info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako správne uložiť zimné oblečenie na spánok

06. 04. 2022
Sneh sa rýchlo topí a blíži sa koniec zimných radovánok. Tento čas prináša aj obvyklú povinnosť v upratovaní rôzneho zimného vybavenia, ale aj oblečenia – predovšetkým búnd. Záležitosť to môže byť trochu zdĺhavá, oblečenie vám však pri správnom uložení vydrží oveľa dlhšie.
Ako správne uložiť zimné oblečenie na spánok

Ako veci pripraviť?

Všetko oblečenie pred zazimovaním vyperte. Nielenže ho budete dávať do skrine čisté a voňavé, ale pracie prostriedky budú vlákna chrániť počas tých niekoľko dlhých mesiacov. Pokiaľ si nie ste úplne istí, ako vyprať napríklad bundy, vezmite ich pokojne do čistiarne. Za profesionálnu prácu si síce budete musieť priplatiť, ale zase dostanete bundy späť perfektne pripravené na ďalšiu zimu. Pokiaľ budete totiž prať doma, ešte vás čaká impregnovanie.

Akonáhle máte čokoľvek zo sofshellu alebo kože, je impregnácia pred uložením zásadná. To sa týka samozrejme nielen búnd, ale aj topánok. Kožené topánky je potrebné utrieť, naimpregnovať a vložiť do nich vypchávky (ak už nemáte originálne, postačia noviny).Ako veci uložiť?

Ak máte skriňu vyhradenú priamo na zimné oblečenie, máte vyhrané. Bundy je najlepšie zavesiť na vešiak, zvyšok oblečenia stačí len poskladať na police. Ak máte miesta menej, dá sa oblečenie zložiť do škatúľ. Výborne sa k tomu dajú využiť vákuové vrecia, ktoré znížia objem, chránia pred roztočmi, moľami aj vlhkosťou.

Dajte ale pozor a do vákuových vriec nikdy nedávajte perové a softshellové bundy, mohli by sa nenávratne poškodiť! Pokiaľ vrecia nevyužijete, kúpte do krabíc aspoň vrecká na pohlcovanie vlhkosti. Ak máte v pláne uloženie oblečenia do pivnice alebo na povalu, je lepšie zaobstarať si uzatvárateľné boxy než len obyčajné krabice.


AKO PRAŤ FUNKČNŮ BIELIZEŇ ->


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:15:38:05
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu