info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Poznáte maté a Máte maté?

15. 02. 2024
V rámci projektu Športuj so srdcom sme sa spojili s e-shopom Máte maté? a ako je naším zvykom, prinášame vám výhodnejšiu ponuku na nápoj s protizápalovými účinkami. Prečítajte si o pozitívnom vplyve našej spolupráce, ako aj o pozitívnych účinkoch na ľudské zdravie.
Poznáte maté a Máte maté?


Športuj srdcom

Ako už viete, prostredníctvom nášho projektu Športuj srdcom vás chceme inšpirovať k pravidelnému pohybu a zdravšiemu životnému štýlu. Bohužiaľ, niekedy samotné športové vybavenie nestačí na to, aby ste rozjasnili svojho ducha a zlepšili zdravie svojho tela. Niekedy potrebujete svojmu telu dodať energiu aj kúpeľnou liečbou alebo doplniť vitamíny, minerály a posilniť protizápalovú obranyschopnosť organizmu.

Preto nadväzujeme spoluprácu, vďaka ktorej získate bonusy na nákup rôznych zariadení na podporu zdravia a zdravých potravín. Tentoraz sme sa spojili so spoločnosťou Máte mat? a zabezpečili sme pre vás dodatočnú zľavu 8 % na celý sortiment nášho e-shopu. Stačí pri nákupe zadať zľavový kód SPORTUJSRDCEM.

Máte maté?

Máte maté? je popredným dodávateľom kvalitných výrobkov maté v našej krajine. Zakladatelia e-shopu precestovali Južnú Ameriku, kde objavili čaro nápoja Yerba Maté. Rituálna konzumácia maté ich zblížila s mnohými ľuďmi, ktorí sa stali ich dobrými priateľmi.

Vďaka tomuto priateľstvu sa zakladatelia obchodu Máte maté? majú prístup k tým najlepším odrodám a variantom. V e-shope si môžete vybrať Yerba Maté z Argentíny, Brazílie, Paraguaja a Uruguaja. Desiatky odrôd a stovky značiek znamenajú, že si každý môže vybrať presne podľa chuti alebo podľa najžiadanejších účinkov.

A čo presne je to maté? Maté pochádza z Južnej Ameriky, je to tradičný nápoj vyrobený z listov a stoniek paraguajskej ostrice (latinsky Ilax paraguarensis). Svätojánska muškáta je vždyzelený strom, ktorého listy zbierali miestni obyvatelia už pred začiatkom nášho letopočtu.

maté

Spolu s maté dostanete do tela širokú škálu vitamínov a minerálov. Konkrétne ide napríklad o vitamíny A, B1, B2, B3, B5 a vitamín C. Medzi minerálne látky patrí železo, vápnik, horčík, draslík, kremík a fosfor. Maté obsahuje aj rôzne aminokyseliny, antioxidanty a ďalšie látky, napríklad kofeín.

S kofeínom v maté je to tak, že je prítomný vo väčšom množstve ako v bežnom čaji, ale v oveľa menšom množstve ako v rovnakom množstve kávy (približne 3 až 4-krát menej). Maté preto podporuje bdelosť a má výraznú chuť, ale nie je návykové. Pravidelná konzumácia pomáha pri spaľovaní tukov, zlepšuje koncentráciu, znižuje problémy so spánkom a má protizápalové účinky.

Juhoamerickí indiáni považujú Yerba Mate za posvätnú bylinu, ktorá má po požití magické a pozitívne účinky na telo a dušu.

Máte chuť na maté? Použite kód: SPORTUJSRDCEM

Vychutnajte si maté s extra zľavou. Pri nákupe v obchode Máte maté? Zadajte kód SPORTUJSRDCEM a ušetrite ďalších 8 % z celého sortimentu internetového obchodu.


KÚPIM MATÉ
Cenová
bomba
Akcia zmizne za
1:03:51:36
Joma Elite VIII Sweatshirt Fluor Coral
-72 % Športová mikina Joma Elite VIII Sweatshirt Fluor Coral
11,95 € 41,95 €
už len 4 ks za túto cenu