info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Prebehli sme Inov-8 X-Talon G 235

27. 02. 2020
Vybaliť z krabice, nasvietiť, pekne naaranžovať a predstaviť nablýskanú novinku. To je tradičný scenár. K topánkam Inov-8 X-Talon G 235 by to však bolo neúctivé, doma sú na drsnom povrchu v lese, v bahne a v snehu. A tak sme ich tam rovno vzali, nech sa nakŕmi hlinou a prudkými svahmi skôr, než okúsi chuť vzduchu.
Prebehli sme Inov-8 X-Talon G 235

Model X-Talon 235 je medzi bežcami legendou. Teraz prichádza v novom a ešte lepšom prevedení.

clanek-X-TalonG235-foto6

Opäť sa môžete spoľahnúť na neprehliadnuteľný agresívny 8mm grip, ktorý vám zaistí skvelú trakciu za každej situácie - či už sa jedná o trailové preteky, orientačný beh alebo OCR zápolenie.

clanek-X-TalonG235-foto2

Ale čo keď vás čaká časť tréningu či pretekov na tvrdom povrchu? Skrátite tým rapídne životnosť podrážky týchto machrov do terénu? Možno by tomu kedysi tak bolo, ale teraz to rieši kúzelné písmenko „G“ v názve. Grafen je materiál, ktorý vyniká odolnosťou, pevnosťou, tenkosťou, ľahkosťou a pružnosťou!

clanek-X-TalonG235-foto3

Čo sa zvršku týka, stále tu nájdeme ultra odolný balistický nylon, ktorému úspešne sekunduje gumená ochrana pre ochranu vašich prstov. A ďalej? Zvršok nenasiaka vodu a má skvelé samočistiace vlastnosti. A to chcete! X-Talon sa proste teší na mokrade a bažinky.

clanek-X-TalonG235-foto4

Nečakajte žiadne veľké tlmenie - pri presnom čítaní terénu by bolo skôr na škodu. Topánka má 6mm drop a 13 mm tlmiace vrstvy pod pätou. Pridajte k tomu strih na úzkom kopyte a máte model, čo je skvele ovládateľný, precízne objíme nohu a exceluje v náročnom technickom teréne. V žiadnom prípade si ale nepredstavujte nepohodlnú topánku. Inov-8 použil na vnútornej strane zvršku jemnejšie tkaniny, a tak budete prekvapení, ako pohodlne sa budete v G 235 cítiť.

clanek-X-Talon-foto6

Chcete čerešničku na koniec? Tá farba je v teréne úplne nádherná!

Pár štatistík z testovania:

  • Počet podkĺznutí: 0
  • Počet dažďových prehánok: 1
  • Počet prekonaných potokov: 2
  • Počet stretnutých bežcov: 7
  • Počet zvedavých pohľadov bežcov na G 235: 9 (testovali sme v dvoch)
  • Množstvo hliny, ktoré ostalo na podrážke: neúrekom

Kúpiť X-Talon G 235


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:37:41
Sensor Cyklo Summer Stripe dámský dres kr.rukáv šedá/růžová
-59 % Cyklistický dres Sensor Summer Stripe
26,95 € 66,00 €
už len 4 ks za túto cenu