info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Diagnostika došľapu

To by sa behalo, keby nohy neboleli! Alebo vás trápi boľavý chrbát a migrény? Tieto problémy často pramenia zo zlého došľapu, ktorý sa premieta do celého tela. Pomôžeme vám vďaka diagnostike a výberu vhodných topánok.

Prečo si nechať diagnostikovať došľap a vybrať tie správne topánky?

Uľavíte svojmu pohybovému aparátu od chodidiel po chrbticu
Vylepšíte si techniku ​​behu a zvýšite svoj fyzický výkon
Šetríte chodidlo a zároveň predĺžite životnosť topánky

Aké sú typy došľapu?

Neutrálny došľap

Ideálny variant, kedy prenos váhy z päty na špičku prebieha cez stred podrážky a chodidlo zaťažujete rovnomerne. Pre zdravý beh teda nepotrebujete žiadne špeciálne opatrenia.

Pronácia

Chodidlo sa pri došľape vtáča dovnútra. Mierna pronácia je nezávadná, výraznejšie vychýlenie ale môže mať negatívny vplyv na kolená a bedrá, vyberajte preto topánky so stabilizačnými prvkami na vnútornej strane podošvy.

Supinace

Našľapujete na vonkajšiu stranu chodidla. Mierna supinácia nemá neblahý vplyv na pohybový aparát, takže sa pre tento typ došľapu nevyrábajú špeciálne topánky. Vyberať môžete z modelov pre neutrálny došľap.

Ako diagnostika došľapu prebieha?

1.

Celá diagnostika trvá približne 10 minút. Na začiatku si pozrieme postavenie vašich nôh na špeciálnom terči (Praha, Brno).

2.

Potom sa bosí postavíte na náš bežecký pás a my vám pustíme mierne tempo na rozklusanie. Akonáhle sa váš beh ustáli, začneme váš pohyb spomalene natáčať na tablet.

3.

Na monitore pred sebou reálne uvidíte, ako vaše chodidlá pracujú. My vás pri tom budeme priebežne korigovať, aby ste došľapovali čo najlepšie.

4.

Po dobehu vám spomalene krok po kroku premietneme celý váš pohyb natočený zozadu a zo strany a podrobne vám všetko vysvetlíme.

5.

Akonáhle budeme vedieť, aký máte došľap, môžeme sa spoločne pozrieť po správnych bežeckých topánkach presne pre vás.

Diagnostika je úplne ZDARMA

U väčšiny predajcov bežeckých topánok za diagnostiku došľapu zaplatíte, keď si zároveň nekúpite topánky. U nás sa toho báť nemusíte - diagnostika je a vždy bude zadarmo, nech si od nás nový pár odnesiete alebo nie. :-)

Doraziť môžete kedykoľvek

Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:04:29
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu