info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Radek prebehol a otestoval nové Salomon Pulsar Trail

05. 09. 2022
Najnovšej trailovej kolekcii značky Salomon dominuje model Pulsar Trail. Má pevný zvršok, šikovné zaväzovanie a jeho podošva je doma v teréne, v kopcoch aj pri zbehu.
Radek prebehol a otestoval nové Salomon Pulsar Trail

Nový model Salomon Pulsar Trail zaujme vzhľadom aj komfortom hneď na prvé obutie! Tieto topánky sme otestovali za vás a sme z nich veľmi nadšení.

Prvý pocit po obutí bol neskutočný komfort - v topánke som sa cítil ako v papučkách. Páči sa mi polstrovanie okolo členku, vďaka ktorému som mal väčší pocit stability a bezpečia pri každom kroku. Celkovo zvršok topánky je tvorený z pevnejšieho materiálu a špička topánok je pogumovaná a spevnená proti okopom.

špička boty

Toto sú prvé topánky od Salomonu v ktorých som mal možnosť behať. Čo ma najviac zaujímalo, bolo to, ako bude fungovať systém QuickLace, ktorý je charakteristický pre trailovky tejto francúzskej značky. Musím povedať, že pre mňa bolo prekvapením, ako dobre „šnúrky“ držia a nepovolia za žiadnej situácie. V kombinácii s technológiou Endofit noha v topánke drží naozaj pevne a je cítiť, že sa na ne môžem spoľahnúť v každom teréne aj na nerovnostiach.

Mal som trochu aj strach, ako schovať šnúrky. Na jazyku je však šikovné vrecko, do ktorého veľmi ľahko schováte Quicklacy a nemusíte sa báť, že niekde zavadíte o vetvičku alebo niečo podobné.

šněrování

Tlmenie topánok je ďalšia kapitola a po modeli Ultra Glide je toto ďalšia veľmi tlmená topánka od Salomonu. Nie som síce žiadny ultra bežec a v topánkach som bežal kratšie trasy do 20 km, ale s pokojným srdcom by som odporučil tento model aj na trasy ako napríklad B7 – predovšetkým ľuďom, ktorým ide hlavne o komfort. V medzipodrážke nájdete kombináciu peny Energy Surge a plátu Energy Blade. Vďaka tejto kombinácii má topánka dostatočnú dynamiku a zároveň príjemný mäkký vplyv.

podešev

Podošva má hrubšiu vzorku a štuple sú natočené v smere pohybu tak, aby vám dali presne to, čo potrebujete. Pri behu do kopca sa topánka krásne chytí, a naopak pri zbehu z kopca sú štuple prispôsobené tak, aby vám dodali potrebnú istotu (väčšinou dopadáme na pätu a štuple sú natočené do protismeru, čím vám topánka pomôže, aby vám to toľko nepodkĺzavalo).

kopyto

Tvar kopyta na mňa pôsobil, že je skôr širšieho strihu – vzhľadom na to, že mám širšiu nohu a po stranách som necítil žiadnu stiesnenosť. Veľkosť nohy mám 44 a topánky som tiež testoval 44. Tu musím povedať, že vďaka kombinácii QuickLace a Endofit som pri zbiehaní kopcov necítil, že by mi špička narážala do prednej časti topánky, z čoho som mal predtým trochu strach. Na dlhšie trasy (a všeobecne na trailové behanie) by som predsa len odporučil topánky o kúsok väčšie.

salomon pulsar trail

Na záver by som chcel povedať, že tieto topánky sú výborné na každodenné behanie v akomkoľvek teréne. Sú to veľmi pohodlné a dobre stavané topánky, v ktorých ma osobne nič neprekážalo ani neschádzalo.


KÚPIŤ SALOMON PULSAR TRAILCenová
bomba
Akcia zmizne za
2:15:43:36
Sensor Cyklo Summer Stripe dámský dres kr.rukáv šedá/růžová
-59 % Cyklistický dres Sensor Summer Stripe
26,95 € 66,00 €
už len 4 ks za túto cenu