info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Hudba do špiku kostí: Recenzia na slúchadlá Aftershokz Trekz AIR

28. 08. 2018
Je mi cťou, že som od chalanov zo Sanasportu dostal príležitosť otestovať slúchadlá Aftershokz Trekz AIR. Keď som si nedávno vyberal nové bežecké slúchadlá, mal som zálusk na model s totožnou konštrukciou, ale so štuplami, ako som bol zvyknutý. Nová technológia, ktorú som teraz mal možnosť vyskúšať, ma však prinútila svoju voľbu prehodnotiť.
Hudba do špiku kostí: Recenzia na slúchadlá Aftershokz Trekz AIR

Počujete hudbu i trúbenie auta

Aftershokz s technológiou Bone Conduction ponúka bezpečný, kvalitný a pohodlný zážitok z hudby počas vašich športových aktivít a nielen tam.

Presne takto svoje slúchadlá prezentuje výrobca a mne nezostáva než súhlasiť. Zvuk sa oproti klasickým slúchadlám, prenáša pomocou lícnej kosti do vnútorného ucha. Vďaka tomu vám slúchadlá vytvoria príjemnú zvukovú kulisu, ale zároveň vás neodstrihnú od okolia, takže môžete pohotovo reagovať na autá a iné zvuky, čo je pre bežcov nesmierne dôležité.

Získajú si vašu priazeň

Ako som už načrtol, Aftershokz oproti klasickým in-ear slúchadlám ponúka bezpečné a pohodlné počúvanie. Ani po hodinách nosenia o nich vaše uši nebudú vedieť, ale rozhodne všetko počujú. Pre prípad, že by sa Vám na prvé počutie zdalo, že zvuk prenášaný lícnou kosťou nebude vašou šálkou kávy, prikladá výrobca v balení štuple, ktoré prípadné rušivé elementy zvonku úplne minimalizujú. Vy si tak môžete vašu obľúbenú muziku vychutnať plnými dúškami.

Ľahko sa ovládajú a dlho vydržia

Tlačidlo ON/OFF/spárovanie, príjem/odmietnutie hovoru/posun skladby a dve tlačidlá pre hlasitosť - to je všetko, čo na Aftershokz Trekz AIR nájdete. Všetko potrebné je šikovne rozmiestnené na rozšíreniach, v ktorých útrobách sa nachádza batéria poháňajúci vášho "bežeckého parťáka". Energia mi postačovala na niekoľko hodín nerušeného počúvania počas pracovnej doby v kancelárii aj k neskoršiemu večernému výbehu. Preto verím, že výrobcom avizovaná 6h výdrž batérie zodpovedá.

Suma sumárum

Slúchadlá Aftershokz Trekz AIR za mňa spĺňajú všetko, čo sa od nich očakáva. Sú ľahké, teda vhodné a primárne robené na športové využitie. Umožňujú bezpečné počúvanie za behu, ktorý je síce vykúpený vnímaním okolitých zvukov, ale zároveň poskytuje kvalitný pôžitok z hudby. Skupinu mestských bežcov, pre ktorú sú predovšetkým určené, nepochybne uspokojí ako už spomínaným pohodlím, tak aj prevedením a celkovým hudobným prejavom. Cena je síce o niečo vyššia a niekoho by mohla odrádzať, ale po vyskúšaní som dospel k záveru, že tieto slúchadlá za menšiu investíciu rozhodne stoja.

Tak príjemné počúvanie

Titus Ablorh, UTMB bežec

---

Titus je rebel. Miluje tanec, ženy a pivo a rád si zdobí telo obrázkami s tajomnou symbolikou. Jeho ghanské korene a rýchle nohy dali vzniknúť prezývke "Ghanská strela". S ultra-maratónmi začal len pred rokom, ale už teraz má na konte množstvo bežeckých úspechov. Do závodu UTMB ide síce s menším množstvom skúseností, zato s o to väčšou vášňou.

Sledujte jeho Cestu za snom.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
1:05:28:20
Kilpi Lapina
-72 % Bežecké šortky Kilpi Lapina
20,95 € 74,90 €
už len 12 ks za túto cenu