info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Pavel Paloncý na ceste cez púšť Gobi

29. 09. 2016
Náš ambasádor Pavel Paloncý opäť boduje. Práve teraz zápasí s púšťou Gobi na závodu Ultra Trail Gobi Race. Držíme mu palce a vám podávame jeho report bezprostredne pred pretekmi.
Pavel Paloncý na ceste cez púšť Gobi

Zdravím,

posielam správu o Ultra Trail Gobi Race, ktorý ma teraz čaká.

Ide ešte len o druhý ročník akcie, ale už teraz si získala medzi pretekármi značný rešpekt. Pobežíme 400 km púšťou Gob, nonstop, každý s vlastnou stratégiou týkajúce sa jedla, spánku i navigácie. Na trase je 35 kontrolných bodov, ktorými musíme prejsť, inak je to na nás. Bolo by fajn, keby sme mali lepšiu mapu než len takú satelitnú omaľovánku na A4. Ale mapa je tajná, takže si musíme vystačiť s bodmi do GPS.

No, bude to sranda. :)

Trasa vedie historicky a kultúrne bohatým územím plným budhistických a mongolských pamiatok, kadiaľ dokonca viedla Hodvábna cesta. Cestou teda bude na čo pozerať.

Okrem púšte Gobi ako také si na nás organizátori prichystali masívne sledovanie pretekov: Máme GPS, ktoré vysielajú cez satelit, satelitné telefóny a po trase budú krúžiť drone, ktoré snímajú terén a vytvárajú jeho 3D model. Drone majú infrakamery, takže nám uvidia až do žalúdka, môžu pretekára "zamerať" a v prípade núdze mu zhodiť až 5 kg nákladu. Možno mi konečne spadne z neba čokoláda!

Kde bude tento tracking k dispozícii, nie je jasné, snáď na neho odkážu oficiálné stránky pretekov: http://www.utgchina.com.cn/ls_en/index.jsf

Tracking s pomerne bežnými možnosťami je k dispozícii na: http://trackleaders.com/ultragobi16

Zatiaľ organizátori trochu proházeli fotky niekoľkých z nás, ale snáď to opravia. Štartujeme v stredu v 6:48 miestneho času, teda 0:48 SEČ. Odhadovaný dobeh do cieľa je počas soboty.

Tak mi držte palce!

Pavel


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:01:23
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu