info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Ako dopadlo testovanie detských kombinéz Didriksons?

20. 01. 2022
Rozoslali sme niekoľko detských kombinéz Didriksons medzi záujemcov o ich dôkladné otestovanie. Role hlavných testerov sa samozrejme chopili akčné deti, ktoré pri tejto práci pozorne sledovali ich rodičia.
Ako dopadlo testovanie detských kombinéz Didriksons?

Chcelo by to povedať, že deti na kombinézach nenechali ani jednu nitku suchú. Avšak materiál je dostatočne pevný a vodeodolný, aby sa tak nestalo. Aj tak je z autentických mini recenzií jasné, že testovanie prebiehalo skutočne dôkladne. Tu pripájame výsledky a dojmy:

1. Zuzana B.

Veľmi radi sme otestovali kombinézu, v ktorej bolo dcére s bežnou spodnou vrstvou teplo aj v -10 °C. Ocenili sme tiež množstvo vreciek a kapsičiek na poklady. Samozrejmosťou je ľahko nastaviteľná vnútorná nohavica cez topánky, a tak nehrozí napadanie snehu dovnútra topánočiek. Už sa tešíme až kombinézu vyskúšame na lyžiarskom svahu, pretože aj keď dcéra spadne, bude stále chránená pred snehom a mrazom.

Ako mínus vidíme chlpatú kapucňu, ozdoba sa dá ale ľahko zložiť. My ju nevyužívame - dcére vadí, ale je príjemné, že aj tak jej kombinéza pristane.

Už sa s nami aj vykúpala v kaluži počas topenia snehu, keď dcéra zakopla o kameň. Vďaka pevnému materiálu sa ale kombinéze nič nestalo a dcéra zostala suchá. Doma stačilo kombinézu len utrieť vlhkou handričkou.


2. Michaela B.

Kombinézu sme otestovali niekoľkokrát, a to aj v mokrom snehu, kde obstála skvele. Najviac sme ocenili práve vodeodolnosť a pevný materiál. Osvedčili sa aj vnútorné manžety na rukávoch a návleky na nohách proti snehu, s ktorým pravidelne pri iných kombinézach bojujeme. Nohavice nám boli o trošku dlhšie, ale inak kombinéza sedela veľmi pekne a nijako nebránila v pohybe. Na zimné hry a športy je podľa mňa naozaj ideálna a netreba sa obávať ani veľmi chladného alebo vlhkého počasia.


kombinézy - foto od autorů


3. Jitka B.

Kombinézu sme mali možnosť vyskúšať v rôznych podmienkach – mráz, sneh, topenie, vietor, chumelica. Testoval ju náš akčný syn vo veku 20 mesiacov.

Hneď pri obliekaní oceňujem, že ide na dieťa ľahko a rýchlo obliecť (ako učiteľke v lesnej materskej škôlke mi rukami prešlo veľa kúskov rôzneho oblečenia, tak viem, o čom píšem :) ).

Skvelé sú suché zipsy na rukávoch a nohaviciach, ktoré sa dajú dotiahnuť pre konkrétny obvod. Oceňujem aj gumu na stiahnutie v páse, syn je veľmi chudý a väčšina oblečenia na ňom visí - tá guma výrazne zlepšila používanie kombinézy. Zároveň mi pár dní trvalo, kým som tú sťahovaciu gumu objavila, ocenila by som napríklad pripomínací popis na visačke (stihla som zabudnúť popis z internetu, kde je to spomenuté).

Kombinéza sa dá predĺžiť, teda sa dá využiť na viac sezón, čo je u malých a rýchlo rastúcich detí skvelé ekonomické riešenie. Oproti iným mne známym rastúcim kombinézam dobre padne, aj keď je dieťa väčšie. Je to vďaka suchým zipsom na konci rukávov a nohavíc.

Príjemné sú aj manžety na koncoch rukávov. Pri blbnutí v snehu bránia spolu so suchými zipsami, aby sa sneh nedostal do rukávov. Skvelé sú aj všetky reflexné prvky, ktoré kombinéza má. V zimnom období sa často nachádzame vonku za šera alebo za tmy, týmto je pobyt vonku o niečo bezpečnejší.

Kombinéza je naozaj nepremokavá. Náš syn v nej bol celý deň na roztápajúcom sa snehu a ľade (často aj celým telom) a po celý čas zostal v suchu. Dokonca aj posedel v plytkej kaluži a aj to kombinéza ustála. Tiež by som chcela vypichnúť, že udržuje dieťa v teple. Aj v mraze stačila spodná merino vrstva a tenká mikina a bol krásne zahriaty.

Pri vetre a chumelení by som ocenila, keby išla lepšie utiahnuť kapucňa na hlave, veľmi mu tam nedržala. Ale páči sa mi, že kožúšok na kapucni je odopínací. Ešte mu pri nosení trošku zaviazalo zapínanie až ku krku (čo môže byť aj čiastočne spôsobené tým, že syn je drobnejší). Riešenie som našla v nákrčníku a nedopnutím až ku krku.

