info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako prať spodnú bielizeň, aby vydržala ako nová?

29. 04. 2022
Spodná bielizeň je zásadným kusom oblečenia, ktorý sa nachádza v šatníku každého z nás. Denne ho až na niekoľko odvážlivcov všetci používame a tiež všetci perieme. Na čo ale pri praní spodnej bielizne dať pozor?
Ako prať spodnú bielizeň, aby vydržala ako nová?

Prať v ruke alebo v práčke?

Pri jemnej bielizni bývalo dlhé roky zvykom prať ho v ruke. To samozrejme môžete aj teraz, ale automatické práčky ponúkajú varianty na pranie rôznych druhov bielizne vrátane toho jemného. Pokiaľ už budete prať v ruke, rozhodne sa vyhnite používaniu veľkej sily alebo drhnutiu kefou. Bielizeň stačí jemne šúchať v dlaniach.

Pri praní v práčke nastavte program „jemná bielizeň“ - pokiaľ má vaša práčka názvy písané slovne. Ak má len obrázky, vyberte symbol pierka či kvietinky, ruky alebo spodnej bielizne. Všetky tieto programy sú prednastavené na teplotu 40 ⁰C, ktorá by materiál nemala poškodiť. V prípade, že žiadny zo symbolov na práčke nemáte, nastavte program „ručné pranie“ (ten by mala poznať každá práčka) a ako teplotu zvoľte 40 ⁰C. Ak máte strach o poškodenie bielizne, postačí aj 30 ⁰C.

V čom prať spodnú bielizeň?

Pri spodnej bielizni sa oplatí investovať do špeciálnych prípravkov na jemnú bielizeň. Materiál dlhšie vydrží a vo výsledku ušetríte, pretože nebudete musieť stále kupovať novú bielizeň. Vhodné je tiež kúpiť vrecko na pranie spodnej bielizne, aby sa vám nezamotávalo do ďalšieho oblečenia a nedochádzalo tak k jeho deformácii a mechanickému poškodeniu.


<- AKO SA ZBAVIŤ ZÁPACHU Z TOPÁNOK


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:08:17:30
Kilpi Sylane
-74 % Outdoorové šortky Kilpi Sylane
22,95 € 89,90 €
už len 3 ks za túto cenu