info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

The Spine Race - ultra brutal 430 km nonstop

12. 02. 2015
V sobotu 10. januára bude vo Velkej Británii odštartovaný ďalší ročník nemilosrdného nonstop bežeckého závodu na 430 km The Spine Race, ktorý sa beží od juhu na sever po miestnej pútnickej trase Pennine Way.
The Spine Race - ultra brutal 430 km nonstop

Najbrutálnejší závod vo Veľkej Británii, takú nálepku má nonstop závod s názvom The Spine Race, ktorý mal v minulom roku svojho víťaza v podobe Pavla Paloncýho z ČR, ambasádora Sanasportu, navyše v časovom rekorde 110hodin a 45 minút.

Pri Pavlovej návšteve pred pretekmi sme mali možnosť urobiť krátky rozhovor.

Pavle, vlani si závod vyhral navyše v časovom rekordu. Prečo ideš tento rok preteky po druhej?

Už mi otrnulo a zabudol som, ako som po dobehu nemohol chodiť (zápal), ale veľmi ma to bavilo. Mal som z toho obavy, hlavne preto, že to je závod jednotlivcov. Hovoril som si "čo tam budem sám robiť?". Avšak podpora, ktorej sa mi dostalo zo všetkých strán bola neskutočná a taky to trochu beriem a chápem ako morálnu povinnosť pokúsiť sa obhájiť minuloročný výsledok.

Bola príprava na tento závod nejako špeciálna?

Fyzicky nie. To, že by som trénoval beh s výhľadom na preteky na 100 hodín, to naozaj nie. Skôr sa snažím poučiť z chýb, urobiť lepšie veci, o ktorých viem, že som mohol urobiť vlani lepšie a celkovo to trochu viac zoptimalizovať.

V akej obuvi to pôjdeš?

Hlavnou zbraňou budú teraz nové ASICS Gel FujiSensor GTX . Predpokladám, že tie absorbujú väčšinu záťaže. V ideálnom prípade to pôjdem celé v nich. Zastávam názor, že ako si topánka s nohou sadne, je najlepšie do toho nevŕtať. O druhom páru ešte nemám jasno. Možno to bude teraz dosluhujúca Inov-8 Race ultra, ktorým som "naložil" až až v priebehu minuloročnej sezóny a možno to budú Inov-8 Trailroc 255, ešte uvidíme.

Podľa čoho budeš jednotlivé modely striedať?

Nehodlám ich striedať. Chcem jedny obuť a pokiaľ sa neobjaví žiadny problém, tak v nich dôjsť až do cieľa.

Vyhráš?

V takom závode sa môže stať čokoľvek, takže by som sa chcel vyhnúť velkohubým vyhlásením, ale obhajujem vlaňajšie víťazstvo vrátane traťového rekordu, takže iný cieľ ani mať nemôžem. Očakávam tiež, že budem viac vo hľadáčiku iných bežcov i organizátorov.

Pavle, ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré.

Len pripomenieme, že štart je v sobotu 10. januára v 9:30 ráno britského času, nášho času o 10:30.

Sledovať závod on-line môžete na adrese http://spine.opentracking.co.uk/

Ak by ste Pavlovi chceli vyjadriť podporu a povzbudiť ho na jeho ceste, môžete mu napísať prostredníctvom SMS na jeho telefón +420 725 040 585


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
1:07:56:05
Kari Traa Humlesnurr Tee
-59 % Športové tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
23,95 € 59,00 €
už len 9 ks za túto cenu