info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Čím vyniká najnovší Asics Gel-Nimbus 25?

17. 03. 2023
Model Asics Nimbus 25 bol kompletne prepracovaný, ale stále si zachováva svoj hlavný účel, ktorým je maximálne pohodlie a ochrana. Zmenil sa aj materiál zvršku.
Čím vyniká najnovší Asics Gel-Nimbus 25?

Výrobca uvádza, že nové Nimbusy budú vďaka novým technológiám a vylepšenej konštrukcii mäkšie a plynulejšie. Môžu sa to zdať silné slová, pretože už predchádzajúce modely pohodlne podľahli ľahkému tréningovému tempu, ale dokázali byť skvelou oporou a držať s vami krok aj pri druhom prevodovom stupni.

Zmeny v novom modeli zahŕňajú medzipodrážku, tlmiacu vrstvu a límec na päte, ktorý ešte lepšie obopína oblasť achilovky a pomáha udržať topánku dokonale na mieste. Kombinácia gumového materiálu v zadnej a prednej časti je šikovne rozložená tak, aby bol materiál odolnejší na najvyťaženejších častiach a poddajnejší na tých menej frekventovaných. Vďaka tomu topánky dobre držia aj na mokrom povrchu, pričom podrážka sa neošúpe.

svršek+podešev

Okrem zvršku z recyklovaného materiálu k celkovej priedušnosti, pohodliu a odvodu vlhkosti výrazne prispieva aj stielka OrthoLite™ X-55. Vďaka nej sa vaša noha cíti v topánke príjemne bez pocitu stiesnenosti. Naopak, povedal by som, že noha vďaka tejto stielke získava ešte väčšiu voľnosť.

Jednou z najväčších inovácií je však nepochybne tlmenie PUREGEL™. Je výrazne mäkšie ako gél použitý v predchádzajúcom modeli. Tým sa zvyšuje tlmenie nárazov pri dopade bez toho, aby sa znížila dynamika topánky, čo pocítite hlavne na dlhších tratiach. Keď už hovoríme o tlmení, za zmienku stojí, že nový model Nimbus má o 20 % viac peny FF BLAST™ PLUS ECO, ktorá citeľne pomáha pri dopade a odraze.

Nimbus 25

Ak sa vám páčil model Nimbus 24, určite vás poteší, že Asics vylepšil model Nimbus 25 bez toho, aby sa vzdal skvelých vlastností predchádzajúcej verzie. Topánka je stále výbornou voľbou pre vytrvalostných bežcov, ktorí potrebujú topánku, čo hravo zvládne dlhé vzdialenosti.

Skvele padnúci zvršok je pre model Nimbus klasikou, možno aj preto zostal jazyk rovnaký ako v predchádzajúcej generácii. Má správne množstvo polstrovania bez toho, aby bol príliš objemný. Zostáva presne tam, kde má byť, a prispôsobí sa rôznym tvarom a typom nártu. Materiál zvršku na dvadsaťpäťke sa nazýva Knitted Upper™ a na prvý dotyk pôsobí pohodlnejšie a odolnejšie ako na dvadsaťštvorke. Vstup do topánky je vystužený, čo zvyšuje pohodlie a zabraňuje uviaznutiu kamienkov v topánke. Praktickejšie je aj pútko na päte topánky.

K tlmeniu sa ešte vrátim. Ako už bolo povedané, v modeli Nimbus 25 je viac peny FF BLAST™ PLUS ECO, ale celkovo mi topánka pripadá tuhšia ako jej predchodcovia. Neberiem to však ako negatívum. V skutočnosti dosahuje dokonalú rovnováhu medzi pohodlím a kontaktom so zemou. Môže to byť spôsobené aj štruktúrou peny, ktorá vracia až 60 % energie nárazu pri každom odraze. Vďaka tomu nebudete mať pocit, že sa v odpružení "strácate".

obuv po 200 km

Po približne 200 kilometroch v topánke Nimbus 25 môžem úprimne povedať, že táto topánka je stavaná na dlhú životnosť. Aj po tomto rozbehnutí nevykazuje takmer žiadne známky opotrebovania - tak tlmiaca pena, ako aj podrážka AHAR+. Je to topánka, ktorá vám poskytne pohodlie, ochráni vás pred zranením a umožní dlhé behy a ľahký výklus na rôznych typoch tvrdého povrchu.

KÚPIŤ ASICS NIMBUS 25


Recenziu pre vás napísal:

Michael Pozdenkov

Michael Pozdenkov

Keď Michael neradí zákazníkom pri nákupe nového vybavenia, posúva svoje limity v individuálnych vytrvalostných športoch. Keď môže, rád testuje a porovnáva bežecké vybavenie. Často beháva a k behu rád pridáva plávanie a bicyklovanie. Jeho triatlonové ambície neustále rastú.


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:34:09
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu