Diagnostika došľapu

Zmeriame váš došľap na modernej diagnostike, nech potom môžeme spoločne vybrať bežecké topánky, ktoré vám sadnú. So správnou topánkou bude váš beh prirodzenejší a zdravší, topánka vám tiež dlhšie vydrží.

Prečo má diagnostika došľapu a výber správnej topánky zmysel?

Zlepšíte stav pohybového aparátu dolných končatín
Vylepšíte techniku ​​behu a zvýšite svoj telesný výkon
Šetríte chodidlo a zároveň predĺžite životnosť topánky

Aké sú typy došľapu?

Neutrálny došľap

Ideálny variant, kedy prenos váhy z päty na špičku prebieha cez stred podrážky a chodidlo zaťažujete rovnomerne. Pre zdravý beh teda nepotrebujete žiadne špeciálne opatrenia.

Pronácia

Chodidlo sa pri došľapu vytáča dovnútra. Mierna pronácia je nezávadná, výraznejšie vychýlenie ale môže mať negatívny vplyv na kolená a bedrá, vyberajte preto topánky so stabilizačnými prvkami na vnútornej strane podošvy.

Supinace

Ak máte sklon k supinácii, znamená to, že našľapujete na vonkajšiu stranu chodidla. Pre supinačný došľap sa nevyrábajú špeciálne topánky, vyberať teda budete z modelov pre neutrálny došľap.

Ako diagnostika došľapu prebieha?

1.

Celá diagnostika trvá približne 10 minút. Na začiatku si pozrieme postavenie vašich nôh na termickej doske (Olomouc), alebo špeciálnych terčoch (Praha, Brno, Bratislava).

2.

Potom sa vyzujete, postavíte na pás a pustíme vám pomalší poklus, aby ste si zvykli. Akonáhle sa váš beh ustáli, začneme váš pohyb spomalene natáčať na tablet.

3.

Na monitore pred sebou reálne uvidíte, ako vaše chodidlá pracujú. My vás pritom budeme priebežne korigovať, aby ste došľapovali čo najlepšie.

4.

Po zastavení pásu vám spomalene krok po kroku premietneme celý váš pohyb natočený zozadu a zo strany a vysvetlíme všetko podstatné ohľadom došliapnutí.

5.

Akonáhle budeme vedieť, aký máte došľap, môžeme prejsť na výber správnych bežeckých topánok.

Diagnostika je úplne ZDARMA

U väčšiny predajcov bežeckých topánok budete musieť za diagnostiku došľapu zaplatiť, ak si zároveň nekúpite topánky. U nás sa toho báť nemusíte - diagnostika je a vždy bude zdarma, aj keď si nič nekúpite :-)

Doraziť môžete kedykoľvek na ktorúkoľvek predajňu

  Máte nejakú otázku? Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám na +421 948 251 545

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay
  • Sphere Card
 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.