info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Testovanie topánok Puma Deviate Nitro Elite Racer

14. 06. 2022
Vo svete behu o sebe Puma v posledných rokoch dáva čím ďalej tým viac vedieť! Potom, čo sa objavila topánka Deviate Nitro, teda ľahká karbónovka s inovatívnou penou Nitro, je tu jej ďalšia mutácia. Tou je závodná odľahčená verzia Deviate Nitro Elite Racer.
Testovanie topánok Puma Deviate Nitro Elite Racer

Aké sú moje prvé pocity a dojmy? Ľahkosť, rýchlosť a pohodlie. Čo viac si priať pri závodnej topánke?

Zvršok

svršek

Začnem klasicky od toho, čo je na topánke vidieť ako prvé - zvršok. Veľmi, naozaj veľmi ľahký materiál, ktorý vám zaistí príjemné odvetrávanie a na nohe nie je skoro cítiť. Čo sa mi páči, je dizajn topánky. Za ten môže z veľkej časti práve zvršok, ktorý je priehľadný a farebná kombinácia v pánskej aj dámskej verzii je celkovo veľmi podarená.

Medzipodrážka

mezipodešev

Tlmenie (pena) pri medzipodrážke sa volá Nitro Elite. Je veľmi ľahká s obrovskou návratnosťou energie, k čomu trochu aj dopomáha zabudovaný karbónový plát, ktorý napokon v modernom bežeckom svete už nemôže pri závodných topánkach chýbať. 

Testovanie

podešev

Dosť ale o technológiách a vymoženostiach topánky. K testu topánok som si zvolil preteky na 5 km, ktoré som nakoniec nebežal naraz s pretekármi, ale individuálne mimo. Preteky bežali aj moji dvaja kolegovia. Michael Pozdenkov závod na 5 km vyhral. Michal Tuček si na dlhšej polmaratónovej trati zlepšil svoj čas o niekoľko minút. Obaja mali z topánok len pozitívne pocity. Aj ja som bol milo prekvapený zo svojho výkonu!


Jednak som zabehol pod limit, ktorý som si stanovil (tým pádom aj nové PB), a druhak sa mi páčilo, akú mala topánka návratnosť a že som v nej dokázal udržať viac-menej rovnaké tempo po celú dobu. Krásne šlo cítiť, ako topánka dáva do každého kroku potrebnú energiu aj podporu udržať tempo, ktoré chcete. Teším sa až si ich vezmem na ďalšie preteky.

Záver

deviate nitro elite

Ako veľké plus beriem, že sa v topánke dá pohodlne trénovať v rýchlejšom tempe či iba klusať. V porovnaní s ostatnými závodmi od iných výrobcov bolo v Puma Deviate Nitro Elite Racer pohodlné aj pomalé, tzv. rozprávacie tempo.

Bolo príjemné bežať bez toho, aby som mal pri výkluse nutkanie zrýchľovať. Čo je otrava, keď chcete bežať vážne pomalšie so skupinou alebo napríklad fartrek, kde musíte nasadiť nižšie tempo. Preto sú podľa mňa tieto topánky vhodné, keď idete napríklad na dovolenku a chcete si so sebou brať iba jeden pár na šport. Odbehnete v nich naozaj všetko v rôznom tempe. Od pomalého klusu až po rýchly interval. 


KÚPIŤ PUMA DEVIATE NITRO ELITE RACERCenová
bomba
Akcia zmizne za
0:08:56:46
Kilpi Sylane
-74 % Outdoorové šortky Kilpi Sylane
22,95 € 89,90 €
už len 3 ks za túto cenu