info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Vyskúšali sme nové topánky Puma Deviate Nitro 2

22. 11. 2022
V prvej polovici roka 2021 vstúpila na trh nová kolekcia bežeckých topánok Puma. Obsahovala modely ako Liberate Nitro, Velocity Nitro, Eternity Nitro a predovšetkým Deviate Nitro. Na konci tohto roka sa objavila ďalšia generácia týchto topánok. Spoločne sa pozrieme na model Puma Deviate Nitro 2.
Vyskúšali sme nové topánky Puma Deviate Nitro 2

Druhá generácia skutočne prichádza hneď s niekoľkými vylepšeniami a človek, ktorý nepozná prvú generáciu, by ani nepovedal, že ide o jej nástupcu. Puma počúva svojich zákazníkov a odstraňuje nedostatky, ktoré sa objavili v prvom modeli. Pre hobby bežcov (za ktorých sa považujem), ktorí nechcú míňať peniaze na 2-3 páry topánok, by som povedal, že toto je celkom univerzálna možnosť.

opatek

S touto modelovou radou prichádza oveľa viac pohodlia. Topánka je pohodlnejšia nielen v oblasti odpruženia, ale aj v oblasti zvršku a polstrovania v oblasti achilovky a jazyka. To je asi najväčšia vec, ktorú oceňujem. Pri prvom modeli som pravidelne dostával pľuzgiere a otlaky práve v oblasti achilovky. Bota tam bola "holá" a tieto miesta dostávali na frak.

S druhým modelom tento problém zmizol, za čo som veľmi vďačný. Vďaka pridaniu vankúšikov na päte sú tieto tenisky oveľa pohodlnejšie a častejšie si ich beriem na voľnejšie behy. 

mezipodešev

V medzipodrážke klasicky nájdete karbónovú dosku Innoplate, ktorá pri zvládnutej technike krásne prenáša energiu odrazu na ďalší krok. To ide ruka v ruke s tvarom samotnej dosky, ktorá je mierne zakrivená a jej tuhosť umožňuje príjemný, prirodzený švih pri šliapaní/odrážaní.

O samotnej pene Nitro nemusíme hovoriť. Je rovnaká ako predchádzajúce modely. Je výnimočný svojou ľahkosťou, odolnosťou a dynamikou.

podešev

Keď skombinujete všetky tieto vlastnosti a pridáte podrážku s technológiou PumaGrip, získate topánku, ktorá dokáže udržať tempo vo vysokom komforte, podrží vás v mokrom teréne a nepustí vás ani o milimeter.

V týchto topánkach som ešte nebežal 800 km, ale momentálne sú jedným z mojich najobľúbenejších modelov. Beriem si ich na ľahký klus a tempovejšie behy a viem, že ich určite otestujem na pretekoch, ako je pražský polmaratón. Je to jednoducho všestranný kúsok, ktorý si nájde svoje miesto u hobbyistov aj profesionálov.

špička boty


KÚPIŤ PUMA DEVIATE NITRO 2


Recenziu pre vás napísal:

radek

Radek Trlica

Radek rád fotografuje, behá a bicykluje. Využíva každú príležitosť na kombináciu týchto činností a trávi tým každú voľnú chvíľu. Potom, keď sa dostatočne vyblázni na najrôznejších pretekoch, si rád sadne a vychutná si dobrú výberovú kávu.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:15:41:49
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu