info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Test a recenzia outdoorových nohavíc Progress Genius

15. 11. 2023
Pánske outdoorové nohavice Progress Genius sú univerzálne outdoorové nohavice vyrobené z ľahkého, vysoko elastického, priedušného a rýchloschnúceho materiálu odolného voči oderu. Nohavice majú vetru a vode odolnú úpravu, pohodlný strih s predtvarovanými kolenami pre lepšiu voľnosť pohybu, dve praktické vrecká vpredu a bočné vrecko. Čo dokážu a ako sa nám páčili?
Test a recenzia outdoorových nohavíc Progress Genius

POUŽITIE

Nohavice Progress Genius sú vyvinuté na použitie pri športových aktivitách, ich vlastnosti najlepšie využijete pri outdoorovej turistike a skialpinizme.

PODROBNÝ OPIS V SKRATKE

Na prvý pohľad športové turistické nohavice, ktoré sú pripravené na pohyb a pochod bez obmedzení. Pohodlné v páse, elastické a príjemné na dotyk.

KAPSY

Nohavice majú dve praktické vrecká vpredu a jedno vrecko na pravom stehne. Všetky vrecká sú uzatvárateľné na zips. Vrecká majú sieťovanú podšívku, a tak neobmedzujú vetranie. Osobne by som stehenné vrecko trochu viac posunul (alebo skrátil), aby sa uložené predmety (hlavne telefón) neposúvali ku kolenu.

PAS

Pás je pohodlný a veľmi sa mi páčil široký pás, takže ma nijako neobmedzoval. Zapínanie na dva cvočky je pohodlné a rýchle. Široká guma je pohodlná a nezarezáva sa mi do bokov ani brucha. Dizajnovým prvkom je veľké laserom vyrezané logo PROGRESS na zadnej strane pásu, ktoré zároveň slúži ako ventilácia. Opasok je jednoducho navrhnutý dokonale!

nohavice

NOHAVICE

Strih je športový a zároveň pohodlný a poskytuje neobmedzený pohyb. Kolená sú tvarované, takže nohavice nevyzerajú ako dve rúry. V spodnej časti sa zužujú, takže sa nikde nezvyšujú. Zúženie je naozaj výrazné. Až som mal problém ich pri obliekaní vytiahnuť cez nohy. K pohodlnejšiemu obliekaniu prispieva 20 cm dlhý zips na členkoch s vloženým klinom. Takto je možné nohy pretiahnuť cez topánky a zabezpečiť ich proti vyhrňovaniu alebo padaniu štrku do topánok.

TESTOVANIE

Nohavice testovali dvaja horskí vodcovia a dostali naozaj zabrať. Dovolím si tvrdiť, že boli veľmi vynikajúce. Pri lezení, chôdzi, turistike, behu a cestovaní. Boli sme prekvapení, ako tento pohodlný, ľahký a priedušný materiál vydržal námahu a záťaž počas lezenia. Neuveriteľné!

Obom sa nám páčilo aj to, že nohavice boli bezchybné pri letných teplotách alebo vyššej fyzickej aktivite. Odolnosť voči vode je na rovnakej úrovni s technológiou DWR. Nemýľte si teda nohavice s nepremokavosťou.

VERDIKT TESTERA

Pohodlné turistické nohavice, ktoré dokážu "dýchať" aj pri vyšších teplotách a stále sa v nich cítite pohodlne. Odolné. Pohodlné v páse a úplne elastické. Je potrebné dodať niečo viac?


KÚPIŤ PROGRESS GENIUS
Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:09:27:04
Kilpi Sylane
-61 % Outdoorové kraťasy Kilpi Sylane
34,90 € 89,90 €
už len 7 ks za túto cenu