info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako vybrať správnu športovú podprsenku?

16. 09. 2019
80 % žien nosí nevhodnú podprsenku a 70 % žien športuje v podprsenke, ktorá je určená na bežné nosenie. Dá sa predpokladať, že všetky tieto ženy začnú mať v blízkej dobe problémy s prsiami a šijou.
Ako vybrať správnu športovú podprsenku?

Fyzická aktivita mnohých z nás teší a často sa jej nemôžeme dočkať. Pre niektorých z nás už tak príjemná nie je. Ženy so strednými a veľkými prsiami si môžu vďaka častej fyzickej aktivite zarobiť na nepekné problémy s prsnými väzmi. Čo ale robiť, keď si bez pohybu nedokážete svoj život predstaviť?

Riešenie je jednoduchšie, než si myslíte. Skrýva sa v kvalitnej športovej podprsenke! Tá musí presne padnúť, dobre objať vaše prsia a vy ju zároveň na svojom tele nesmiete extra pociťovať (to znamená, že je vám malá). Ako teda jednoducho vybrat správnu podprsenku? Musí byť nielen perfektne navrhnutá a skonštruovaná, ale vďaka vybraným materiálom sa musí správať presne tak, ako sa očakáva.

Odpoveď je športová podprsenka Kari Traa. V dielňach tejto značky navrhujú a konštruujú podprsenky výhradne ženy, ktoré pri návrhu vychádzajú z vedeckých poznatkov, ale zároveň sami na sebe tieto kúsky testujú a vychytávajú tak všetky nepríjemné vlastnosti ešte pred uvedením na trh. Návrhárky si potrpia na dizajne, ktorý berie dych a zvýrazňuje vašu ženskú stránku. Výsledok je jasný - športové podprsenky Kari Traa sú vypiplané do posledného detailu. Ale koniec rečí, určite vás zaujíma, ako správne vybrať športovú podprsenku.

Podprsenky Kari Traa

3 kroky k výberu:

  • Na čo ju budete používať? Rovnako ako v žabkách vyrazíte na pláž a na beh si zaobstaráte špeciálnu bežeckú obuv, musíte si kúpiť aj podprsenku na športové aktivity.
  • Sedí správne? Držať prsia nie je jediný úkon podprsenky. Musí vám dobre sedieť na tele - tak, aby ste o nej vôbec nevedeli. Nesmie nikde škrtiť ani ťahať.
  • Pozor na kompromisy! Na trhu je nepreberné množstvo športových podprseniek, ale rovnako ako u topánok musíte nájsť takú, ktorá sa prispôsobí vášmu pohybu. Každý typ podprsenky má svoje výhody, bohužiaľ väčšina z nich má aj nevýhody. Z tejto kategórie vyčnievajú podprsenky Kari Traa, ktoré poskytujú ženám plnohodnotný komfort.

Ako vyberiete správny obvod podprsenky?

Zapnite podprsenku na najvzdialenejší háčik. Ak je veľkosť správna, po obvode by ste mali byť schopné vsunúť práve dva prsty.

Podprsenky Kari Traa

Ako spoznať správne ramienka?

Medzi ramienko a rameno by ste mali byť schopné vsunúť práve dva prsty. Tak zaistíte, že sa ramienka nebudú šmýkať ani tlačiť. U ramienok je na výber z troch možností:

  • Klasické ramienka sú najvhodnejšie pre veľké poprsie. Dobre rozkladajú váhu pŕs, a tak poskytujú vynikajúcu oporu.
  • Tenké ramienka vyberte na menej intenzívne aktivity a len v prípade, že máte menšie až stredné poprsie.
  • Chrbát "racerback" zvyšuje oporu tým, že drží prsia tesne pri tele. U väčšieho poprsia však tieto ramienka môžu spôsobovať bolesti šije, preto je tento typ vhodný predovšetkým pre menšie a stredné prsia.

Na čo dať pozor pri leme podprsenky?

Nesmie sa vyhrňovať ani zarezávať, mal by presne kopírovať hrudný kôš.

Podprsenky Kari Traa

Ako na výber správnych košíčkov?

Košíčky musia obliehať prsník tak, aby nikde nič nepretekalo. Ak sa objavia faldíky alebo jamky, znamená to, že sú košíčky príliš veľké.

Máte svoju obľúbenú športovú podprsenku?

Beriete si ju vždy, keď to situácia len trochu dovoľuje a trávite v nej veľa času? Nič proti tomu, v dobrej športovej podprsenke si užijete veľa pohodlia. Čím viac ale podprsenku nosíte, tým viac a rýchlejšie sa opotrebuje. Aby ste predišli zraneniu, je nutné raz za čas svoju obľúbenú športovú podprsenku vymeniť za novú. Ako často kupovať novú podprsenku záleží na tom, ako často ju nosíte, periete a ako dobre si zachováva svoju elasticitu.

Podľa Mariky Høseggen, prednej návrhárky pre Kari Traa, by ste mali meniť športovú podprsenku za novú každý rok. Ak cvičíte viac ako 3-4 krát týždenne, tak podprsenku meniť častejšie.

Nesprávna opora pŕs ničí prsné tkanivo

Pamätajte si, že ak cvičíte bez správnej opory pŕs, môže to nielen znížiť váš výkon, ale môže dôjsť aj k zničeniu prsného tkaniva, čo urýchľuje pokles poprsia.

Podprsenky Kari Traa

Ako spoznáte, že vaša podprsenka už má najlepšie (a hlavne nejfunkčnejšie) roky za sebou?

Neexistuje presná odpoveď na otázku, kedy nadišiel čas na výmenu športovej podprsenky. Avšak, je dobré overovať si vlastnosti svojej športovej podprsenky a vymeniť ju, akonáhle:

1. Javi známky opotrebovania, napr. zmena tvaru alebo vyčnievajúce nite.
2. Elastické pásky sú mäkšie ako predtym, guma vyčnieva von.
3. Pri cvičení cítite bolesť na hrudníku, bolí vás krk alebo ramená.
4. Športová podprsenka je naraz až príliš pohodlná - pásky alebo gumičky sú voľnejšie a poprsie sa vám pri pohybe pohybuje viac než predtym.
5. Poslednou dobou prešlo vaše telo zmenami - pribrala ste alebo schudla, alebo máte za sebou tehotenstvo.

Sledujte dobre svoju športovú podprsenku a vyžmýkajte z každej čo možno najviac. Nie je nutné míňať každé dva mesiace za novú podprsenku len preto, že vyšla nová kolekcia. Športové podprsenky Kari Traa sa o vás postarajú aj po desiatkach nosení a praní. Uplatnite náš návod na výber hneď a objednajte si báječné pohodlie pre svoje prsia. Verte, že v oblečení Kari Traa sa budete cítiť ako bohyňa.

Vybrať podprsenku


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:12:14
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu