info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Salomon Ultra Glide je pohodlný trailový dravec

02. 09. 2021
Hľadáte najmodernejšie trailové topánky, ktoré budú vaším spoločníkom kdekoľvek a nezľaknú sa žiadnej vzdialenosti ani povrchu? Vyskúšala som horúcu novinku Salomon Ultra Glide, ktoré toto všetko sľubujú. Ako obstáli?
Salomon Ultra Glide je pohodlný trailový dravec

Som milovníčkou trailového behania a hoci bývam vo veľkomeste, väčšinou behávam v prírode a v horách. Kúsok za domom mám Prokopské údolí a na druhej strane Chuchelský háj, kde sa nachádzajú aj technické úseky so skalami, kameňmi, trávou, sutinou a bahnom.

Univerzálnosť

Nikdy neviem, kam presne pobežím, a tak mám rada topánky, pri ktorých nemusím premýšľať, na aký povrch sú určené. Chcem, aby zvládli prebeh na ceste, ale pritom držali v akomkoľvek teréne ako pribité. Chcem sa na ne naplno spoľahnúť ako na krátkej trati, tak aj na ultra pretekoch. Hovorím im topánky „chameleónky“. A presne taká je novinka od značky Salomon - Ultra Glide. Trailovky, ktoré sa nezľaknú ničoho a sú veľmi pohodlné.

Šnurovanie

šněrování

Na prvý pohľad zaujme ich zaväzovanie bez klasických šnúrok. Tu sa jedná o systém rýchlošnurovania, čiže Quicklace, kedy jedným zatiahnutím máte topánky upravené tak, ako potrebujete. Chce to ale určitý cvik a vychytať, čo vám sedí, aby topánka skvele držala a bolo možné sa na ňu na 100 % spoľahnúť. Zvyšok šnurovania sa schová do kapsičky v jazyku topánky, takže pri behu nič nezavadzia.

Podrážka

podešev

Najväčšie plus má podrážka Contactgrip MA. Moje topánky toho zažili za krátku dobu naozaj veľa a v rôznych kútoch sveta. Veľmi sa mi osvedčili na kamenistých suťových chodníkoch na kopcoch gréckeho ostrova Zakynthos, kedy sme sa rozhodli bežať polmaratón na horu Skopos. Slnkom vyprahnuté kamenisté chodníky s rôznymi druhmi hornín vrátane hladkého mramoru boli dobrým testom.

povrch

Topánky dobre sedeli pri ceste nahor a ponúkali veľkú oporu a stabilitu pri zbehoch dole, a to aj vo veľmi technickom teréne. Hore si poradili so skalami a vôbec nevadilo, že pri behaní pri mori boli tieto skaliská aj mokré. Museli sme bežať niekoľkokrát aj v piesku na pláži. Ten bol síce tvrdší a mokrý, avšak topánky pevne držali a dovoľovali plné odrazy.

Mezipodrážka

mezipodešev

Ultra Glide ale neprekvapia len svoju podrážkou. Ďalším veľkým plusom je penová medzipodrážka Energy Surge. Topánky sú veľmi príjemné aj pri behu na dlhých vzdialenostiach, kedy sa potrebujete venovať dôležitým veciam ohľadom behu a vôbec nemyslíte na svoje topánky, pretože tie sú vašou súčasťou a vy máte možnosť si beh naplno užívať. 

Oceňujem tiež chránené špičky, ktoré bránia zraneniu prstov pred nakopnutím a eliminujú bolestivé príhody, ktoré určite pozná každý terénny bežec.

Moje hodnotenie

Salomon Ultra Glide

Ak chcete univerzálnu a veľmi spoľahlivú topánku do akéhokoľvek terénu, ktorá zvládne nejeden prebeh po ceste a bude pohodlná aj na dlhých technických trasách, určite po Ultra Glide siahnite. Tie moje už toho zažili veľa a veľa toho ešte zažijú, ako na tréningoch v Prahe, tak aj na ultra pretekoch v zahraničí. Jednoducho ma bavia a teším sa, čo všetko nás spolu ešte čaká.

Text: Soňa Hrabec Kotulková, Running2.czA čo na ne hovorí česká reprezentantka v behu a naša kolegyňa Adéla Koláčková?

Ako pretekársku bežkyňu ma veľmi zaujal nový model Salomon Ultra Glide. Hneď na prvý pohľad som si všimla kolískový tvar podrážky a po obutí som cítila, ako mi topánka krásne obopne nohu. Zvršok s technológiou SensiFit je veľmi príjemný a dobre sedí. V topánkach  nič netlačí vďaka vypolstrovanému jazyku aj okrajom pri členkoch.

Špička topánky je spevnená rovnako ako pruh pozdĺž celej podrážky. To bráni poraneniam o rôzne korene či kamene. Za zmienku určite stojí aj jednoduché a rýchle šnurovanie QuickLace.

Je pohodlná na každém povrchu

Podrážka Contagrip je veľmi spoľahlivá a drží na každom povrchu. Dobre zaberá v rôznorodom teréne a na mokrom podklade sa nešmýka. To je u trailových topánok veľmi dôležité, pretože všetko to mokro po daždi sa v lesoch a na terénnych cestách dlho drží.

Na trailovku je to príjemne mäkká a tlmená topánka. O to sa postarala technológia Energy Surge. Vďaka nej sa v Salomon Ultra Glide dá zabehnúť polmaratón, maratón aj ultra maratón bez toho, aby v nich výrazne boleli nohy.

Ďalším plusom je ich váha. Keď vezmem do úvahy, koľko je na nich materiálu a polstrovania, sú pomerne ľahké.

Hodí se i na závody

V Ultra Glide sa dá bežať aj prekvapivo rýchlo. To som vyskúšala na pretekoch v behu do vrchu, ktorý meral 10 kilometrov. Závod bol z dvoch tretín v teréne a z jednej tretiny po asfalte. Mesiac pred pretekmi som si zvrtla členok, ale v topánkach som nemala strach z podvrtnutia. Na mokrých častiach trate sa mi to vďaka technológii ProFeel Film vôbec nešmýkalo.

Z novinky od Salomonu som nadšená. Ultra Glide by som určite odporučila všetkým športovcom - či už chcú v topánkach výletovať, trénovať alebo pretekať.

KÚPIŤ SALOMON ULTRA GLIDE


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:09:18:26
Kilpi Sylane
-74 % Outdoorové šortky Kilpi Sylane
22,95 € 89,90 €
už len 3 ks za túto cenu