Celkovo som s kombinézou veľmi spokojná. Vyhovuje mi, že sa môžem spoľahnúť, že synovi bude teplo, bude v suchu a nemusím riešiť veci na prezlečenie aj v prípade celodenných výletov. Je skvelá pre všetky detské zimné radovánky. Ťažko sa mi na nej hľadajú veľké nedostatky, vrelo ju odporúčam aj ostatným rodičom.


kombinézy - foto od autorů


4. Zuzana K.

Kombinéza je skvelá, veľmi radi ju nosíme.

Vlastne ku kombinéze nemám žiadne výhrady. Okrem toho, že sa nám páči esteticky, tak je úžasne teplučká (aj v mrazoch okolo -10 °C sa Jiřík nesťažoval) a pohodlná, takže sa v nej Jiřík môže celkom obstojne pohybovať a nie je ako v skafandri. Ďalej veľmi oceňujeme materiál, na ktorom sa špina tak nejako menej drží a ide ľahko oprášiť.

Chválim tiež detaily kombinézy, ako sú reflexné prvky, gumové pútka na topánočky, dlhé a mäkké (pritom pevné) náplety na rukávoch, ktoré majú navyše dieru na palček, takže tenká rukavička neskĺzne a nakoniec pomerne veľké pútko na zavesenie (aj keď by mohlo byť pokojne ešte málinko dlhšie).

Najväčšou výhodou je možnosť predĺženia rukávov a nohavíc, takže kombinéza určite poslúži aj na ďalšiu zimu.

Pri výbere veľkosti som rada, že sme vzali veľkosť 90 – Jiříček meria 95 cm, ale je pomerne štíhly. Aj tak je nám kombinéza skôr väčšia ako na telo.


5. Otto P.

Veľkosť je skôr väčšia, odporúčame pri objednaní vziať menšiu veľkosť, prípadne pred kúpou vyskúšať. Dcéra štandardne oblieka veľkosť 86 a kombinéza veľ. 80 jej bude dobrá pravdepodobne ešte aj budúcu zimu.

Spracovanie sa zdá kvalitné. Kombinéza je teplá a nepremokavá. Dizajn podarený, vkusný a navyše unisex červená farba (dá sa dediť). Oceňujeme možnosť úpravy veľkosti (stiahnutie v páse, rastúce švy na končatinách).

Je vidieť dôraz na bezpečnosť - dostatok reflexných prvkov.

Zatiaľ by sme to zhrnuli asi takto. Bohužiaľ u nás nie je úplne počasie na 100% záťažový test. A samozrejme ani výdrž a odolnosť teda nemožno úplne hodnotiť.


kombinézy - foto od autorů


6. Martina T.

Eliške sa do kombinézy najprv nechcelo, ale ona to tak má pri nových veciach. Potom už v nej bola ako ryba vo vode.
Kombinézu sme sa rozhodli otestovať na kopci za barákom, keď napadlo trošku snehu. Zároveň sme šli vyskúšať nový vianočný darček - boby, ktoré dostala od starých rodičov.

Veľmi nás prekvapilo, aká je kombinéza tenká a pritom v nej Eliške bolo teplo. Vďaka tomu sa v nej dalo skvele pohybovať po kopci. Eli nebola obmedzená v pohybe, pri sedení v boboch, ani pri behaní po snehu.

Pod kombinézu možno dobre obliecť ďalšie vrstvy bez toho, aby to obmedzovalo v pohybe, ako býva zvykom pri iných kombinézach, ktoré majú zateplenú podšívku.

Páčil sa nám krytý zips, cez neho nič neprefúklo. Ďalej by som vyzdvihla návleky proti vniknutiu snehu vo vnútri nohavíc a tiež nastaviteľné silikónové pásky na pretiahnutie cez obuv, takže kombinéza drží na mieste a nemusíme mať strach, že dieťa bude mať mokré nožičky.

Ďalšou výhodou sú reflexné pásky, takže nás bolo vidieť, aj keď už sa stmievalo. Super sú aj rôzne vychytávky ako je odopínateľná kapucňa, sťahovanie v páse, drobné plastové trojuholníčky na pripnutie rukavíc a lepené švy.

Celkovo sme nenašli na kombinéze nič negatívne - ba naopak. Veľmi sa nám páčilo aj farebné ružovo-čierne prevedenie pre dievčatko. Eliška bola nadšená.


kombinézy - foto od autorů


7. Lída C.

Kombinézu sme testovali u Amálky, ktorá má 1,5 roka a štandardne nosí veľkosť 92. Kombinéza veľ. 90 bola veľmi veľká, a to sme ešte ani nevyužili najväčšie výhody – vypáranie predpripravených stehov na rukávoch a nohaviciach, čím sa dosiahne predĺženie. Kombinéza potom vydrží pokojne dve zimy.

