info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Pomoc potrebným je pre nás dôležitá

"To, čo robíme, je menej ako kvapka v mori. Ale bez tejto kvapky by tu niečo chýbalo. "Povedala kedysi Matka Tereza. Naša pomoc druhým je tiež obyčajnou kvapkou, ale napriek tomu veríme, že keď z nás "niečo kvapne" tým, ktorí to potrebujú, má to vždy zmysel. A tak radi a s pokorou pravidelne prispievame na chod týchto organizácií:


Dobrý anděl

www.dobryandel.cz

Dobrý anjel pomáha rodinám s deťmi, ktoré vážna choroba priviedla do ťaživej životnej situácie. Príspevky dobrovoľných darcov, ktoré k potrebným putujú do posledného haliera, pomáhajú rodinám preklenúť finančnú tieseň, do ktorej sa kvôli chorobe často veľmi rýchlo dostávajú. Vďaka organizácii Dobrý anjel prispievame deťom trpiacim onkologickým ochorením, svalovou distrofiou, cystickou fibrózou, chorobou motýlích krídel a ďalšími poruchami.


Fond ohrožených dětí

www.fod.cz

Fond ohrozených detí je mimovládna nezisková organizácia, ktorá pomáha ohrozeným deťom. Má poverenie na výkon sociálnoprávnej ochrany detí, takže dokáže účinne zasahovať tam, kde je na deťoch páchané bezprávie. Fond vznikol v roku 1990 z iniciatívy pestúnov a osvojiteľov a vďaka pravidelným príspevkom a podpore verejnosti je v súčasnosti najväčšou neštátnou neziskovou organizáciou na ochranu detí u nás.


ADRA

www.adra.cz

ADRA (Adventist Development and Relief Agency) je medzinárodná humanitárna organizácia, ktorá poskytuje pomoc ľuďom v núdzi. Celkom pôsobí vo viac ako 130 krajinách sveta a v Českej republike funguje od roku 1992. Mimo okamžitú humanitárnu pomoc pri prírodných katastrofách, vojnových konfliktoch a iných nešťastiach sa Adra venuje dlhodobým humanitárnym, rozvojovým a ľudskoprávnom projektom v oblastiach postihnutých chudobou.


SOS dětské vesničky

www.sos-vesnicky.cz

SOS detské dedinky vznikli po druhej svetovej vojne a odvtedy po celom svete bojujú za práva detí a láskyplný domov pre nich. Aj u nás majú silnú základňu a poskytujú deťom aj rodinám široké spektrum služieb. Od poradenstva rodičom v životnej kríze (aby čo najmenej detí muselo svoj domov opustiť), až po rýchle zásahy pri týraní alebo iných akútnych situáciách. Opusteným deťom ponúkajú čo najviac opory a istoty v láskyplnej starostlivosti pestúnov.


Zdravotní klaun

www.zdravotniklaun.cz

Zdravotný klaun je nezisková organizácia, ktorá vnáša smiech tam, kde znie len zriedka. Využívaniu humoru v zdravotníctve sa venuje s maximálnou odbornosťou a citlivosťou. A nepôsobí zďaleka len u nás. Organizácia je súčasťou Európskej federácie združujúcej zdravotných klaunov z rôznych krajín. Dnes u nás v súčasnosti pôsobí 86 profesionálnych Zdravotných klaunov, ktorí pravidelne navštevujú 62 nemocníc a 8 domovov pre seniorov a 1 hospic.


Nevidím a běhám

www.potme.cz

Občianske združenie Nevidím a behám umožňuje nevidiacim vychutnať si vietor vo vlasoch, vlny endorfínov, zlepšenie kondície a vôbec všetky výhody behania. Prepája nevidiacich bežcov s dobrovoľníkmi, ktorí im pri tréningoch aj na pretekoch robia vodičov a sprevádzajú sa celou trasou. Sme veľmi radi, že im môžeme pomáhať prostrednícvom darov v podobe športového oblečenia a obutia. Spolu s Nevidím a behám tiež každoročne organizujeme benefičný beh Päť brnenských vrcholov.

Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:08:53:29
Kilpi Sylane
-74 % Outdoorové šortky Kilpi Sylane
22,95 € 89,90 €
už len 3 ks za túto cenu