info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Test Nvii Forest 2 na OCR pretekoch

19. 06. 2019
Ako obstáli topánky vytvorené na orientačný beh v prekážkových pretekoch? Aké sú ich pre a proti a ako sa správajú na najrôznejších prekážkach? Lenka Bútorová pre nás spísala zaujímavý súhrn.
Test Nvii Forest 2 na OCR pretekoch

Cez tri roky behám prevažne OCR preteky. Tie sa neodohrávajú len v mäkkom teréne, ale kombinujú najrôznejšie povrchy, aby preverili univerzálnosť každého pretekára. V OCR závode sa väčšinou stretneme so zbehom po lesných cestách, s výbehom po lúke, s behom po ceste a čas od času sa tiež brodíme vodou plnou kameňov a bahna.

Po topánke na orientačný beh Nvii Forest 2 som siahla, keď som hľadala mäkkú trailovú topánku s nižšou podošvou, v ktorej budem mať dobrú kontrolu na balančných prekážkach. Vzhľadom k formátu OCR pretekov som tiež potrebovala, aby z topánok rýchlo odtekala voda po absolvovaní vodných prekážok. Ďalším faktorom boli moje úzke chodidlá, na ktoré mi Nvii Forest 2 dokonale padli.

Variabilita topánok je úžasná

Pri preteku v Kutnej Hore som si overila, že v týchto topánkach nie je žiadny problém bežať väčší kus preteku po betóne a spevnených cestách. So vzorkou, ktorá má primárne zdolávať mäkký lesný terén, to pre mňa bolo príjemné prekvapenie a akonáhle som v ďalšej prekážke priplávala k brehu rybníka a vyliezla z neho, všetka voda z topánok rýchlo vytiekla a ja som mohla v pohode pokračovať v preteku.

Ďalšie preteky a ďalšia nekompromisná skúška topánok - tentoraz počasie. Rozmáčaný terén si žiadal vzorku, v ktorej sa bahno neusadí, a nebude robiť zbytočnú záťaž. Zároveň som na mokrých prekážkach potrebovala dobrú trakciu. Nvii Forest 2 mňa v podmáčaných kopcoch podržali, rovnako ako na mokrých prekážkach s dávkou bahna od skorších pretekárov.

NVii OCR NVII OCR

Pri šplhu na lane sa mi skvele osvedčil vrchný materiál topánky. Keďže je celá topánka konštruovaná do lesného terénu, kde vás každú chvíľku prekvapí „neviditeľný“ ostrý kameň, koreň alebo trčili konár, je zvršok topánok neuveriteľne odolný. Vystužená časť zvršku na vnútornom boku topánky chránila nohu aj topánku od odreniny a zároveň mi robila príjemnú oporu pri šplhu.

To, že pri kúpe topánok Nvii sú súčasťou balenia mäkké i tvrdšie (pretekárske) stielky, beriem ako veľký bonus. Môžete sa tak sami rozhodnúť, či zvolíte viac tlmenú stielku pre ešte príjemnejší beh, alebo tenšiu stielku pre lepší cit pre terén a balančné prekážky.

Aký mám z nich pocit?

Nvii Forest 2 vrelo odporúčam na rôzne typy OCR pretekov. Konečné rozhodnutie, či vám sedí alebo nie, si musíte urobiť sami, ale sú rozhodne horúcim kandidátom na jedno z najlepších obutí pre prekážkové preteky. Nech si topánky pri týchto pretekoch zamilujete alebo nie, rozhodne z nich nebudete sklamaní.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
1:08:36:09
Kari Traa Humlesnurr Tee
-59 % Športové tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
23,95 € 59,00 €
už len 9 ks za túto cenu