info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Môj prvý beh: Beh pre skúsenejších

21. 09. 2017
Pokiaľ už nejakú dobu beháte, skôr alebo neskôr zrejme príde chvíľa, kedy vám prestane stačiť polmaratón, potom maratón a nakoniec zistíte, že cesty, po ktorých ste ešte nebežali, už viacmenej došli. A vtedy prichádza čas na dlhý beh v teréne, ktorý môže byť aj nebezpečný.
Môj prvý beh: Beh pre skúsenejších

Ultramaratón. Čo od neho očakávať, ako sa na neho pripraviť a na čo si dať pozor, vám povie náš ambasádor, ultramaratónec Tadeáš.

Príprava na prvý dlhý beh

Už nejakú dobu beháte a máte chuť vyskúšať si poriadnu nálož kilometrov v teréne? Dlhé trailove behy majú svoje špecifiká. Napríklad to, že keď si to uprostred rozmyslíte, nie vždy je cesty späť. Uistite sa preto, že máte so sebou všetko potrebné, aby vás hory nezaskočili nepripravených.

Běh pro zkušenější (díl 1): Příprava na první dlouhý běh

Príprava na prvý trailový pretek

V čom sa líši príprava na Ultramaratón od prípravy na iné preteky? Zistite, čo si pribaliť na cesty a s čím počítať pri tréningu. Tadeáš už má pekných pár stoviek v teréne za sebou, a tak vám teraz chvíľu bude robiť virtuálneho trénera.

Běh pro zkušenější (díl 2): Příprava na první trailový závod

Beh s palicami

Trekingové palice sú skvelí pomocníci, ak vás čaká naozaj dlhá cesta, strmý svah alebo náročný terén. Ako ich správne používať a ako im rozhodne nehovoriť, sa dozviete v našom videu.

Běh pro zkušenější (díl 3): Běh s hůlkami

Bezpečnosť pri behu

Osamelé behy v prírode sú skvelé v tom, že široko ďaleko nikto nie je. Na druhú stranu, široko ďaleko nikto nie je, takže jediný, na koho sa môžete spoľahnúť, ste vy sami. Zistite, na čo nezabudnúť, aby si vás príroda nenamazala na chlieb.

Běh pro zkušenější (díl 4): Bezpečnost při běhu v terénu

Nočný beh v teréne

Keď sa zotmie, všetko vyzerá inak. Cesta je dlhšia, terén zradnejší a každý váš krok sledujú svietiace oči zveri. Než vyrazíte do tmy, mrknite na naše video, aby ste si tú nádhernú atmosféru náležite užili a v zdraví to prežili.

Běh pro zkušenější (díl 5): Noční běh v terénu

Láka vás taká stokilmetrová zenovka? Už viete, že je potrebné mať rešpekt, ale nebáť sa. Tak pobaľte saky-paky a hurá do tréningu!

A pre ďalšie tipy ohľadom vášho (nielen prvého) behu sledujte Môj Prvý Beh!


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
1:02:52:01
Kari Traa Nora Jacket
-59 % Dámska bunda Kari Traa Nora Jacket
36,17 € 89,00 €
už len 3 ks za túto cenu