrana v prvom rade
Špeciálny polyuretánový pás ROCShield™ po celom obvode topánky chráni nohu pred ostrými kameňmi, konármi alebo vodou. Tento "štít" výrazne zvyšuje odolnosť topánky a zároveň zvyšuje vašu sebadôveru pri behu v náročnom teréne.

Chodidlo je držané na mieste
Heelcup™ - pätový košíček našich topánok je vyvinutý tak, aby nezvyšoval hmotnosť topánok a nenarušoval celkový pocit pohodlia v topánke, ale zároveň plnil svoju funkciu, ktorou je stabilizácia a fixácia nohy v topánke.

Prirodzený a efektívny pohyb prednej časti chodidla
Zvršok obuvi je v oblasti prstov rozšírený pomocou technológie Toe Box™, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre pohyb prednej časti chodidla a podporuje prirodzenejší a efektívnejší pohyb z biomechanického hľadiska.

Medzipodrážka - odpruženie

Pohodlie a výkon na každom kroku
Tlmiaca vrstva RunLite™, ktorá vznikla vstrekovaním vysoko odolného materiálu EVA, poskytuje prekvapivo dynamický výkon bez toho, aby bolo obetované potrebné pohodlie. Zároveň umožňuje skvelý cit pre povrch, po ktorom bežíte.

Podrážka - podrážka topánky

Pohodlie pri náraze, sila pri odraze
Technológia TGS 62/75° rozdeľuje podrážku topánky na 2 časti. Prvá časť - od päty po priehlavok - tvorí približne 62 % plochy podrážky a je navrhnutá s ohľadom na maximálnu stabilitu a tlmenie nárazov. Od druhej časti - prednej časti podrážky - ju oddeľuje tzv. baletná línia, ktorá prebieha pozdĺž podrážky pod uhlom 75°. Toto rozdelenie zaručuje, že sa topánka ohýba presne na tom mieste, kde stimuluje prirodzený bočný a predný ohyb chodidla. Predná časť topánky je potom navrhnutá tak, aby bol odraz počas behu maximálne účinný.

Odolnosť a vynikajúca priľnavosť
Podrážka modelu Ranger je vyrobená z veľmi odolnej gumy, ktorá má tiež vynikajúcu priľnavosť. Jeho 4 mm univerzálny vzor zaručuje spoľahlivé uchopenie za akýchkoľvek podmienok.

Parametre

Šport Beh
Sezóna 2021 Q1
Typ došľapu Neutrálny , Stabilný / pronačný
Typ bežeckej obuvi Tréningová
Typ povrchu - beh Terén - trail
Úprava obuvi Priedušná
Šírka topánky Štandardná
Tlmenie Stredné tlmenie
Drop 5 mm
Technológie 3 Layer Construction , TGS 62/75° , Heelcup , Toe Box , ROCshield , Exo Skeleton , RunLite™ Midsole

3 Layer Construction

Ak máte s topánkami nabehať stovky kilometrov, je potrebné, aby boli nielen odolné a pohodlné, ale tiež aby nohu držali spoľahlivo na svojom mieste. Pri vybraných modeloch využívame jednoduché odľahčené 3-vrstvové konštrukcie, ktoré ponúkajú presne to, čo od objemovej cestnej topánky očakávate.

TGS 62/75°

Vzdialenosť od päty k brušku chodidla (62% podrážky) bola navrhnutá s ohľadom na maximálnu stabilitu a tlmenie dopadov. Táto plocha je zakončená tzv. Baletnou čiarou, ktorá túto stabilizačnú časť ukončuje pod uhlom 75%. Za touto baletnou líniou sú topánky naopak vybavené materiálom, ktorý podporuje a stimuluje odraz pri behu. Technológia TGS 62/75 zaisťuje, že sa topánka ohýba presne v tom správnom mieste tak, aby stimulovala prirodzene laterálny a predozadný pohyby chodidla.

Heelcup

Pätný košíček u našich topánok je vyvinutý tak, aby nezvyšoval váhu topánok, ale zároveň plnil svoju funkciu, ktorou je stabilizovať a fixovať chodidlo v topánke.

Toe Box

Oblasť špičky je rozšírená a poskytuje tak oveľa viac možností pohybu prednej časti chodidiel a tým podporuje ich prirodzenejší a viac efektívnejší pohyb z biomechanickej perspektívy.

ROCshield

Špeciálny polyuretánový pruh, ktorý vedie od pätného košíčka až po špičku v spodnej časti zvršku topánky. Ochráni vašu nohu pred ostrými kameňmi, vetvami alebo vodou. Tento "štít" výrazne zvyšuje odolnosť topánok a zvýši aj vaše sebavedomie pri behu v náročnom teréne.

Exo Skeleton

Technológia Exo Skleton stabilizuje chodidlo pri pohyboch do strán a znižuje tak tlak na MTP kĺby (metatarzofalangeální kĺby). Táto konštrukcia eliminuje trenie a chráni mäkké časti nohy, predovšetkým tie, ktoré sa nachádza pod prednou časťou chodidla.

RunLite™ Midsole

Tlmiaca vrstva RunLite ™ je zo vstrekovaného vysoko odolného materiálu EVA, ktorý vytvára pohodlie pre nohu a zároveň umožňuje dobre vnímať povrch. Podrážka je ľahká a flexibilne reaguje na rôzne typy povrchu už pri prvom kroku.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 11:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme

Čo hovoria naši zákazníci

Ďaľšie užívateľské recenzie »
100 %
Odporúča obchod
Overený zákazník Pridané: 16. augusta 2023

Rýchle doručenie

100 %
Odporúča obchod
Overený zákazník Pridané: 9. augusta 2023
  • Veľmi rýchle vybavenie a doručenie objednávky . Presné tabuľky veľkostí . Oblečenie vždy sadlo .

  Máte nejakú otázku? Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám na +421 222 205 421

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay