info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Nájdite Craftovník a oberte ho

21. 08. 2017
Ďaleko na severe, v drsnej škandinávskej krajine hlbokých lesov, trblietavých jazier a pustých plání, sa medzi ľuďmi za dlhých zimných večerov rozpráva legenda. Legenda o strome. Hovorí sa mu Craftovník.
Nájdite Craftovník a oberte ho

Zvesti o bájnom Craftovníku sa prvýkrát objavili zhruba pred štyrmi dekádami. Nikto vlastne nevie, ako vyzerá. Nikto ani nevie, kde rastie. To všetko až do chvíle, než raz jediný raz za svoj život rozkvitne, aby nakoniec vydal tie najpodivnejšie plody, ktoré kto kedy videl: funkčné tričká. Sú ľudia, ktorí tomu veria. Sú ľudia, ktorí prisahajú, že strom videli. A sú vraj medzi nami aj tí, ktorí ako vzácny poklad uchovávajú jeho semená.

Takto znie prastarý mýtus o Craftovníku. Keď sme ho počuli prvýkrát, neverili sme. Potom nám ale bola zverená pocta najvyššej...

Je to už dávno, kedy sa niekoľko športových botanikov rozhodlo dokázať, že tento príbeh nie je len legendou. Na štyridsiatich miestach Čiech, Moravy i Slovenska zasiali semená Craftovníku. Starali sa o ne, strážili ich a chránili. Podarilo sa. Prišlo leto a plody Craftovníka postupne dozrievajú. a my vieme, kde sú!

Kto Craftovník zasadil?

Naše spoločné pátranie po netradičnej úrode je zastrešené švédskou značkou Craft, ktorá je priekopníkom v oblasti funkčného prádla a jej história siaha až do roku 1977. Ako vôbec prvá sa zaslúžila o myšlienku a vznik princípu obliekania v troch nadväzujúcich vrstvách, ktoré spoločne chránia telo pred nepriazňou počasia aj v tých najnáročnejších klimatických podmienkach. Postupom rokov sa začala špecializovať na výrobu funkčného oblečenia pre športovcov akejkoľvek úrovne. Tento rok Craft oslávi 40. výročie svojho vzniku.

A práve na počesť týchto guľatín vysadili zástupcovia Craftu v Česku a na Slovensku celkom 40 stromov, z ktorých každý vyplodí 40 funkčných tričiek. Aj my patríme k hŕstke vyvolených, ktorí poznajú niektoré z tajomných miest. Naši Sanašportovci strážia 3 exempláre bájnych Craftovníkov vlastným telom! Chcete vedieť, kde sú? Túžite po jednom z ich prazvláštnych plodov? Sledujte náš Facebook, kde vám budeme pravidelne poskytovať informácie a nápovedy, ako a kedy Craftovník hľadať. Každý strom je ale iný. Niektorý bude pohodlne na dosah, nájdenie iného bude zložitejšie. K niektorému dôjdete prechádzkou, k inému pobežíte alebo pôjde na bicykli.

Nápovedy nájdete priebežne aj na webe Craftovníka pre každý strom jednotlivo. 

Prajeme úspešnú úrodu!

Viac o akcii Craftovník →


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:09:02:31
Mizuno Terry FZ Jr
-68 % Detská mikina Mizuno Terry FZ Jr
15,24 € 46,94 €
už len 12 ks za túto cenu