info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako si viedol Pavel Paloncý na Majstrovstvá Európy v Adventure racingu?

02. 08. 2016
Náš ambasádor Pavel Paloncý nám opäť umožnil aspoň sprostredkovane zažiť atmosféru ďalšieho zo svojich závodov. Tentokrát je ním Majstrovstvá Európy v Adventure race, ktoré prebiehalo v júli na Pyrenejach! Ako tohtoročný závod vnímal, keď ešte mesiac pred štartom ležal v nemocnici? Prečítajte si jeho dojmy.
Ako si viedol Pavel Paloncý na Majstrovstvá Európy v Adventure racingu?

Na tohtoročnej Majstrovstvá Európy v Adventure racingu som sa tešil celý rok - Pyreneje patrí k mojim obľúbeným miestam. Bohužiaľ mesiac pred pretekmi ma postihli zdravotné problémy, takže som sa skôr zotavoval, než trénoval a išiel do závodu s ľahkou neistotou, či bude všetko OK.

Ťažký začiatok

Prvý deň som veľa trpel, čo bolo spôsobené z časti prudkými ostrými výjazdy či výstupy, ale predovšetkým veľkým teplom (38 °C). Akonáhle sme sa vyškriabali vyššie, prišla prvá noc a sťažila sa navigácia, bol som čím ďalej viac vo svojom živle.

Na vrcholkoch hôr, na hrane síl

Usporiadatelia si na nás nachystali skutočne horský závod - väčšina trasy viedla okolo 2500 m. n. m., Na treku sme prekonávali aj ostrý trojtisícový hrebeň. Pole bolo po celý čas veľmi vyrovnané, po 50 hodinách 3. a 12. miesto delili stále len dve hodiny. My zvádzali prakticky po celý závod viacnásobné súboja so švédskym armádnym tímom. Až na záver začali niektoré tímy odpadať. My sa v skupine udržali, ale na postup do čela sme už nemali, nakoniec z toho bolo 7. miesto.

Sčítané, podčiarknuté

Za 87 hodín sme naspali len hodinu a pol, nastoupali cez 18 tisíc výškových metrov a celý čas sa pohybovali v úchvatnej krajine. Keď nás potom organizátor zaviezol na letisko a všetci začali vybaľovať a sušiť veci (v závode sme stretli niekoľko búrok), vyzeralo to tam ako nájazd utečencov, čo cestou vyrabovali obchod so športovým vybavením. :)

Teraz sme úplne vyčerpaní, ospalí, spálení, dehydrovaní a hladní, bude nám trvať niekoľko dní, než sa zase dáme dokopy, ale tento zážitok za to rozhodne stál.

 

Pre detailnejšie zážitky zo závodu mrknite na Pavlov web, kde sa o závodu rozpísal podrobnejšie:

http://ar2.palonc.org/2016/07/31/raid-aran-mistrovstvi-evropy-v-tlaceni-kola/

Tiež nám sľúbil, že sa už čoskoro môžeme tešiť na jeho dojmy z ďalších zaujímavých akcií - predovšetkým zo závodu Three Peaks Yacht Race, čo je kombinácia Yachting a behanie vo Veľkej Británii, a z bežeckého závodu Yading Skyrace, ktorý prebieha v oblasti Tibete vo výške nad 4000 mnm

My sa tešíme! Čo vy?


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
0:08:18:48
Kilpi Sylane
-74 % Outdoorové šortky Kilpi Sylane
22,95 € 89,90 €
už len 3 ks za túto cenu