info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako sa zbaviť zápachu z topánok

27. 04. 2022
Zápach z topánok je veľmi obvyklý problém, ktorý určite stretol každého z nás. Ako tento problém riešiť? Zápach vzniká kvôli poteniu nôh, pri ktorom sa množia mikróby a baktérie. Poteniu ako takému sa predchádza veľmi ťažko - je to prirodzený telesný prejav, ale zápachu z topánok sa dá predísť pomerne ľahko.
Ako sa zbaviť zápachu z topánok

Ako predchádzať zápachu z topánok

Najobvyklejším a veľmi účinným riešením je striedanie topánok. Keď totiž topánky nebudete nosiť viac dní po sebe, vyschnú a zápach má menšiu šancu nadobúdať na intenzite.

Ďalším veľmi častým postupom je zaobstarať si antibakteriálne vložky, ktoré obsahujú rôzne materiály na pohlcovanie vlhkosti a zápachu. Tu si však dajte pozor: vo väčšine prípadov pri bežeckých či športových topánkach výrobca na vložky veľmi dbá. Nielenže bývajú antibakteriálne, ale hlavne sú strihovo a technologicky zasadené presne do konkrétnej topánky. Ich výmenou tak riskujete zníženie kvality a požadovaných účinkov danej obuvi.

Ako řešiť zápach z topánok

Pokiaľ už problém so zápachom nastal, je niekoľko spôsobov, ako ho riešiť. Logickou a dobrou voľbou je topánky umyť, ale aj tu treba byť na pozore a dodržiavať určité pravidlá. Topánky umývajte jemnou a bavlnenou handričkou a používajte len prípravky určené na konkrétne materiály. Topánky nedrhnite kefou a NIKDY nedávajte do práčky!

Ďalším osvedčeným riešením sú výrobky priamo určené na tento problém – či už sa jedná o sprej alebo pohlcovač zápachu. Pri sprejoch je vhodné pozerať na to, či zápach likvidujú alebo ho iba prekrývajú. S pohlcovačmi zápachu a vlhkosti zase dajte pozor, aby ste ich po niekoľkých mesiacoch vymenili. Ich životnosť totiž nebýva veľmi dlhá. Našu ponuku na túto tému môžete nájsť tu.


<- AKO SPRÁVNE PRAŤ PONOŽKY


AKO PRAŤ SPODNŮ BIELIZEŇ ->


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:57:52
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu