info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako vyprať funkčnú bielizeň, aby si udržala pôvodné vlastnosti?

08. 04. 2022
Pri označení „funkčná bielizeň“ je predovšetkým potrebné mať jasno, čo to vlastne znamená. Slovo „funkčné“ označuje bielizeň alebo oblečenie, ktoré má určité vlastnosti – napríklad odvod potu, nepremokavosť a pod. Slovo „bielizeň“ potom označuje spodnú vrstvu, ktorú máme priamo na tele. Často používaným pojmom je tiež „termoprádlo“, čo sú práve spodné vrstvy s vlastnosťou udržiavania tepla.
Ako vyprať funkčnú bielizeň, aby si udržala pôvodné vlastnosti?

Ako prať

Veľmi dôležité je dodržiavať odporúčania výrobcu. Každý materiál môže byť inak náchylný na rôzne spôsoby prania. Pokiaľ má vaša práčka program na športové oblečenie, použite ho. Pokiaľ nemá, zvoľte jemnú bielizeň alebo ručné pranie.

Rozdeľte na biele a farebné, zapnite všetky zipsy a obráťte naruby. Pokiaľ nastavujete teplotu ručne, vždy sa pozrite na odporúčanie výrobcu pri každom kuse oblečenia!

Pracie prostriedky

Prášku dávajte málo alebo ho radšej nepoužívajte vôbec a kúpte si tekutý gél priamo na športové oblečenie a funkčnú bielizeň. Rozhodne nepoužívajte aviváž, nedávajte do sušičky a ani nežehlite. Športové a funkčné oblečenie a bielizeň nie je potrebné prať po každom použití, prichádza tým o svoje vlastnosti.

Mikiny a bundy stačí vyprať párkrát za sezónu. Tričko a spodnú bielizeň napríklad môžete vziať hneď po športovej aktivite so sebou do sprchy a len ho prepláchnuť v čistej vode.


<- AKO SA STARAŤ O ZIMNÉ OBLEČENIE


AKO SA STARAŤ O SOFTSHELL A PÁPEROVÉ BUNDY ->


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:01:17:19
Mizuno Terry FZ Jr
-63 % Detská mikina Mizuno Terry FZ Jr
17,95 € 47,95 €
už len 2 ks za túto cenu