info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Test univerzálnej bežeckej obuvi Asics Nimbus 24 TR

22. 10. 2022
Čo hovorí náš Radek na nové bežecké topánky Asics Gel-Nimbus 24 TR? Páči sa mu ich odpruženie, podrážka a ďalšie detaily, ktoré z tohto modelu robia ideálneho partnera pre všetky druhy behu. Nižšie nájdete ďalšie podrobnosti a pocity z nášho testovania.
Test univerzálnej bežeckej obuvi Asics Nimbus 24 TR

Asics je na trhu s bežeckým tovarom už nejaký čas a človek by si myslel, že nemôže len tak prísť s niečím novým. Vždy však objaví nejaký detail, ktorý sa dá vylepšiť a posunúť celý produkt o krok ďalej. To je krásne vidieť na modeli, o ktorom si dnes môžete prečítať. Hovoríme o novom modeli Nimbus 24 TR. (verzia pre ženy, verzia pre mužov).

Asics Nimbus 24 TR

Topánky Nimbus nie sú na bežeckom poli žiadnym nováčikom a dôkazom je, že sme mali možnosť otestovať 24. verziu. Ako ste si určite všimli, v názve sú ďalšie dve písmená - TR. Áno, Asics prišiel s veľmi žiadanou verziou topánky (alebo skôr celej kolekcie Nature Bathing), ktorú môžete používať v meste aj v trailu.

Asics Nimbus 24 TR

Topánka si zachováva komfort a pohodlie cestnej topánky, ale veľkým vývojom prešla podrážka. Bola tu zavedená hrubšia, dalo by sa povedať trailovejšia vrstva gumy AHAR s vyšším obsahom uhlíka, ktorá poskytuje väčšiu odolnosť proti opotrebovaniu a prispieva aj k celkovému odpruženiu topánky.

Keď už hovoríme o pohodlí a tlmení, musím spomenúť ikonickú technológiu GEL, ktorú Asics umiestnil do medzipodrážky. To dotvára celý efekt najpohodlnejšieho došľapu, aký som mal doteraz možnosť otestovať.

podešev

Nimbus 24 je obuv, ktorá sa dá použiť najmä na dlhšie behy. Obuv vás udrží v pohodlí aj na naozaj dlhé vzdialenosti a môžete ju používať denne.

Asics Nimbus 24 TR

Naďalej sa mi páči vzdušný a pružný jazyk. Som rád, že v porovnaní s modelom 23 je tu elastický prvok, ktorý dokáže krásne obopnúť nohu, nikde sa nehýbe ani nekotúľa, a ak si dobre zaviažete šnúrky, topánky sedia ako šité na mieru.

Čo sa nezmenilo, je polstrovanie v oblasti achilovky. Pre mňa je to základná vec, ktorá udržiava nohu na mieste. Pri niektorých topánkach som mal pocit, že sa mi vyzuli - tu vďaka "vankúšikom" necítim ani milimeter posunu.

Asics Nimbus 24 TR

Na záver

Model Asics Gel-Nimbus 24 TR z kolekcie Nature Bathing je ideálnym parťákom na klasické mestské dlhé behy, pri ktorých budete zdolávať asfaltové až štrkové cesty, lesné chodníky a ľahšie traily. Ak je vaša obľúbená lesná cesta vzdialená možno 2-4 km od vášho domu, táto obuv je pre vás. Ľahko vás prevedie mestom a potom vám umožní vychutnať si lesné cesty. Čo je najdôležitejšie? Nemusíte sa obávať, že podrážku na trail odrie asfalt a cestná topánka sa na vyšliapanej ceste pošmykne. Toto je pre mňa dokonalá kombinácia 2 v 1, ktorá mi pomôže vyčistiť si hlavu po dni strávenom v práci.


KÚPIŤ ASICS GEL-NIMBUS 24 TR


Recenziu pre vás napísal:

radek

Radek Trlica

Radek rád fotografuje, behá a bicykluje. Využíva každú príležitosť na kombináciu týchto činností a trávi tým každú voľnú chvíľu. Potom, keď sa dostatočne vyblázni na pretekoch rôznych charakterov, si rád sadne a vychutná si dobrú výberovú kávu.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:17:34:16
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu