info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Tretí raz štartoval, tretí raz dokončil. Titus opäť pokoril UTMB

13. 09. 2021
Po zrušení minulého ročníka UTMB sa Titus na svoj hlavný závod sezóny obzvlášť tešil. Trénoval poriadne , takže dúfal, že stovky nabehaných kilometrov na pretekoch zúročia. Ako mu to tento rok chutilo, sa jeho slovami dozviete nižšie.
Tretí raz štartoval, tretí raz dokončil. Titus opäť pokoril UTMB


Do tretice všetko... dobré? Uvidíme, štartujeme.

Úvod do Les Houches za 34 minút bola poriadna divočina. St-Gervais na 21. kilometri pod dve hoďky sa len tak zaprášilo a o slovo sa začali hlásiť prvé kŕče.

Titus na štarte

Všetci okolo mňa preletia a strácajú sa v diaľke. Tak si pekne kŕčujem a p *** jem až do Contamines (31. km). Cez La Balme až na vrchol Bohonme to stále úplne nejde.

Čiastočné vyslobodenie prichádza na 50. kilometri v Les Chapieux, odkiaľ ma čaká ďalší stupák na najvyšší vrchol trate a následný zbeh do La Combal.

Občerstvenie

Do Courmayeur na 82. km je to už len cez kopec a, čuduj sa svete, pribieham na minútu presne o piatej! Z Courmayeur po dvadsiatich minútach vyrážam na necelý VK na Bertone a odtiaľ traverzom až do Arnouvaz (99. km). Prichádza moje najobľúbenejšie stúpanie na Grand Col Ferret a potom 20-kilometrový zbeh pod Champex-Lac so zastávkou v La Fouly.

V Champex už väčšinou svitne nádej, že je tomu čoskoro koniec. A ono fakt je, ale až o pár kopcov neskôr. Cez La Giète do Trientu sa dostanem len s minimálnym oneskorením, avšak do Vallorcine cez Tseppes už mi to nechutí a strácam 40 minút.

Titus na trati

Čaká ma môj (ne)obľúbený a posledný strašiak La Flégère. Cez La Tête Aux Vents sa vždy stratím. Alebo možno už až príliš blúznim. Tentoraz si tie šutre pamätám moc dobre a snažím sa ustrážiť si aktuálnu pozíciu.

Čo čert nechcel, v záverečným zbehu ma opúšťa moje svetielko na hlave. Hľadám náhradnú čelovku vo veste, presnejšie niekde v jej útrobách. Po chvíli v tme ju predsa len nahmatám a nezostáva mi nič iné než zdrhať do cieľa.

Ten nakoniec pretínam v čase 30:09:51 na 98. mieste.

Titus v cieli

Moja cesta za snom: UTMB je tak po 4 rokoch na konci. Hoci nie k mojej úplnej spokojnosti, ale uvedomujem si, že je čas ísť ďalej! A že je kam!Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:25:58
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu