info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Spoznajte víťazov druhého ročníka Topánky roku

18. 05. 2017
Zúčastnili sme sa najväčšieho nezávislého testu bežeckej obuvi v SR a vy ste spolu s nami pomohli ohodnotiť takmer 50 modelov topánok špičkových značiek, z ktorých vzišli víťazi Topánky roku 2017. Prečítajte si, ktoré topánky uspokojili najviac bežcov a po ktorých siahnuť, aby ste nestúpili vedľa.
Spoznajte víťazov druhého ročníka Topánky roku

TOP cestné modely

TOP cestné modely sú topánky, ktoré sami výrobcovia považujú za svoje najlepšie želiezka v ohni. Investujú veľa peňazí a energie do ich neustáleho zdokonaľovania a nepustí ich z továrne, kým nespĺňajú tie najnáročnejšie požiadavky.

Pánske

TOP cestné topánky pánske

Víťazom medzi pánskymi cestnými topánkami najvyššej kvality je Adidas Energy Boost 3.

Víťazný model od adidas kombinuje pružný zvršok Techfit s prvotriednym odpružením Boost. Výsledkom je ľahká, neutrálna obuv, ktorá podporí váš výkon.

Na druhej priečke sa umiestnil model On Running Cloudflow.

Ľahký, perfektne tlmivý a vysoko estetický, taký je model Cloudflow od On Running. Vďaka "obláčikom" na podošve zažijete nebesky pohodlný beh.

Tretie miesto obsadil Mizuno Wave Rider 20.

Ľahký cestný model so stredným tlmením je rýchly a pohodlný. Vhodný pre tempový tréning aj dlhšie pretekárske trate, navyše dlho vydrží.

Dámske

Top cestné topánky dámske

Aj dámy si zvolili kráľovnú cestného obutia. Stala sa ňou topánka On Running Cloudflow, ktorej pánska verzia získala striebro. Dámy na nej ocenili predovšetkým ľahkosť, dokonalé tlmenie a elegantný dizajn.

Ako druhý najlepší sa prejavil dámsky model Mizuno Wave Rider 20 (u pánov bronzový).

Naopak "až" na tretej priečke skočil u dám adidas, konkrétne so svojim modelom Ultraboost.

Dámska neutrálna topánka od adidas s plávajúcou klenbou. Rešpektuje pohyb ženskej nohy pri behu. Má ľahký priedušný zvršok a energické odpruženie Boost.

Cestné modely strednej triedy

Táto kategória uspokojí najmä bežcov, ktorí vyžadujú kvalitnú obuv, ale zároveň si nepotrpí na revolučných technologických vychytávkach a skôr ich poteší prívetivá cena.

Pánske

Cestné topánky strednej triedy

Až na samý vrchol sa v pánskej kategórii vyšplhal model Asics DS Trainer 22.

Pohodlná obuv pre väčšie porcie kilometrov s gélovým tlmením pre potrebnú oporu aj mäkký dopad. Vďaka jednovrstvovému plášťu je topánka ľahká a dokonale priedušná.

V pätách sa mu drží Mizuno Synchro MD 2.

Cestná topánka Mizuno so strednou mierou tlmenia a prívetivou cenou. Je ideálnou voľbou pre rekreačných bežcov, ktorí nepotrebujú technologicky náročné topánky.

Bronz patrí topánke Reebok Sweet RD.

Pokročilejší model, ktorý skvele absorbuje dopady. Uspokojí i náročnejších bežcov svojou nízkou hmotnosťou a príjemne širokým predkom topánky.

Dámske

Cestné topánky strednej triedy dámske

Dámy hodnotili úplne odlišne.

Najväčší priazeň získala Asics Noosa FF.

Ľahko sa obúva a ľahko sa v nej behá. Noosa od Asics je pohodlná cestná topánka s mäkkým a pružným telom a precízne tlmivou gélovou podošvou.

Druhé miesto si u žien vydobyl Reebok Print Smooth.

Pohodlná a štýlová topánka s priedušným zvrškom a nízkym profilom pre voľnosť členku. Odnímateľná stielka s antimikrobiálnou úpravou reguluje zápach.

Tretiu priečku obsadil Mizuno Wave Sayonara 4.

Rýchla cestná topánka s menším až stredným tlmením. Hodí sa pre tempové tréningy a dlhší pretekárske trate. Na nohe je veľmi príjemná.

Trailové modely

Kategória trailovej obuvi tvorila pri testovaní samostatný blok. Topánky ste mohli prehnať drsným terénom aj nepriaznivým počasím a pri ich hodnotení ste boli nemilosrdní. Vďaka tomu sa na bedňu dostali len naozajstné trailové esá.

Pánske

Trailové topánky pánske

Pánskym crossovým šampiónom sa stáva ako vlani La Sportiva Helios.

Ľahká a minimalistická topánka s citom pre terén, miernym tlmením a skvelou priľnavosťou. Odolný, priedušný zvršok, špička chránená gumovým lemom.

Striebornú medailu získava Inov-8 Roclite 290.

Výborná trailová topánka Inov-8 s hrubým dezénom pre istý a účinný beh aj na snehu či v blate. Medzipodošva je podložená výstuhou proti prerazeniu.

Tretiu priečku vybojoval Reebok All Terrain Super.

Terénna topánka Reebok navrhnutá predovšetkým pre Spartan Race. Je stabilná a odolná, rýchlo schne a má perfektnú trakciu aj na mokre.

Dámske

Trailové topánky dámske

Kráľovnou trailu sa stala topánka od Columbia Montrail Caldorado II.

Ľahký terénny model s univerzálnou trakciou, citlivým odpružením a zvýšenou pružnosťou. Tlmený, pohodlný a perfektne priľnavý aj v náročnom teréne.

Striebornú priečku obsadil model La Sportiva Helios, ktorého pánsku verziu si muži cenia zlatom.

Bronz si rovnako ako v pánskej kategórii odnáša Reebok All Terrain Super.

Terénna topánka Reebok navrhnutá predovšetkým pre Spartan Race. Je stabilná a odolná, rýchlo schne a má perfektnú trakciu aj na mokre.Tak to sú ony! Najlepšie z najlepších modelov topánok na trhu. Bez reklám, bez ovplyvňovania, čisto podľa toho, čo predviedli priamo v akcii.

Sme radi, že sme sa do akcie Topánka roku 2017 mohli zapojiť a ďakujeme vám, že ste sa nezdráhali vziať veci do svojich rúk.

A ak ste tento rok testovanie nestihli, nebuďte smutní, budúci rok to môžete dohnať! :)

Infografika Topánky roku 2017

Topánka roku 2017


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
6:20:34:44
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-61 % Tričko na bicykel Sensor Cyklo Stars
25,95 € 66,00 €
už len 6 ks za túto cenu