info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Recenzia cestných bežeckých topánok Asics GlideRide 2

10. 05. 2021
Nová verzia celosvetovo populárneho modelu - Asics GlideRide 2 je ako stvorená pre väčšinu bežeckej populácie, avšak svojou konštrukciou je úplne odlišná od ostatných topánok.
Recenzia cestných bežeckých topánok Asics GlideRide 2

Už na prvý pohľad si všimnete kolískové zakrivenie, ktoré budí pozornosť a u konzervatívcov dokonca strach. Pocit pri prvom obutí je zvláštny, neistý. Akonáhle sa ale rozbehnete, tak neistota odznie. Pohltí vás krásne plynulý prechod do ďalšieho kroku, o ktorý sa stará technológia Guidesole. Táto technológia funguje na základe spevneného plátu vnútri tlmenia FlyteFoam.

odraz

Vďaka tomuto plátu, kolískovému zakriveniu a vyššej tuhosti topánky sa dostanete do ďalšieho kroku s nižším úsilím. Je to skvelá pomoc hlavne v odrazovej časti, kedy nemusíte toľko zaberať chodidlom, achilovkou a lýtkom. Túto výhodu som najviac pocítil pri tempových behoch, kedy nasadím konštantné tempo, ktoré držím dlhšiu dobu - tu som cítil, ako mi topánka pomáhala. Rovnako ako pri regeneračnom kluse, kedy ma bolia nohy z predchádzajúcich tréningov a GlideRide 2 mi pomáha „vybehať to.“

Topánka je tuhšia, ale krásne tlmí. O to sa stará osvedčená pena FlyteFoam. Vďaka svojim vlastnostiam je topánka ideálna na denné tréningy. Pomalšie, dlhšie, rýchlejšie, kratšie behy - na to všetko je stavaná.

GlideRide 2

GlideRide 2 som testoval v rôznych podmienkach, na rôznych dĺžkach trasy a pri rôznych rýchlostiach. Celkovo v nich mám ubehnutých 110 km, takže dobre dokážem zhodnotiť ich silné a slabé stránky a musím povedať, že tých slabých je málo. Napadá mi len, že váha by mohla byť nižšia, čo by zase ovplyvnilo jej životnosť, ktorá je vraj takmer neuveriteľná. Životnosť tejto topánky by sa mala pohybovať pri maximálnej funkčnosti až niekde okolo 1000 km, čo je skvelé.

Ďalej by som rád dodal fakt, že táto topánka je určená primárne na tvrdý povrch. Behám v nich aj po spevnených lesných a poľných cestách, ale musím si dávať pozor, kam šliapnem.

Ešte spomeniem zvršok. Zvršok je jednoducho skvelý, ale na to sme pri Asics zvyknutí. Dostatočne priestranný „toe box“ drží chodidlo na svojom mieste.

svršek

Rozdiely oproti predchádzajúcej verzii:

  • zvršok lepšie spolupracuje s medzipodrážkou ako celok
  • topánka má plynulejší prechod z dopadu do odrazu. Pri predchádzajúcej verzii bol pri odraze pocit „prepadu“
  • celkovo je topánka stabilnejšia vďaka širšej základni podrážky

podešev

Parametre:

  • váha: 285 g od výrobcu (320 g vo veľkosti EUR46)
  • drop: 5 mm
  • tlmenie pod pätou: 31 mm
  • tlmenie pod špičkou: 26 mm

VYBRAŤ ASICS GLIDERIDE 2


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:11:33:36
Kilpi Sylane
-61 % Outdoorové kraťasy Kilpi Sylane
34,90 € 89,90 €
už len 7 ks za túto cenu