info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Testovanie a recenzia nových Asics Gel-Kayano 28

22. 07. 2021
Prinášame stručnú recenziu z testovania topánok Asics Gel-Kayano 28. Sú to stabilné topánky s istým dopadom, ktoré po celú dobu behu pomáhajú držať správnu techniku. Oproti ostatným tréningovým topánkam sú viac dynamické, nestrácajú však na pohodlí.
Testovanie a recenzia nových Asics Gel-Kayano 28

Nenásilná stabilita. Tak by sa dala nazvať nová verzia legendárneho modelu Kayano, ktorá sa predstavila už vo svojej 28. reinkarnácii. Pre Kayano je typická istota pri dopade, stabilita a pohodlie.

Oproti predchádzajúcej verzii má Kayano 28 penu FlyteFoam Blast, ktorá je mäkšia a dynamickejšia. Najnovšie tiež s dlhodobo odolnou podrážkou AHAR+ po celej dĺžke, ktorá má skvelú trakciu na suchom aj mokrom povrchu.

podošva

Kayano 28 je perfektné spojenie pohodlia a stability. Topánka nie je extrémne mäkká ako napríklad model Nimbus. Ono to ani nejde, keďže má topánka zastávať stabilnú funkciu. Hoci je to každodenná tréningová objemovka, je dynamickejšia ako ostatné klasické objemovky na trhu. Je flexibilná v ohybe chodidla, takže nechá nohu pracovať prirodzene, čo beriem ako výhodu pri tréningu.

pata

Každý z nás má ľahké disbalancie pri dopade (vytočené členky a pod.). Aj v priebehu behu sa môže technika zmeniť. Energický beh prvého kilometra, kde si strážite došľap, sa môže zmeniť na náhodné kladenie nôh na podložku. A v tomto momente hrá úlohu obuv. 90 % pravidelných bežcov nie je schopných strážiť si správnu techniku ​​počas celého behu. Navyše do tréningu idú väčšinou s únavou z predošlých odtrénovaných hodín. Preto sa táto topánka hodí ako pre začiatočníkov, ktorí cítia, že nemajú techniku ​​tip-top, tak aj pre každodenných pokročilých bežcov.

zvršok

KÚPIŤ KAYANO 28


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:18:37:15
Mizuno Terry FZ Jr
-68 % Detská mikina Mizuno Terry FZ Jr
15,24 € 46,94 €
už len 12 ks za túto cenu