Saucony, 120ročný vývoj nezastavíš

22. 06. 2018
Je to už 120 rokov, čo značka Saucony mení svet. Prináša bežcom aj chodcom radosť z každého kroku a skoku ako na hladkých cestách a atletických ováloch, tak aj na nespevnenom teréne. Pri pretekoch, tréningoch i prechádzkach. Máloktorá značka sa môže chváliť toľkými skúsenosťami. Obujte si ich aj vy a zžite sa s históriou.
Saucony, 120ročný vývoj nezastavíš

roku 1898 bola v malom mestečku Kutztown (dnes okolo 5500 obyvateľov) v Pensylvánii založená značka Saucony, špecializujúca sa na výrobu atletických a športových topánok. Pomenovaná bola podľa neďalekého sútoku dvoch riek ( "Saucony" v indiánskom jazyku značí sútok). Tieto dve rieky (s tromi kameňmi uprostred) sa stali tiež predlohou pre logo podniku.

Vďaka nadčasovému vývoju a kvalitným výrobkom jej reputácia aj tržby neustále rástli. Bola tŕňom v oku nejednej konkurenčné firmy. Majiteľ jednej z nich (pán A. R. Hyde) nakoniec dospel k názoru, že "lacnejšie" bude ju odkúpiť a pohltiť, než aby kvôli nej stále prichádzal o zákazníkov. V 60. rokoch tak podnik Saucony kúpila (a presťahovala) konkurenčná spoločnosť Hyde Athletic Industries z Cambridge (Massachusetts). To sa ukázalo ako výborné rozhodnutie, pretože koncom 80. rokov už tvorila vetva Saucony hlavný príjem celej spoločnosti. Majiteľ odhodil pýchu a rozhodol sa premenovať ju z pôvodného Hyde Athletic Industries na dodnes vyhľadávanú Saucony.

Pokrokové zmýšľanie značky vždy razilo jasné a jednoduché riešenie - každé športové odvetvie potrebuje iný koncept, ušitý presne na mieru. A presne tak spoločnosť pracuje dodnes. Výsledkom sú špecializované topánky, ktoré presne spĺňajú účely, na ktoré boli stvorené.

Niet divu, že sa modely značky Saucony opakovane objavujú vo výberoch TOP10 bežeckých a športových topánok (napríklad v legendárnom magazíne "Runner 's World"). Rovnako tak si v nedávnej súťaži Topánka roku 2018 zaslúžene vybojovali dve umiestnenia na stupňoch víťazov (1. miesto v pánskej a 3. v dámskej kategórii topánok na cestný tréning) vďaka modelu Freedom ISO.

Blahoželáme ku krásnemu výročiu a prajeme mnoho ďalších úspechov a ocenení, ktoré si za svoju poctivú prácu pre šport zaslúži.

Pozrieť produkty Saucony


Cenový trhák
-65 %
Asics Gel Blade 6
Dámske halové topánky Asics Gel Blade 6
41,04 € 117,26 €
už len 4 ks za túto cenu
Akcia zmizne za
0:11:09:23

Čo hovoria naši zákazníci?

Ďalšia užívateľské recenzie »
Overený zákazník Pridané: 19. februára 2019
100 %
Odporúča obchod

rychlost, ochota

Overený zákazník Pridané: 12. januára 2019
100 %
Odporúča obchod
  • Bežecky skúsený personál.

  Máte nejakú otázku? Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám na +421 948 251 545

  • Visa
  • Master Card
  • Maestro
  • Gopay
  • Sphere Card
 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.