info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Devold: Merino vlna v rukách nórskych majstrov

03. 10. 2018
Ako všetko nórske, aj značka Devold je pevne zakorenená v poctivom remesle s dlhoročnou tradíciou, a naďalej rastie a prekvitá vďaka pružným inováciám a technologickému rozvoju. Vznikla už v roku 1853, kedy jej zakladateľ Olaf Andreas Devold prepadol čaru merino vlny a správne odhadol jej nadčasovosť a nedostižné vlastnosti.
Devold: Merino vlna v rukách nórskych majstrov

Od tej doby sa toho vo firme Devold veľa udialo a zmenilo. Čo však zostáva stále, je zodpovedný prístup značky a vysoký štandard kvality. Celý proces výroby od spracovania surovej vlny až po posledný steh nikdy neopustil hranice Európy.

Vlnené športové oblečenie

V drsných horách Austrálie, Nového Zélandu a Tasmánie sa spokojne pasú stáda oviec, ktoré hreje "sveter" z tej najjemnejšej vlny. Merino pochádzajúce z tohto vysokohorského plemena je oveľa jemnejšie ako tradičná vlna a má úplne unikátne vlastnosti, ako je perfektná izolácia a zároveň priedušnosť. Vlnené prádlo dobre pohlcuje vlhkosť a hreje aj za mokra. Vďaka jemnosti vlákien kvalitná merino vlna nehryzie a neškriabe, takže slúži ako vynikajúca základná vrstva.

Jej najunikátnejšou vlastnosťou je však vysoký antibakteriálny účinok, vďaka ktorému oblečenie nezapácha ani po niekoľkodňovom nosení. To oceníte najmä na dlhších túrach, počas ktorých nemáte príležitosť pravidelne sa sprchovať, ale zároveň nechcete prísť o svoj komfort.

Značka nezaprie svoj typicky škandinávsky vzťah k jednoduchosti vyváženej prvotriednym prevedením. Prostý a praktický dizajn s perfektnými strihmi dodáva oblečeniu Devold nadčasový vzhľad a univerzálnosť.

Odevy z merino vlny si pre ich praktické vlastnosti už na samom prvopočiatku obľúbili nórski rybári. Neskôr vlna sprevádzala najvýznamnejšie svetové expedície a dnes ju s obľubou nosia pracovníci Horskej služby ČR a Horskej záchrannej služby SR.

Devold bielizeň sa dá prať v práčke a sušiť v sušičke, je elastická a nekrčivá. Keďže je vlna 100% prírodný produkt, je dobré prať ju v pracom prostriedku s neutrálnym pH a bez aviváže. Pri skladovaní vlnu chráňte proti moliam, napr. levanduľou. Vďaka šetrnej starostlivosti vám oblečenie vydrží veky.

Pridaná hodnota

Výroba je tiež silne ovplyvnená ekologickým cítením a vzťahom k prírode. A pretože chovatelia vedia, že šťastné ovečky produkujú krásnu vlnu, vysoká životná úroveň zvierat je neodmysliteľnou súčasťou filozofie firmy.

Devold spĺňa prísne kritériá medzinárodného testovacieho a certifikačného systému pre textílie Oeko Tex Standard 100, čo je zárukou, že všetok použitý materiál je úplne zdravotne nezávadný.

Značka je tiež hrdým nositeľom prestížneho loga Woolmark, ktoré zaručuje 100% strižnú vlnu, ktorá spĺňa vysoké nároky na kvalitu a vlastnosti materiálu.

A keďže je vlna rýdzo prírodná, pochádza z obnoviteľných zdrojov a je biologicky odbúrateľná, má výroba oblečenia Devold úplne minimálne dopady na životné prostredie. A to sa počíta!


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
1:07:21:49
Kilpi Lapina
-72 % Bežecké šortky Kilpi Lapina
20,95 € 74,90 €
už len 12 ks za túto cenu