info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako to bolo alebo kompletná história Sanasportu

19. 07. 2023
Koho zaujíma, ako to v Sanasporte chodí, toho zaujmú nasledujúce riadky. Prečítajte si viac o našich začiatkoch a dozviete sa, kam chceme smerovať v nasledujúcich dňoch a rokoch. Ako to teda všetko začalo?
Ako to bolo alebo kompletná história Sanasportu

Vznik Sanasportu 

Na začiatku boli dvaja ľudia - chalani, kamaráti. Michal Švirga a Zbyněk Muzikář sa stretli na strednej škole. Začali spolu športovať, chodiť na pivo a postupne sa v ich hlavách zrodil plán na spoločné podnikanie.

Ešte predtým, ako sa pustili do spoločných projektov, založili v roku 2008 malý e-shop so športovou obuvou. V nich si otestovali dlhodobú spoluprácu, zhodný pohľad na podnikanie a chuť rozvíjať sa vo svojom odbore. Spomínaný obchod bol spočiatku len vedľajším projektom, ale Zbyněk a Michal v ňom videli veľký potenciál. Preto uzavreli ďalšie projekty a v roku 2009 založili spoločnosť Sanasport. V roku 2009 začali pracovať na obchode so športovým vybavením.

predajna

Zameranie na zdravie 

Od začiatku sa všetko v spoločnosti Sanasport točilo okolo zdravého pohybu, teda pohybu, ktorý prospieva celému telu, mysli a pohybovému aparátu. Vďaka správnemu vybaveniu vás nemusí nič bolieť a svoj obľúbený šport si môžete užívať aj v pokročilom veku. Stačí mať rád pohyb a nechať si poradiť pri výbere športového vybavenia.

Slovo Sana v názve spoločnosti znamená v latinčine zdravie. Preto sme každú predajňu vybavili diagnostikou chodidiel, 100 % vyškoleným personálom a obuvou so špeciálnou konštrukciou, ktorá dokáže kompenzovať rôzne nedostatky vášho pohybového aparátu.

Medzi značkami, ktoré predávame, nepovažujeme nič za samozrejmosť. Všetko máme vopred vybrané, ale aj tak nás značka musí najprv presvedčiť, že má našim zákazníkom čo ponúknuť. Každý výrobca, ktorý príde do nášho obchodu, je špičkou vo svojom odbore. Či už ide o bežeckú, halovú alebo outdoorovú obuv, funkčné oblečenie alebo akékoľvek doplnky a športové vybavenie - všetko má pečať vysokej kvality, dlhodobej životnosti a maximálneho pohodlia.

UTMB

Nie je to len o predaji 

Keďže športom a všetkým okolo neho doslova žijeme, nestačí sa zamerať len na poradenstvo a predaj. Preto vytvárame rôzne ďalšie projekty, aby sme boli bližšie k našim zákazníkom. Chceme im ukázať, že športovať môže každý, každý si môže zlepšiť život a každý si môže užívať pohyb.

Keďže sme z bežeckého cesta, jednoznačným lídrom je pre nás stále projekt Môj prvý beh. Ide o sériu videí, ktoré si môže každý pozrieť zadarmo na našej webovej stránke a kanáli YouTube. Aj keď ide o niekoľko rokov staré videá, všetky informácie sú stále aktuálne. My First Run jednoducho predbehol svoju dobu. Dozviete sa o rozcvičke, základoch behu, zlepšovaní techniky a objavíte množstvo tipov na beh po chodníku, ceste, do kopca a z kopca. Je len na vás, ktoré z nich si vyberiete.

Ostatné udalosti možno poznáte odinakiaľ, ale vedzte, že pochádzajú z našej produkcie. Napríklad Obuv roka sprevádza bežcov pri výbere novej obuvi už niekoľko rokov. Na našich školeniach, ktoré boli vždy bezplatné, sa mohol ktokoľvek zúčastniť testovania a hodnotenia niekoľkých modelov, ktoré do ankety nominovali samotné značky (alebo ich zástupcovia).

Posledným z našich troch najväčších projektov je určite Cesta snov UTMB, kde sme splnili sen dvom českým amatérskym bežcom. Chlapci na sebe tvrdo pracovali a pre nás bolo potešením sledovať ich bežecký rast. Najdôležitejšie však bolo podeliť sa s vami o úžasné športové zážitky a neuveriteľné ľudské príbehy. Preto to robíme, preto vytvárame komunitu aktívnych ľudí, preto športujeme srdcom!

hory

Nedávna minulosť a súčasnosť

Nie vždy sa všetko podarí a v poslednom čase sa nám aj niečo postavilo do cesty. My sa však nevzdávame, ťaháme za jeden povraz a snažíme sa urobiť všetko pre to, aby sme sa z každej krízy dostali čo najrýchlejšie. Zároveň nie sme slepí voči svojim chybám a z každej chyby sa snažíme poučiť.

Žiaľ, v poslednom čase sa zdá, že nám osud nebol naklonený. Len čo sa dostaneme z jedného problému, už na nás máva ďalší. Nie sme jediní, koho trápi úpadok športového trhu, ale kde nie je dopyt, tam ani kura nehrabe.

Akokoľvek zle to niekedy vyzerá, nehádžeme uterák do ringu a snažíme sa premeniť temnú stranu mince na svetlú budúcnosť. Dúfame, že nás v tom nenecháte a budete jej súčasťou.

placák

Budúcnosť 

V budúcnosti sa chceme vrátiť ku koreňom. Chceme sa vzdialiť od hromadných zliav, ktoré boli dôsledkom preplnených skladov. Chceme opäť správne vyberať výrobky, ktoré majú pridanú hodnotu. Chceme byť vaším partnerom pre akýkoľvek zdravý pohyb. Chceme sa správne oprieť do projektov, ktoré vám robia radosť. Pretože chceme, aby Sanasport vydržal minimálne ďalších 14 rokov.

Športujte srdcom!

Ako sme už povedali, športujeme srdcom. Znamená to pre nás veľa, niekedy dokonca všetko. Ste aj vy takí? Pridajte sa k nám na našej ceste za zdravím. Každý je Sanasporťan, stačí sa len rád hýbať a športovať srdcom.


UKÁŽ MI PODROBNÚ HISTÓRIU


NAKÚPIM SI TEĎ
Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:22:40:47
Color Kids Jacket - Rec. - Colorblock
-56 % Detská bunda Color Kids Jacket - Rec. - Colorblock
36,95 € 84,87 €
už len 4 ks za túto cenu