info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Test bežeckých topánok adidas Ultraboost 21

25. 02. 2021
V čom tkvie hlavný rozdiel medzi predchádzajúcou a aktuálnou verziou? Michael sa novým adidas Ultraboost 21 pozrel na zúbok a svoje poznatky pre vás spísal do krátkej recenzie.
Test bežeckých topánok adidas Ultraboost 21

Ultraboost je ikonou ako v športovom, tak aj vo fashion svete. Niet divu, kto Boost nikdy nevyskúšal, tak netuší, aký je pohodlný.

Teraz topánka dostala najväčší update v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.

Zvršok ani nezacítite

Zvršok je elastický, ale pritom odolný. Obopne nohu s vyššou istotou ako predtým. Zároveň je v ňom dostatok miesta pre prsty i do šírky, ale nie toľko, aby „plávali“. Práve táto predná časť sa poddá širokému spektru typov chodidiel. 75 % textílie zvršku tvorí PrimeBlue (recyklovaný plastový odpad z oceánu).

pohyb

Bezjazykový vstup je výhodou a nevýhodou zároveň. Výhodou je pre všetkých bez vysokého alebo širokého priehlavku. Pri tomto type nohy môže vonkajšie uchytenie šnúrok trochu tlačiť. Inak zvršok krásne sedí a takmer neviete, že na vrchnej časti nôh niečo máte.

Pod nohou je toho veľa

Doslova. Ultraboost 21 váži nejakých 360 g (veľ. 43) a to je vlastne jediné mínus. Aj keď bez tohto mínusu by nebolo plus. S ľahším materiálom by prišla nižšia životnosť a menšia vrstva materiálu by mala vplyv na pohodlie a životnosť.

spodek

Adidas to veľmi dobre vie, a tak do topánky pridal zlepšený „LEP Torsion system“ (Linear Energy Push). Táto technológia v podobe plátu pod penou BOOST dodáva topánke vyššiu tuhosť, a tým umožňuje lepší odpich pri odraze. Vyššiu váhu topánky som osobne pocítil iba pri chôdzi. Pri behu sa zmenila na svižnú topánku, a to práve vďaka vylepšenému Torsion systému.

Tlmenie je tvorené 100% boostom. Toho je tu o 6 % viac ako v predchádzajúcom modeli. Boostu je viac aj na vonkajších stranách okolo päty, čo topánku robí stabilnejšou a istejšou. Ak pri predchádzajúcich modeloch Ultraboost bolo behanie v nerovnom teréne skôr nebezpečné, v tomto modeli to je možné a reálne sa v nich dá bežať po spevnenej poľnej aj lesnej ceste.

Vylepšenia dostala aj konštrukcia podrážky, ktorá má so zmesou Continental výbornú trakciu na suchu i za mokra.

skok

Zhrnutie

Ultraboost 21 je pohodlná a dynamická „objemovka“. Váhy topánky sa báť nemusíte, LEP Torsion system vystrelí vašu nohu do ďalšieho kroku a vy si gramy navyše ani nevšimnete. Ja osobne si ju dokážem predstaviť na väčšinu tréningov. Vzal by som si ju na pokojné pomalšie behanie, ale aj na rýchlejšie a dlhšie intervaly.
Topánka vyzerá a funguje skvele. Nový update je naozaj výrazný krok vpred.

detail

Technické dáta:

Cestná topánka pre neutrálny došľap
Drop 10 mm
340 g pánska, 310 g dámska

KÚPIŤ ULTRABOOST 21


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
9:12:49:59
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-61 % Tričko na bicykel Sensor Cyklo Stars
25,95 € 66,00 €
už len 6 ks za túto cenu

  Máte nejakú otázku? Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám na +421 222 205 421

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay