info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Odhaľte s Oakley, o čo prichádzate

22. 09. 2019
Vďaka dlhodobým výskumom v Oakley presne vie, ako funguje ľudské oko, a ktoré jeho časti najviac vnímajú farby. Vďaka tomu tiež vie, ktoré časti oka potrebujú trochu postrčiť a aké ingrediencie teda primiešať do šošoviek, aby sme dostali čo najlepší výsledok.
Odhaľte s Oakley, o čo prichádzate

Technológia Prizm odhalí to, čo nezazrieme voľným okom. Zvýrazní (ale nezmení) farby a vytiahne kontrast, aby ste videli viac detailov v danom prostredí a včas odhalili potenciálne nebezpečenstvo. Ľudské oko síce vníma určité spektrum farieb, ale väčšina odtieňov mu splýva a uniká jeho pozornosti. Šošovka Oakley Prizm vytiahne hranice farieb a pomôže vám rozoznať prechody medzi jednotlivými odtieňmi a tým aj lepšie vidieť, čo sa pred vami doteraz ukrývalo.

Kochajte sa svetom

Rôzne farebné filtre zvýraznia rôzne farebné odtiene. V meste je iná skladba farieb ako na poľnej ceste a lúke. To je dôvod, prečo má Oakley rozlične zafarbené šošovky pre rôzne zafarbené prostredie.

Rovnako ako u obyčajných reproduktorov zvýšite hlasitosť celkového zvuku, u obyčajných okuliarových šošoviek s pridaným kontrastom je zvýraznený celkový obraz. Týmto spôsobom však nemôžete koordinovať rôzne stupne farebného spektra (rovnako ako u obyčajných reproduktorov nevyladíte basy, výšky tónov, ...). Oakley Prizm môžeme prirovnať k reproduktorom so stereo ekvalizérom, kde si sami presne nastavíte mieru hlasitosti jednotlivých častí zvuku. Presne tak to u šošoviek Prizm funguje s vyladením farieb a kontrastu.

Oakley Prizm

Prizm Angling

Vyzerajú takto a sú to vysnívané šošovky všetkých rybárov.

 • Prizm Shallow Water skrz plytkú vodu uvidíte mihnutie každej rybky a bez problému si na ňu môžete počkať.
 • Prizm Deep Water vytiahnu zelené a červené odtiene a potláčajú odtiene modrej. S týmito šošovkami budete mať jasný prehľad o tom, čo sa pod vami v modrých hlbinách deje.

Oakley Prizm Angling

Prizm Golf / Dark Golf

Okuliare na golf umožňujú vidieť zmeny v povrchu a lepšie rozlíšiť medzi rôznymi typmi povrchov. Ľahko tak spoznáte, kde končí rough a začína green.

Oakley Prizm Golf

Prizm Road

Tieto okuliare zvýrazňujú odtiene modrej a zelenej, čím pomáhajú cyklistom vidieť každý malý detail na povrchu vozovky. Vyhnete sa hlboké diere aj zmätenému chrobákovi.

 • Prizm Road Black
  Má na povrchu čiernu irídiovú vrstvu pre ideálne videnie počas poludňajších vychádzok, kedy sa nikam neschováte pred slnečnými lúčmi. Touto úpravou sa pýši tento model.

Oakley Prizm Road

Prizm Trail

Šošovky vyzdvihnú odtiene červenej a hnedej, aby ste aj v prašných podmienkach v okamihu rozpoznali piesok, kamene a korene. Sú skvelým spoločníkom keď chodíte po prírode, beháte, aj keď ste nadšený cyklista, ktorý zbožňuje adrenalín jazdy v horskom teréne.

 • Prizm Trail Torch
  Je výsledok neustálych inovácií a vylepšovania. Šošovka Prizm Trail má špeciálnu irídiovú vrstvu Torch, ktorá rozjasní viditeľnosť naprieč rôznymi svetelnými podmienkami od slnečného trailu po husté alpské lesy.

Oakley Prizm Trail

Prizm Field (predtým Baseball)

Majú špeciálne vylepšený kontrast, aby vždy vytiahli obrysy letiacej loptičky na trávnatom podloží. Vďaka týmto okuliarom budete mať jasno, kde sa práve lopta nachádza.

