info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Testované najpovolanejšími: Vaša recenzia Reebok All Terrain Super 3.0

30. 10. 2017
Richard Bednář začal s behom pred tromi rokmi a za tú dobu už stihol zdolať pekný kus cesty. Behá rýchlo, behá ďaleko, nakladá si polmaratóny aj maratóny a keď ho cesty začnú nudiť, s chuťou sa porochní v blate trebárs na Spartan Race. Aký dojem na neho urobili Reebok All Terrain Super 3.0? Prečítajte si prvú zo série recenzií našich zákazníkov.
Testované najpovolanejšími: Vaša recenzia Reebok All Terrain Super 3.0

Neveľká očakávania, o to väčšie prekvapenie

Keď sa mi v polovici roka naskytla príležitosť otestovať Reebok All Terrain Super 3.0, neváhal som a dal im čo preto. Spočiatku som bol voči nim skeptický, ich predchodca 2.0 ma totiž moc nepresvedčil. Tiež som veľmi neveril, že budú topánky pohodlné, hlavne kvôli novo riešenému jazyku pozdĺžne spojenému so stranou topánky. Ale už po asi 3 km som si zvykol a sadli mi tak, že som ich nechcel vyzuť.

"All Terrain Super 3.0 je bežecká obuv pre všetkých milovníkov behu terénom a ocr závodov."

Povrch je bezšvový s tkaninou Ripstop pre vyššiu životnosť a odolnosť. Ďalej ma veľmi zaujala funkcia odvodnenia topánky! Vyskúšal som ich snáď na každom povrchu, kde sa dalo. Ich prvý veľký test bol hneď na tom najťažšom závode Spartan race v Európe, v slovenskej Valčianskej Doline. Tam milo prekvapili už vo výbehu po lúkach a neprestali ma ďalej presviedčať, že to budú dobré pretekárske topánky. Vzápätí nasledovala ďalšia záťažová skúška v podobe ostrého stúpania v lesoch, kam sa veľa pretekárov škriabalo po štyroch a napriek tomu kĺzali nadol. Ja som zatiaľ smelo, za podpory gripov, zdolával jeden strmý kopec za druhým. Topánky teda obstáli na výbornú.

Druhý test, ktorému som All Terrain podrobil, bol Trifecta weekend v poľskej Krynici, kde boli opäť potrebné pevné nohy ako v stúpaní tak v zbehoch. Topánky opäť nesklamali!

A došlo aj na jeden z posledných povrchov - asi kilometrový beh v potoku. Pravda je, že vo vode drží snáď len máloktorá topánka, ale myslím, že All Terrain Super 3.0 sa medzi nimi radí medzi špičku. Občas pošmykli na machovom kameni, ale inak sa držali veľmi slušne. Hneď po výbehu z vody prišlo ďalšie príjemné prekvapenie v podobe pomerne rýchlo suchej nohy.

Ďalšie skúškou bolo Litovelské bahno na závode Spartan Race, kde ma mnohokrát podržali a nepodšmikovali ani na šikmej stene hneď po vylezení z vodnej priekopy.

Suma sumárum

Za mňa sú Reebok All Terrain Super 3.0 prekvapením roka, a to veľmi milým! Pomer cena:výkon je vynikajúci. V kopcoch sa na ne môžete spoľahnúť aj v prudkom zbehu. Nemusíte sa s nimi báť ísť do vody a ak máte na sebe vhodnú kompresný ponožku, budete okamžite v suchu. A to sa počíta.

Jediné mínus je snáď to, že okolo priehlavku sa dostáva do topánok vo vode piesok a kamienky, ale to už by sme chceli moc. :)

Niekto môže tvrdiť, že topánka málo tlmí, ale to je pre moje účely (teda preteky na širokom spektre povrchov a prekážok) ideálne. Hlavné totiž je, že na prekážkach nešmýkajú a dobre sa im prispôsobia.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:11:07:01
Mizuno Terry FZ Jr
-68 % Detská mikina Mizuno Terry FZ Jr
15,24 € 46,94 €
už len 12 ks za túto cenu