info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Pešo pre Emička alebo 4000 km za pomocou

22. 03. 2017
Osemročná Emička Zouharová trpí následkom ťažkého pôrodu detskou mozgovou obrnou. Václav Malinský je mladý muž, ktorý v Čechách úspešne zavádza novú formu podpory potrebných - Cestu pre pomoc (Walk for Help). Keď sa Václavovo odhodlanie spojilo s príbehom Emičky, vznikol benefičný projekt Pešo pre Emička.
Pešo pre Emička alebo 4000 km za pomocou

Václav má za sebou už niekoľko pútí pre pomoc. Svojim putovaním okrem iného vybral peniaze pre malého Mateja, ktorý je už siedmy rok v kóme po nevydarenej operácii mandlí.

Ako sám Václav hovorí, myšlienke cestovania a pomoci úplne prepadol a začala ho napĺňať. Preto sa rozhodol v ňom pokračovať a vydal sa do indických Himalájí, čím poukázal na potrebu záchrany tradičnej tibetskej kultúry.

Jeho súčasný projekt s názvom Pešo pre Emičku ho teraz navracia späť do rodnej hrudy.

Bojovníčka Emička

Emička Zouharová je osemročné dievčatko, ktoré trpí detskou mozgovou obrnou. Tá u nej vznikla vinou komplikovaného pôrodu a poznamenala Emičku navždy. Jej rodina sa našťastie nevzdáva a nekonečným intenzívnym cvičením sa im darí Emičkyn stav pomaly zlepšovať. V súčasnej dobe je dievčatko schopné zdvihnúť sa z ľahu do sedu a kľaku, mimo vozík sa pohybuje lezením a snaží sa vstávať. Nehovorí, ale rozumie všetkému a snaží sa komunikovať neverbálne. Mentálne je na tom našťastie veľmi dobre, avšak po fyzickej stránke je úplne odkázaná na pomoc druhých. Zatiaľ najúčinnejšou terapiou, ktorú Emička podstupuje, je intenzívna neurorehabilitácia (tzv. Klim-therapy) v kúpeľoch Klimkovice. Rodičia Emičky ju však musia hradiť sami.

Púť za pomocou

Václav sa rozhodol pomôcť Emičke 4000 km dlhou púťou po hraniciach Česka a Slovenska, tak, ako vyzerali pred naším rozdelením. Chcel by ju zvládnuť zhruba za 5 mesiacov, počas ktorých bude šíriť príbeh Emičky a snažiť sa pre ňu vybrať čo najviac finančných prostriedkov. Okrem toho tiež plánuje celú cestu starostlivo dokumentovať, navštevovať historicky významné miesta v pohraničí a písať príbehy ľudí, ktorých stretne.

"Symbolika v chôdzi po hraniciach je v tom, že chcem na hranice poukázať ako na obyčajnú čiaru na mape, ktorú sme si vymysleli my ľudia, ale v skutočnosti žiadne hranice neexistujú, všetci sme rovnakí, sme si rovní a nezáleží na národnosti, farbe pleti ani napríklad náboženskom vyznaní. Cestou chcem tiež nášmu národu ukázať krásy našej, ale aj slovenskej vlasti, aby si viac vážili to, aké bohatstvo tu máme. "Hovorí Václav, ktorý svoj projekt odštartoval za podpory crowdfundingovej kampane na Hit hitu a radu partnerov a darcov.

Václav od nás dostal trailové Inov-8. Tak šťastnú cestu!

My v Sanasporte sme jeho cestu podporili ako inak než kvalitnými topánkami, v ktorých sa mu, ako dúfame, pôjde jedna báseň.

Ak chcete aj vy podporiť projekt Pešo pre Emičku, sledujte Václavovo putovanie na facebooku Cesta za sny. O jeho minulých projektoch sa dozviete na webe na jeho webe.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
6:20:44:37
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-61 % Tričko na bicykel Sensor Cyklo Stars
25,95 € 66,00 €
už len 6 ks za túto cenu