info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Inov-8 Trailfly Ultra G 300 W

Dámska bežecká obuv

Farebné varianty

Vyberte svoju veľkosť Ako vybrať?

V utorok 31. 5. u vás

V tejto veľkosti už len 2 kusy. Bude jeden Váš?

174,96 € 194,49 € ušetríte 19,00 € -10 %

Inov-8

000978-NYMTBK-S 01

Chcete posunúť svoje hranice vzdialenosti a rýchlosti? Presne na to sme vytvorili nový model TRAILFLY ULTRA G 300. Obuv, v ktorej využijete každú kvapku svojho potenciálu. Podarilo sa nám skombinovať pohodlné a stabilné odpruženie s dokonalou flexibilitou a schopnosťou prispôsobiť sa povrchu, po ktorom bežíte. Čerešničkou na torte je úplne nová tlmiaca pena G-FLY obohatená grafénom pre maximálnu odolnosť a návratnosť energie. Konečné riešenie odvekej otázky "V čom mám bežať ultra trail?" sa nazýva TRAILFLY.

TRAILFLY ULTRA G 300 je najviac odpružená obuv, akú sme kedy vyrobili. Hrúbka tlmiacej vrstvy dosahuje 25 milimetrov. To je o 25 % viac ako pri všetkých ostatných "Inovates" v histórii značky. Celkové pohodlie výrazne ovplyvňuje aj nová 6 mm stielka BOOMERANG, ktorá je vyrobená z vysokoenergetickej peny TPU.

Tlmenie a pohodlie sú nepochybne kľúčové a najžiadanejšie vlastnosti bežeckej obuvi. Pre ultratrailovú obuv to platí dvojnásobne, pretože nie je nič lepšie ako udržať nohy v maximálnom pohodlí, keď sa kilometre zvyšujú. Pri behu v teréne však okrem pohodlia potrebujete aj maximálnu stabilitu a schopnosť čítať terén, aby ste sa vyhli vyvrtnutiu alebo pádu. Preto sme použili patentovanú technológiu TRAILFLY ADAPTER FLEX - 10 mm hlboký zárez v strednej časti tlmenia, ktorý radikálne zvyšuje flexibilitu celej topánky, a tým aj jej schopnosť vnímať terén. Dôležitú úlohu tu zohráva aj 6 mm pokles, ktorý podporuje prirodzenú prácu chodidla.

Ďalšou revolučnou inováciou je tlmiaca pena G-FLY. Vôbec prvý tlmiaci materiál na svete s grafénom. Grafén je materiál ocenený Nobelovou cenou. 200-krát pevnejší ako oceľ, ale zároveň mimoriadne pružný a ľahký. Kombinácia peny a grafénu nám umožnila dosiahnuť vysokú úroveň odolnosti a návratnosti energie, ktorou sa nemôže pochváliť veľa iných topánok.

Podrážka TRAILFLY vychádza z osvedčeného konceptu TERRA ULTRA. Základný tvar cepínov je veľmi podobný, ale ich usporiadanie je odlišné. Naším cieľom bolo maximalizovať flexibilitu celej topánky bez toho, aby sme obetovali čokoľvek zo špičkovej priľnavosti navrhnutej pre všestrannosť na trailoch. TRAILFLY sa nebojí ani dlhých jázd po asfalte a obstojí aj v kamenistej sutine alebo technickom lesnom teréne.

Zvršok je napnutý na najširšom kopyte (5) pre štandardný strih a aj tu sa prejavuje silný vplyv modelu TERRA ULTRA G 270. Uchytenie nohy v topánke je pevné a spoľahlivé, ale v žiadnom prípade nie nepohodlné. Použité materiály ideálne kombinujú priedušnosť, nízku hmotnosť a odolnosť. Napriek širokému strihu sa model TRAILFLY dokáže veľmi dobre prispôsobiť bežcom s užším tvarom chodidla. Pri dlhých behoch oceníte dostatok priestoru pre prsty a prirodzenú prácu priečnej klenby. Nesmie chýbať gumová ochrana špičky a podšívka pozdĺž celého spodného okraja, ktorá chráni pred vlhkosťou a poškodením zvršku pri všetkých nástrahách trasy.

TRAILFLY ULTRA G 300 je obuv zrodená pre potreby ultra trailu. Dlhé behy v rôznorodom teréne budú jednoduchšie a pohodlnejšie, než ste si kedy predstavovali. Pre tých, ktorí majú radi robustnú, stabilnú a spoľahlivú obuv, bude TRAILFLY ideálnou voľbou, aj keď dĺžka trailových behov zďaleka nie je ultra.

Kľúčové vlastnosti:

  • Šírka kopyta: 5
  • Kvapka: 6 mm
  • Energetická vložka BOOMERANG
  • Tlmiaca pena G-FLY

Parametre

Šport Beh
Sezóna 2022 Q1
Typ došľapu Neutrálny
Typ bežeckej obuvi Tréningová , Pretekárska
Typ povrchu - beh Terén - trail
Úprava obuvi Priedušná
Šírka topánky Široká
Tlmenie Vysoké tlmenie
Drop 6 mm
Technológie G-Fly , G-Grip

G-Fly

Revolučná tlmiaca pena G-Fly je vôbec prvý tlmiaci materiál na svete z grafénu. Grafén je Nobelovou cenou ovenčený materiál. 200x pevnejší ako oceľ a pritom maximálne pružný a extrémne ľahký. Kombinácia peny a grafénu dosahuje veľmi vysoké hodnoty odolnosti a energetickej návratnosti.

G-Grip

Podošva obsahuje Graphen, ktorý sa primiešava do gumovej podrážky pre zaistenie priľnavosti pri lepšej životnosti a nižšej hmotnosti ako ostatné zmesi. Graphene sa v súčasnosti využíva v najnovších technológiach. Za izoláciu Graphene bola v roku 2010 udelená Nobelova cena za fyziku.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 10:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme
Predajňa v Praze
+420 737 121 161 Po-Pi 10:00-18:00, So 10:00-14:00
praha@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme