info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Vyskúšali sme multišportové hodinky COROS Pace 2

22. 06. 2021
Majú výbornú výdrž batérie, sú extrémne ľahké (s nylonovým opaskom sú to najľahšie hodinky vo svojej kategórii na svete) a majú funkcie, ktoré by ste v rovnakej cenovej hladine hľadali ťažko.
Vyskúšali sme multišportové hodinky COROS Pace 2

Žijeme v dobe, keď sa športové hodinky tlačia do okruhov, ktoré prevyšujú športový svet. Bohužiaľ na úkor nových funkcií značky nedoťahujú či nevylepšujú základné športové funkcie.

Firma COROS na to išla od základov. Zamysleli sa nad hlavnými aspektmi hodiniek a nad tým, čo robí dobré hodinky dobrými. Tentoraz v cenovej hladine do 250 €.    

Jednoduchosť 

Model Pace 2 má 2 tlačidlá. Jedno otočné tlačidlo plní funkcie za tri ďalšie (START/STOP, hore a dole). Druhé tlačidlo má funkcie späť a LAP. Doteraz som mal hodinky s piatimi tlačidlami a musím povedať, že u Pace 2 je naozaj oslobodzujúce nemusieť premýšľať, čo a kedy stlačiť alebo podržať. Displej nie je dotykový, čo beriem tiež ako výhodu. Otočné tlačidlo totiž do veľkej miery zastupuje funkciu dotykového displeja a to s oveľa vyššou istotou.

Obe tlačidlá majú skvelú odozvu na stlačenie. S istotou viem, že som tlačidlo stlačil, a tým spustil požadovanú funkciu – nech už je to Stop alebo LAP. U nemenovaných značiek tlačidlo za pár týždňov povolilo a pri intenzívnom tréningu som nevedel, či som tlačidlo naozaj stlačil poriadne a správne. Toto je maličkosť, ktorá hrá veľkú úlohu v tom, ako na vás hodinky pôsobia.  

coros

Hodinky sú plastové

Pred prvým otvorením krabice som mal popravde obavy z kvality spracovania. Čakal som, že sa niekde podpíše nižšia cena. Bol som ale skutočne prekvapený. Telo hodiniek je síce z plastu, ale budí veľmi kvalitný a pevný dojem. Je jemne matné a zatiaľ na ňom nie sú vidieť žiadne známky opotrebovania.


Sklíčko je naopak lesklé, na intenzívnom slnku sa občas svetlo nepríjemne odráža, ale ani na ňom nie sú žiadne škrabance. To zrejme aj vďaka ľahkému presahu tela hodiniek cez sklíčko. Displej je farebný s uhlopriečkou 42 mm a má pomerne úzky okraj ciferníku. Hodinky celkovo budia subtilný dojem, sú tak vhodné aj na ženskú ruku.

Remienok na testovaných hodinkách je gumový a upraviteľný pre akokoľvek široké zápästie.   

coros pace 2

Funkcie hodiniek

Pred samotným vymenovávaním funkcií vám priblížim svoje nároky na hodinky. V posledných piatich rokoch som vlastnil troje multišportové hodinky. Po prvých a jednoduchších (Suunto Ambit 3 Sport) som pokukoval po vymakanejších s nejakými šikovnými funkciami merania, analýzy atď. Tým však chýbali dotiahnuté základné funkcie.

Teraz som pre svoje potreby našiel perfektný balans. Výborné čítanie GPS, aktuálne tempo presné ako v modeli Suunto Ambit 3 Sport, kde bol GPS prijímač mimo ciferník. Optické meranie tepu je presné len mimo aktivity. Pre presné meranie tepu pri tréningu je nutný hrudný pás.

Do hodiniek zatiaľ nemožno pridávať ďalšie športové profily, ale nenarazil som na šport, ktorý by tam chýbal. Samozrejmosťou je vlastné nastavenie displeja pri športovom režime. Môžete vybrať medzi šiestimi, štyrmi, tromi a dvomi údajmi na ciferníku. A môžete pridať až šesť rôznych displejov. Medzi displejmi sa posúva kolieskom, ktoré funguje bezproblémovo aj pri vysokej intenzite tréningu. 

coros pace

Hodinky majú na túto cenovú kategóriu pár nadštandardných športových funkcií. Wattmeter a barometer sa pohybuje na hodinkách od desať tisíc nahor. Aj keď wattmeter priamo na zápästí nie je tak presný ako napríklad Stryd alebo ďalšie pody, čo sú umiestnené na topánke, vnímam ho ako pridanú hodnotu. Ďalšou pridanou hodnotou je funkcia behania na dráhe, kedy kombinácia GPS a akcelometra zaistí presné meranie tempa.

Hodinky merajú aj spánok a dokážu rozoznať hlboký a plytký spánok a aj dobu, keď ste hore počas spánku. Celkovo som s funkciami veľmi spokojný. Nič nie je navyše a nič mi nechýba.

V bežnom režime si môžete vybrať z prednastavených ciferníkov a vybrať ich farbu. Momentálne je ich tam okolo dvadsať. Hodinky ukazujú údaje o východe a západe slnka vrátane času úplnej tmy. Údaje o teplote sú samozrejme výrazne ovplyvnené teplotou tela, takže nie sú úplne presné. Na údaje o tlaku, výške a tepovej frekvencii v posledných šiestich hodinách je spoľahnutie.  

  

coros

Výdrž baterie je veľké pozitívum

30 hodín pri zaznamenávaní GPS. V bežnom režime hodinky vydržia až 20 dní. Ja trénujem 1-2× denne a nabíjam ich cca raz za osem dní.  

Coros Pace 2 nie je pre každého

Nehľadajte tu chytré funkcie ako napríklad bezkontaktné platby alebo hudobný prehrávač. Je tiež potrebné zvážiť, či nesiahnuť po vyšších modeloch ako sú Apex alebo Vertixktoré sú svojou stavbou odolnejšie (zafírové sklo, kovové telo), majú vyššiu výdrž batérie a viacero funkcií.

sporttester

Pozitíva hodinek: 

  • jednoduchosť 
  • batéria 
  • barometer 
  • váha 
  • cena 

Negatíva hodinek: 

  • odlesky na displeji 
  • prechádzanie v menu by mohlo byť intuitívnejšie 

KÚPIŤ COROS PACE 2


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:15:40:34
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu