info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Sanasport Bratislava rozbieha Mizuno Running Club

06. 02. 2019
Pred rokom sa prvýkrát na stole objavila ponuka spolupráce so značkou Mizuno. Značka chcela pracovať so skutočnými bežcami, postaviť ich na štartovaciu čiaru a vybehnúť. Nemala konkrétny plán, ale vedela, že chce niečo robiť s bežcami.
Sanasport Bratislava rozbieha Mizuno Running Club

Koncept ambasádora nie je neznámy. U značiek sa objavujú skupiny bežcov, ambasádorov, influencerov, ktorí nosia vybavenie značky, behajú v ňom, fotia pekné fotky a píšu postrehy a recenzie.

Veľká väčšina týchto ambasádorov má nejakých fanúšikov na Facebooku a Instagrame a značka sa dostane do povedomia. Je to dobrý koncept, funkčný, teda pokiaľ zoženiete dobrého ambasádora.

Mizuno sa rozhodlo trochu inak. Značka má tradíciu, má silu v marketingu, nežiada si toľko od fanúšikov svojich produktov. Nechce tlačiť na počty fanúšikov ambasádora, ale chce sa vlastným pričinením dostať z plagátov a banerov webu na nohy, na cestu, do behu a robiť radosť.

Dostali sme v Sanasporte jednoduchú úloha. „Nájdite troch ľudí. Bežca, nebežca, ľudí, ktorým naša pomoc vyštartovať urobí radosť. Pripravte ich na sezónu, na tri preteky. Na Národný beh Devín - Bratislava, na OTKD a do Amsterdamu.“ Nášho trénera Zdenka také výzvy bavia a tak sme si s Mizunom tleskli. Vznikol projekt MIZUNO RUNNING CLUB BRATISLAVA.

Vybrali sme troch rôzne zdatných ľudí. Asi by sa tu a teraz ani jeden neoznačil za bežca, ale radi by to za pár týždňov urobili. Markéta je mladá manažérka, ktorá sa rada prevezie na bicykli, ale beh ju míňa, teda míňal. Lucka je čerstvá mamička, ktorá sa behom bavila a rada by sa zase rozbehla. A chrbát dievčatám kryje Vlado, borec, tatino z rodiny, ktorý sa z korporátnej stoličky rád obuje do tenisiek a posunie svoj bežecký potenciál.

Náš prvý cieľ je Národný beh Devín - Bratislava. Niekto pobeží na výkon, niekto pobeží pre pocit, ale všetci sa tešia, že pobežia. Je výzvou skoro pre každého Slováka odbehnúť si jeden z najstarších behov v krajine a navyše sa jedná o výbornú vzdialenosť pre štart sezóny, teda 11 625 m.

Potom sa bude naša príprava uberať takmer k trojnásobku. Čaká náš Od Tatier k Dunaju a kto z vás už OTKD bežal, vie, že tri približne 10km etapy potrápia aj skúseného bežca. Naša trojica, ako súčasť Sanasport/Mizuno tímu, bude makať v príprave, aby zážitok z behu bol silný, ale nebol deštruktívny.

A ako čerešnička na torte, partiu z Mizuno Running Clubu Bratislava čaká Amsterdamský bežecký víkend. Akú vzdialenosť zvolí, sa rozlúskne v najbližších dňoch, ale nebojte sa, o všetkých našich sezónnych vrcholoch Vás budeme informovať.

Prípravu a výkony nášho MRCB môžete zažiť na vlastnej koži pri utorkových tréningoch Sanaparáda s Mizunom. Môžete ich sledovať na Strave - Mizuno Running Club Bratislava, na FB Sanasport.sk a Sanasport runners Bratislava, na Instagrame pod #MRCB alebo #mizunorunningclubbratislava a články a fotky budú v našom magazíne.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:17:40:38
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu