info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako vyprať batoh, aby zase vyzeral skvele?

20. 04. 2022
Batoh je ťažký oriešok na pranie, ale niekedy sa jednoducho inak nedá. Dieťa domov prinesie batoh od farby, hliny alebo starej desiaty a iná možnosť ako hodiť ho do práčky jednoducho nebude fungovať. A keď už, tak môžete pridať aj ten svoj outdoorový, tiež by si to možno zaslúžil, nie? Tak čítajte ďalej a dozviete sa, ako na to.
Ako vyprať batoh, aby zase vyzeral skvele?

Aký je to batoh?

Prvým krokom je zistiť, aký batoh to vlastne plánujete vyprať. Ak má nepremokavú vrstvu, budete na to musieť trošku inak ako pri obyčajnom batohu, inak by ste jeho nepremokavosť nenávratne poškodili. Do práčky batoh s takýmto materiálom vôbec neodporúčame dávať, vezmite ho radšej do sprchy a poriadne prepláchnite v studenej vode.

Prací prípravok použite len v nutnom prípade, najlepšie ten určený na športové oblečenie a doplnky s impregnáciou. Aby ste vrstvu nezničili, trite batoh len rukou alebo maximálne bavlnenou handričkou. Po umytí sušte až niekoľko dní voľne na šnúre, určite nedávajte do sušičky! Po usušení môžete naimpregnovať, aby ste posilnili nepremokavú vrstvu.

Pranie v práčke

Klasický batoh pred praním dobre skontrolujte, či ešte neukrýva nejaké zatúlané poklady, a potom všetky vrecká zatvorte na zipsy. Pokiaľ má váš batoh niektoré miesta vystužené, uistite sa, že to nie je z tvrdého papiera, to by potom do práčky nemohol.

Perte na šetrný prací program do 40 ⁰C, použite prípravok na športové oblečenie. Otáčok by nemalo byť viac ako 400. Pokiaľ chcete byť extra opatrní, môžete dať aj úplne bez otáčok, batoh len nasiakne veľa vody a bude dlhšie schnúť. Pri sušení postupujte rovnako ako pri batohu s nepremokavou vrstvou – to znamená nedávať do sušičky, ale nechať voľne vyschnúť na šnúre.


<- AKO SPRÁVNE PRAŤ POLYESTER


AKO SPRÁVNE PRAŤ PONOŽKY ->


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:30:26
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu