info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Recenzia trailovej novinky Salomon WildCross

08. 10. 2020
Aby sme mohli s čistým svedomím niečo odporučiť, musíme to najskôr sami vyskúšať. A tak Michal týždeň čo týždeň testuje všemožné novinky. Tentoraz v teréne prebehol trailovky Salomon WildCross a svoje postrehy spísal do krátkej recenzie.
Recenzia trailovej novinky Salomon WildCross

Mal som šťastie otestovať nové krosovky Salomon Wildcross. A pretože vyhľadávam dlhšie behy po nespevnených lesných cestách, vzal som ich hneď prvýkrát na svoju osvedčenú 23 km trasu z Adamova za Brnom po žltej turistickej ceste do Vranova, potom po zelenej do Útěchova, následne po červenej do Soběšic a po žltej cez Zamilovaný Hájik až do Brna - Řečkovic.

Na takéto a ešte dlhšie behy bežne volím pohodlné trailovky s univerzálnejšou podošvou, s ktorými sa však vo väčšej miere bežne nepúšťam do behov voľnou krajinou mimo vychodené turistické chodníky. Preto som sa moc tešil, ako si Wildcross poradí s rôznorodým terénom ciest i mimo nich a ako si spestríme bežecký zážitok o voľný lesný terén.

Prvé, čo ma na topánkach zaujalo, je ich vydarený vzhľad, ktorý lahodí oku a hovorí si o to, aby ste si v topánkach išli bezodkladne zabehať. Je na ňom tiež jasne viditeľné, z čoho sa topánky skladajú a na čo sú určené.

záběr v blátě

Chytro rozmiestnené a rôzne veľké viacsmerné výstupky podošvy Contagrip spoľahlivo zaberali v blate, na chodníku pokrytom listím, držali v mokrom kamenistom teréne a čo ma príjemne prekvapilo, že boli stabilné a podieľali sa na celkovom tlmení dopadov aj na asfaltovej ceste pri prebehoch dedinami.

Ďalším prvkom, ktorý je viditeľný na prvý pohľad, je masívnejšia stredná časť podrážky s medzipodošvou EnergyCell + obsahujúcou tlmenie, ktoré spolu s vnútornou stielkou usadí chodidlo v topánke. Nadväzuje priedušný, súčasne však vodeodpudivý zvršok z materiálu DreamTex a sieťoviny TUP, ktorý je v špičke vystužený. V spolupráci s vonkajším systémom Sensifit spoľahlivo obopne a ochráni nohu. Pre zvýšenie vodeodolnosti a pre uľahčenie čistenia potom odporúčam používať impregnáciu.

zavazování Quicklace

Pre utiahnutie topánok výrobca zvolil systém Quicklace s kapsičkou. Hoci som skôr priaznivcom klasických šnúrok uviazaných na bežecký spôsob, musím konštatovať, že na tomto modeli Quicklace dáva zmysel a topánku rýchlo a rovnomerne utiahne. Za celý beh som potom musel korigovať dotiahnutie asi len dvakrát, čo je v mojom prípade s klasickými šnúrkami porovnateľné.

Jazyk topánok je dostatočne dlhý, široký a pohodlný. Z viditeľných prvkov za zmienku stoja penové oblúčkové výstupky, ktoré chránia nohu v oblasti členkov a ktoré pekne dotvárajú celkový vzhľad topánok.

Čo najviac na tomto modeli oceňujem, je skutočnosť, ako skvelo fixujú nohu a tvoria s ňou tak jeden celok, ktorý dodáva naozajstný pocit sebaistoty pri behu akýmkoľvek terénom. Aj napriek ich tlmeniu, ktoré je pre mňa dostatočné na trasy okolo 20 km, disponujú v tejto kategórii úctyhodnú flexibilitou podošvy. Tá umožňuje prirodzenú prácu chodidla a jeho vnímavosť terénu. Výrobca uvádza 8mm výšku dropu, ktorá mi dodávala pocit, že stojím na zemi veľmi prirodzene. Kto by chcel komfort a tlmenie ešte o niečo zvýšiť, môže topánky doplniť o športové vložky Sidas Run 3D Protect, ktoré máme tiež v ponuke.

profil boty

Práve vydarená kombinácia všetkých ich vlastností robí z týchto topánok ideálneho parťáka na beh mimo spevnené cesty. Hodia sa do voľného (skôr mäkkého) terénu, kde chodidlá nielen chránia, ale dovoľuje im každým krokom vnímať terén a plne si v ňom pohyb užiť bez veľkých obáv.

Na záver musím povedať, že splnili (vzhľadom k svojmu sympatickému vzhľadu) moje celkom vysoké očakávania a môžem ich všetkým odporučiť.

Vybrať Wildcross


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
1:08:29:04
Kari Traa Humlesnurr Tee
-59 % Športové tričko Kari Traa Humlesnurr Tee
23,95 € 59,00 €
už len 9 ks za túto cenu