info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Najlepšie bežecké aplikácie? Dáme vám pár tipov

19. 07. 2018
Bežecké aplikácie merajú čas, priemernú a maximálnu rýchlosť behu. Zobrazia vám dĺžku i náhľad trasy, celkové prevýšenie a niektoré automaticky aj zaujímavé miesta na zastavenie a vydýchannie sa. Väčšina aplikácií nezostáva len pri tom a snaží sa vám sprostredkovať mnoho ďalších užitočných (alebo aspoň zaujímavých) funkcií.
Najlepšie bežecké aplikácie? Dáme vám pár tipov

Najpopulárnejšie

Už pri prvom otvorení každej z nasledujúcich aplikácií zistíte, prečo práve ony sú tie najrozšírenejšie a skutočne najobľúbenejšie. Privíta vás príjemné prostredie a jednoduché ovládanie. Vďaka jedinému tlačidlu sa navyše prepojíte so svojím Facebookom a môžete tak svoje výkony, trasy a tréningy zdieľať s priateľmi.

Väčšina z nich navyše podporuje "fandenie", teda funkciu, ktorá vám priamo pri tréningu doručí a prehrá povzbudzujúci odkaz od známych. Veľa appiek ponúka aj platenú verziu, ktorá máva navyše pár viac či menej užitočných funkcií. Najväčšou nevýhodou verzií neplatených sú reklamy. Veľa reklám.

Runtastic

runtastic.com

Runtastic

Aplikácia sa vyznačuje dôkladnou históriou a analýzou výkonu. Koučing pred a po tréningu dodá správnu motiváciu a poradí, ako najlepšie zregenerovať telo. Integrovaný prehrávač vlastnej hudby vás poteší už v základnej verzii. Výborná pre hobby bežcov. Poslednú dobu sa množia občasné sťažnosti na nepresnosť GPS merania. Plná verzia za 11 € mesačne (7 dní skúšobná).

Endomondo

endomondo.com

Endomondo

Spárovanie s priateľmi priamo v aplikácii či cez Facebook. História a prehľadné štatistiky výkonov. Presná, občas zmätená GPS. Veľkou výhodou je možnosť plniť výzvy, niektoré sú dokonca s odmenou od sponzorov. Chýba integrovaný prehrávač hudby. Plná verzia 7 € na mesiac (30 dní skúšobná za 2 €)

Strava

strava.com

Strava

Veľmi rozšírená predovšetkým v zámorí - bohužiaľ aj preto je iba v angličtine. Zoznam priateľov priamo v aplikácii a dobrá previazanosť na sociálne siete umožňuje porovnať vaše rekordy s ostatnými. Ak nemáte žiadne tajnosti o svojej polohe, oceníte automaticky odosielané dáta o výkone. Po inovácii na plnú verziu dodá dôkladnú analýzu športového výkonu, inak oproti ostatným aplikáciám len "základné" funkcie. GPS sem tam tvrdia, že ste preleteli rieku, aj keď ste ju oblúkom minuli. Jedna z najväčších a najzábavnejších výhod je určite možnosť vytvárať vlastné pretekárske segmenty, zdieľať ich s ostatnými a navzájom prekonávať svoje rekordy. Plná verzia 8 € na mesiac.

Runkeeper

runkeeper.com

Runkeeper

Ak hľadáte jednoduchú aplikáciu bez zbytočností a zároveň s prepojením na sociálne siete, RunKeeper si iste získa vašu obľubu. Prehľadné tréningové plány, stráženie vytýčených cieľov a motivačné obsahy sú samozrejmosťou. Presné GPS merania občas narušia nereálne hodnoty, rovnako ako u predchádzajúcich titulov. Plná verzia za 9 € na mesiac.

Garmin

connect.garmin.com

Garmin

Pre všetkých, ktorí používajú hodinky od Garminu sa voľba aplikácie zdá byť jasná. Garmin Connect spojí vaše hodinky s telefónom a výsledkom bude príjemná bežecká aplikácia. Vyberte si z ponuky piatich najčastejších aktivít, alebo zabrúste do zoznamu viac ako sedemdesiatich činností vrátane triatlonového merania, stúpania do poschodí, golfu, jazdy na koni či rybárčenia. Connect vám stráži váhu, presne prepočíta spálené kalórie, kontroluje životnosť vybavenia a zaznamenáva vašu aktuálnu polohu. Dopraje vám dôkladnú analýzu výkonov a aj keď čas od času môže hnevať, funguje bez prehnaných reklám.

