info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Bežecký pás InStinct Reflex Belt – všetko sa zmestí okolo pásu

15. 02. 2022
Kam dať pri behaní všetky nevyhnutnosti? Praktickým riešením je bežecký pás. Keď je múdro urobený, budete sa diviť, čo všetko do seba pojme. Otestovali sme preto tohto flexibilného pomocníka, ktorý sa nezľakol ani ultra pretekov. Zoznámte sa, je tu InStinct Reflex Belt!
Bežecký pás InStinct Reflex Belt – všetko sa zmestí okolo pásu

Bežeckú ľadvinku pri sebe mávam stále, pretože musím niekam dať mobil, kľúče, vreckovky. To je fajn do mesta, ale na trailové preteky alebo pri behaní v teréne už toho človek potrebuje viac. Najčastejšie som riešila, čo s paličkami. Nechcelo sa mi v pasážach, ktoré boli behateľné, držať paličky v ruke a pripevňovať ich na batoh ma zdržovalo. Preto som zháňala pás, ktorý paličky pojme a nebudem o nich pri behu vedieť (a ani o tom páse).

kapsa na hole

Keď sa mi do rúk dostal InStinct Reflex Belt, na prvý pohľad vyzeral nenápadne. Lenže táto značka vznikla vo francúzskych Alpách, a tak presne vie, čo bežci v horách potrebujú. Pri bližšom pohľade som zistila, ako je pás múdro urobený a že v sebe skrýva šesť vreciek! Materiál je pružný a veľmi dobre vetrá a odvádza pot. Je ale nutné si veľkosť vyskúšať. Hoci normálne mám veľkosť oblečenia XS alebo S, tu som potrebovala M. Číslovanie uvedené v tabuľke podľa môjho nie úplne presne sedí. Pre mužov by som volila minimálne veľkosť L až XL, a to aj keď sú štíhli a vyšportovaní.

pás vzadu

Prednej časti pásu dominuje veľké vrecko, kam je možné dať napríklad vetrovku, tyčinky alebo gély. Hneď pod ňou je skvelé vrecko na mobil alebo na peniaze, jednoducho miesto na tie najcennejšie veci, ktoré nechcete v žiadnom prípade stratiť. Vpredu sú tiež dva chytré úchyty na pripevnenie štartového čísla.

startovní číslo

Vzadu je opäť veľké vrecko. To som na Ještěd Skyrace použila na soft fľašu – aj keď boli preteky v septembri, bolo pomerne teplo. Ďalšie vrecko má tvar „tunela“ a sú v ňom aj protišmykové silikónové pásiky. Je určené na nosenie palíc. Najviac som ho využila na 70km ultra v Poľsku na Lemkowyne. Mala som síce so sebou aj bežeckú vestu, ale pri páse bolo veľmi jednoduché kedykoľvek paličky vytiahnuť a zase ich ľahko zbaliť bez toho, aby som musela zastavovať.

Ďalšie dve malé vrecká sú na bokoch a je možné do nich dať kľúče, vreckovky, pomádu na pery, gély… Fajn sú tiež reflexné prvky, ktorých nikdy nie je dosť. Bežec je tak za znížených svetelných podmienok pre autá neprehliadnuteľný.

pás vpředu

Pás pri behu skvele drží. Aj keď je v ňom pitie alebo paličky, človek o ňom ani pri dlhej trase nevie. Pod štartovým číslom skoro nie je vidieť. A či sa zhŕňa? Väčšinou nie, ale záleží, ako do neho poskladáte svoje veci a ako dobre si vyberiete veľkosť. Za mňa je to skvelá a veľmi praktická vec, ktorá sa bude hodiť každému bežcovi, či už behá v prírode, v horách alebo aj v meste.

Text: Soňa Hrabec Kotulková, Running2.cz
Foto: Running2.cz


KÚPIŤ INSTINCT REFLEX BELTCenová
bomba
Akcia zmizne za
2:09:35:08
Mizuno Terry FZ Jr
-68 % Detská mikina Mizuno Terry FZ Jr
15,24 € 46,94 €
už len 12 ks za túto cenu