Oakley Prizm Field

Prizm Universal

Názov napovedá najuniverzálnejšie okuliare, ktoré môžete vziať na pláž aj na vychádzku na bicykli. Vzhľadom k svojim najčastejším aktivitám si navyše môžete vypiplať výhľad k obrazu svojmu. Najtmavšie sú šošovky Saphire (12 %), stredne tmavé sú Jade (14 %) a najsvetlejšie sú Ruby (17 %).

 • Prizm Saphire vykreslí studené farby. Ich zafarbenie sa najviac hodí na pobyt pri vode a na vodné športy. Nájdete ich tu.
 • Prizm Jade ponúknu vykreslenie skôr studenej polovice farebného spektra. Sú vhodné na golf, letnú turistiku a pobyt v zelenajúcej sa prírode. Siahnite po nich.
 • Prizm Ruby vytiahnu teplejšie a oku príjemnejšie farby - červenú a jej odtiene. Skvele poslúži v lese, na zasnežených horách i pri riadení auta. Sú tu.

Oakley okuliare

Prizm Daily Polarized

Robia z mdlých farieb sýtejšie a teplejšie vďaka silnejšiemu kontrastu. Uvidíte hlbšie červené odtiene, výraznejšiu modrú a sýtejšiu zelenú farbu. Blokujú 99 % odleskov slnečného žiarenia.

 • Prizm Rose Gold
  Zvýrazní farby a zachovajú optický výkon. Sú vhodné pre každodenné nosenie do mesta. Ako jediné z radu Prizm Everyday využívajú technológiu Rose Gold Iridium. Pozrite na ne.
 • Prizm Black
  Sú univerzálne šošovky pre každodenné použitie, vhodné napríklad do mesta. Skrývajú sa tu.
 • Prizm Grey
  Sú univerzálne šošovky pre každodenné použitie, vhodné napríklad do mesta. Nájdete ich tu.

Oakley Prizm

Prizm MX

Na motorke potrebujete vidieť čo najlepšie a nenechať sa zaskočiť „neviditeľnou“ dierou. Uvidíte jemné prechody aj v najhorších podmienkach, rovnako ako reálnu hĺbku vyjazdených koľají. Nebojte sa neustáleho prechádzania zo slnka do tieňa, v týchto okuliaroch budete všetko vnímať skrze čistý a ostrý obraz.

Prizm Snow

Sú sklá lyžiarskych a snowboardových okuliarov. Uvidíte s nimi hrbole, muldy a detaily zjazdovky, ktoré vám bez šošoviek Prizm zostanú utajené až do chvíle, kedy nimi prejdete. Siahnuť môžete tiež po verzii na bežecké lyžovanie.

Suma sumárum sa to u šošoviek Oakley Prizm má takto:

 • bezfarebné šošovky sú určené do miest, kam nesiaha príliš slnečných lúčov (napr. lesný trail a lesné trasy pre downhill);
 • modré šošovky majú najlepšií filter pre pobyt na vode (napr. surfovanie, rybárčenie na lodi);
 • modrozelené a zelenooranžové šošovky si zamilujete pri dlhodobom pobyte pri vode a na vode (napr. surfovanie, kúpanie v pieskovom lome alebo v jazere) aj na zelených ihiskách;
 • červené, ružové a oranžové šošovky sú skvelé na akúkoľvek aktivitu na ceste alebo v uliciach mesta (napr. beh, cyklistika, riadenie auta);
 • fialovéj a ružovofialové šošovky vám najlepšie vytiahnu potrebné línie pri pohybe v otvorenej prírode aj na lesnej ceste (napr. trailový beh, MTB);
 • šedé a čierné šošovky sa hodia ako univerzálné slnečné okuliare všade možne - od každodennej cesty do práce cez občasnú turistiku až po pobyt pri vode.

Vyberte si šošovky podľa svojho gusta a rám okuliarov podľa svojho štýlu. Namixovať sa dá snáď čokoľvek a za tú trochu snahy to rozhodne stojí!

Vybrať okuliare Oakley


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:09:06:08
Mizuno Terry FZ Jr
-68 % Detská mikina Mizuno Terry FZ Jr
15,24 € 46,94 €
už len 12 ks za túto cenu