Nike+

nike.com/nike-run-club

Nike+

Prehľadná aplikácia, zaujímavý dizajn aj funkcie, všetko v základnej verzii. Plánovanie tréningu na mieru, veľké množstvo pestrých výziev a dobré previazanie na sociálne siete. Prehrávač hudby priamo v aplikácii môže vyvážiť isté neduhy - napríklad ak splníte výzvu ešte pred dobehnutím domov, nechce sa jej merať zvyšok behu. Nevýhoda: aplikácia je v angličtine. Ak vám nerobí angličtina problém, túto aplikáciu si zamilujete. Aj keď máte radšej adidas.

Sportstracker

sports-tracker.com

Sportstracker

Jednoduchá aplikácia, všetko čo je potrebné na meranie vzdialenosti a trasy behu, nič výnimočné navyše. Všetky možnosti sú v základnej verzii a zadarmo (vrátane prepojenia na sociálne siete). Príjemné je aj minimum reklám v základnej verzii. Plná verzia má presah predovšetkým v detailnejšej databáze máp a trás a stojí 4 € na mesiac. Sporttracker nadchne všetkých, ktorí chcú maximum pohybu a minumum ťukania na dispej.

C25K

c25k.com

C25K

Aplikácia je určená predovšetkým úplným začiatočníkom. Krôčik po krôčiku vás prevedie od správnej voľby jedla, cez pretiahnutie a prvé zabehnuté kilometre až do cieľa, ktorým je bezproblémové ubehnutie päťkilometrovej vzdialenosti.

Mapy.cz

mapy.cz

Mapy.cz

Rokmi preverená alternatíva bežeckých aplikácií. Najväčšia výhoda je možnosť používať aplikáciu offline po stiahnutí máp do telefónu (Slovenská republika cca 300 MB). Turistické trasy v databáze, presná GPS bez väčších výpadkov. Ak vám stačí nameraný čas behu, vzdialenosť a prevýšenie, sú Mapy.cz ideálnou voľbou, kde vás nezdržujú žiadne reklamy. Svoje trasy navyše môžete vložiť do batôžka a mať ich tak zachované pre neskoršie porovnanie.

Niečo navyše:

PaceJam (PaceDJ)

apkpure.com/pace-jam

PaceJam (PaceDJ)

Okrem klasických funkcií merania a služieb navyše stráži tempo vďaka vlastným pesničkám - zrýchli ich alebo spomalí podľa behu.

Map my Run

mapmyrun.com

Map my Run

Aplikácia, ktorá okrem behu dokáže zaznamenať a merať až 600 rôznych pohybových aktivít, vrátane vášho intímneho života. Pri behaní vám mimo štandardné funkcie sprostredkuje aj možnosť kreslenia veselých obrázkov do mapy pomocou vlastnej voľby trasy. Menej všímaví jedinci iste ocenia funkciu stráženia opotrebovania vašich topánok.

Nutné spomenúť:

EPP, Charity Miles

pomahejpohybem.cz

charitymiles.org

EPP Charity Miles

Stačí vám zmerať hlavné atribúty behu a chcete pohybom pomáhať nielen sebe? Potom tieto apky vrelo odporúčame. Sprostredkovateľ v prípade EPP a sponzori Charity Miles sa za každý ubehnutí kilometer zaviazali peňažne prispieť na vami zvolený projekt.

EPP

Charity Miles

Zombies, run!

zombiesrungame.com

Zombies, run!

Originálne, adrenalínové a motivujúce. Ako názov napovedá, po spustení sa okolo vás začnú pohybovať tí, ktorým sa podarilo vrátiť sa zo záhrobia. Slabším povahám rozhodne neodporúčame používať pri nočnom výbehu! Inak za jedinečnosť a vtipné poňatie dávame palec hore! Stojí za to vyskúšať.

My fitness Pal

myfitnesspal.com

My fitness Pal

Obsahuje databázu jedál a detailne sleduje pohyb kalórií. Jednoducho ju spárujete s väčšinou bežeckých aplikácií - teda aspoň s tými najrozšírenejšími. Tým dostanete plnohodnotného osobného kouča, ktorý poradí s úpravou jedálnička a zároveň vás pochváli po dobre odvedenom športovom výkone. A kto vie, možno vám po ňom odporučí dať si za odmenu niečo nezdravo-chutné. Výborné rozšírenie pre všetkých, ktorí chcú mať svoje telo pod kontrolou.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:17:17:03
Sensor Cyklo Summer Stripe dámský dres kr.rukáv šedá/růžová
-59 % Cyklistický dres Sensor Summer Stripe
26,95 € 66,00 €
už len 4 ks za túto cenu