info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Marťa otestovala cestný model Mizuno Wave Sky 5

13. 01. 2022
Značka Mizuno prišla s piatou generáciou modelu Wave Sky a rozhodne sa nenechala zahanbiť. Pokiaľ čakáte vysoko tlmenú ťažkú objemovku, budete príjemne prekvapení.
Marťa otestovala cestný model Mizuno Wave Sky 5

Najväčší prevrat pri novinke nastal v konštrukcii topánky. Všímavejší bežci už z fotky spoznajú, že sa špička jemne zdvihla a vizuálne sa líši od predchádzajúcej generácie. Dynamickejšia kolísková podrážka sa objavila už niekoľkokrát u konkurenčných značiek a prvýkrát ju využíva aj značka Mizuno.

Veľmi zaujímavá je súhra práve kolískovej podrážky a Wave dosky, ktorá kombinuje veľké a malé vlny. Vďaka tomu je pohyb chodidla krásne plynulý. Nárazy spoľahlivo pohltí pena Mizuno Enerzy, ktorú poznáme z predchádzajúcich radov.

podošva

Podrážka sa môže javiť ako nedostatočne agresívna pre rozmanitejší terén (v parku či na udupaných lesných cestách), ale zdanie klame. So šotolinou v parku si poradí hravo a nezradí ani pri prebehu kľukatou lesnou cestičkou. Podrží vás v meste rovnako dobre za mokra v chladnom jesennom počasí aj počas prvých letných dní.

Strih topánky sa v porovnaní s Wave Sky 4 o trochu zúžil, ale stále ho vnímam ako širší. Bude dobre sedieť bežcom s vyššou klenbou, materiál zvršku sa dokáže ľahko roztiahnuť a prispôsobiť. Dobre polstrovaný jazyk a päta spolu s ventilačným systémom AirMesh posúvajú komfort o stupeň vyššie. Šnúrky sú ploché a uzol drží bez toho, aby som ho musela zaviazať na dvakrát.

Hlavnou charakteristikou modelu je dobrá stabilita na rovinke aj v zákrutách. V kombinácii s vhodnou športovou vložkou bude Wave Sky 5 dobrou voľbou aj pre bežcov s ľahkou pronáciou.

Ďalší bod je všestrannosť. Maratón ani intervaly nie sú prekážkou. Keď sa naučíte využívať kolískovú konštrukciu topánky, pomôže vám udržať vyššie tempo s menšou námahou. Podstatné je došľapovať na plosku nohy, tuhosť a tvar topánky vám zaistia efektívnejší pohyb chodidla.


KÚPIŤ MIZUNO WAVE SKY 5


Recenzi pro vás sepsala:

Marťa

Martina Buchtová

Martina se řídí moudrými slovy: „V životě dostaneš tolik, kolik dáš.“ a na první pohled je vidět, že vyhledává fitness a zdravý životní styl. Svou dobrodružnou povahu nezapře ani při vaření, a tak se z její kuchyně často linou vůně nových receptů. Poslední dobou propadla horám. To ty výhledy.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
1:07:03:47
Kilpi Lapina
-72 % Bežecké šortky Kilpi Lapina
20,95 € 74,90 €
už len 12 ks za túto cenu