Za výhody považujeme pevný a vodeodolný materiál. Aj v daždi bola dcérka perfektne v suchu a chránená. Kapucňa má dobrý presah, takže chráni aj tvár. Aj napriek pevnosti materiálu je kombinéza poddajná a flexibilná pre rôznorodý pohyb.

Čo ešte nie je obvyklé, že na páskach čo sa zachytia za topánky, je odnímateľný chránič, ktorý ide vyprať a pásky sa tak neničia. Výhodou je aj pretiahnutie vnútorného lemu rukávov cez palec. Dobré je aj množstvo odraziek, vďaka ktorým ste v kľude aj za šera.

Jedinou nevýhodou pre takto malé deti a veľkosti sa mi javí krátke rozopínanie a tým ťažšie obliekanie (obvykle u týchto veľkostí je časté rozopínanie až ku kolenám jednej nohavice).


kombinézy - foto od autorů


8. Vendula H.

Zohnať všestrannú detskú kombinézu, ktorá by zvládla okrem snehu aj jesenné blato alebo jarnú brečku, nie je jednoduché a vlastne sa mi to doposiaľ nepodarilo. Za veľkú výhodu považujem tuhšiu povrchovú vrstvu, ktorá zvládla aj kľačanie v kalužiach. Okolo krku je vyšší golier, čo uchráni bradu a krk pred vetrom alebo letiacou snehovou guľou.

Najskôr som si povzdychla, prečo nie je kombinéza v páse o niečo užšia (hovorí sa aj u detí vypasovaná?), ale potom som doma pri bližšom pohľade z vnútornej strany našla sťahovací pásik, ktorý má po oboch stranách pri zipse gombík a dá sa ľahko utiahnuť. Potom už kombinéza pekne v páse sedí.

Pod topánky patrí odnímateľný gumový pásik. Ten som ocenila hlavne pri sedení v kočíku, keď nohavice majú často tendenciu vyťahovať sa a za chvíľu je vidieť holé členky, resp. pančuchy.

Jediná vec, ktorú som považovala za nevýhodu, je pomerne široký strih nohavíc. Síce sa dobre oblieka, ale náš syn vo veku necelých dvoch rokov zo začiatku ľahko bojoval s chôdzou. Presnejšie povedané nechcel chodiť vôbec. Našťastie ho ale behom pár minút zlákalo vbehnúť do kaluží v okolí a hrať sa so psom. Na širšie nohavice si razom zvykol alebo skôr zabudol a bolo po revolte.

V zásade sa dá teda povedať, že kombinéza Didriksons vydrží naozaj všetko a tiež dlho vďaka predlžujúcim švom na podšívke, ktorými sa dajú rukávy a nohavice predĺžiť.

Je to zimné detské oblečenie bez kompromisov. Bezchybne izoluje a nemusím ho po jednej sezóne posielať ďalej, pretože z neho dieťa vyrastie. Avšak až sa to stane, pôjdeme do neho určite znova.


kombinézy - foto od autorů


9. Adéla Š.

Dostali sme na otestovanie kombinézu Didriksons. Syn má teraz 77cm, teda sme zvolili veľkosť 80. Je nutné povedať, že oproti inému oblečeniu v danej veľkosti je kombinéza o niečo väčšia, teda rukávy aj nohavice synovi trochu prečnievajú. Ale keďže je to zatiaľ nechodec, ničomu to nevadilo. Vďaka možnosti kombinézu predĺžiť mám aspoň nádej, že vydrží aj na ďalšiu zimu.

Inak kombinéza spĺňa všetko, čo sa od nej dá očakávať. Disponuje dierou na palce aj pútkom na pretiahnutie cez topánky. Reflexné prvky sú samozrejmosťou.

Osobne oceňujem odopínaciu kapucňu – zatiaľ je teplejšia zima, takže je dieťa vyzbrojené len čiapkou a kapucňa by zbytočne prekážala. Rovnako tak vítam možnosť odopnúť z kapucne „kožušinu“.

Kombinézu sme používali jednak do kočíku a aj na ihrisku. Vzhľadom na jej nepremokavosť a zateplenosť som sa nebála posadiť dieťa na mokrý sneh. Kombinéza zvládla synovo lezenie po štyroch, a to ako po snehu, tak po štrku aj blate. Suma sumárum sme s kombinézou spokojní a budeme ju určite hojne využívať celú zimu. A zrejme aj tú ďalšiu.DETSKÉ KOMBINÉZY DIDRIKSONS


Cenová
bomba
Akcia zmizne za
2:16:32:02
Mizuno Core 3/4 Tight
-60 % 3/4 športové legíny Mizuno Core 3/4 Tight
18,95 € 47,95 €
už len 7 ks za túto cenu