info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Salming Recoil Trail Warrior

Unisex bežecká obuv

Vyberte svoju veľkosť Ako vybrať?

Skladom
Dodanie 3-5 pracovných dní

V tejto veľkosti už len 1 kus. Teraz alebo nikdy.

124,95 € 166,03 € ušetríte 41,00 € -25 %
 • Tento produkt má dopravu zadarmo
 • icon-Created with Sketch. Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Salming

24R_1-1284021-0101

Novinka v rodine trailových bežeckých topánok - Salming Recoil Trail Warrior - vás od prvého obutia zaujme svojím komfortom. Pevný široký dvojvrstvový zvršok spolu s prémiovým odpružením Salming Recoil+™ a novým konceptom podrážky Salming PRO Grip™ vás nenechajú na pochybách, či pre tieto topánky nájdete uplatnenie vo svojom šatníku bežeckých topánok. Či už vaše kroky zamieria na kratší trailový beh alebo rovno do horskej výzvy, Salming Recoil Trail Warrior vám spoľahlivo poslúžia.

Ústredným prvkom tejto škandinávskej inovácie je úplne nová koncepcia podrážky nesúca označenie Salming PRO Grip™. Podrážke dominuje atypicky riešený 5 mm vysoký dezén, ktorý je rozdelený na dve časti. V prednej časti podrážky sú cepíny vytvarované tak, aby sa pri behu do kopca maximálne efektívne zahryzli do terénu. Naopak tie v zadnej časti sú zrkadlové, aby každému bežcovi poskytli maximálnu istotu aj pri tých najstrmších behoch.

Dvojvrstvový zvršok kombinuje osvedčený priedušný úplet, ktorý je prekrytý tepelne tvarovanými polyuretánovými prvkami pre ochranu a zvýšenú stabilitu v kľúčových oblastiach. Najviac však vaše nohy ocenia vnútornú podšívku, ktorú tvorí naozaj mäkký materiál so šesťuholníkovým vzorom.

V neposlednom rade je najdôležitejšou časťou obuvi medzipodrážka. Časom overený prémiový materiál Salming Recoil+™, známy z cestných modelov švédskej značky, funguje výborne aj v trailovom prostredí. Je dostatočne odpružená na dlhšie behy v prírode, ale zároveň dostatočne aktívna a stabilná. Presne to, čo potrebuje každý trailový bežec.

Hľadáte trailovú obuv, ktorá zaručene vydrží v akýchkoľvek podmienkach a na ktorú sa môžete spoľahnúť aj pri tých najstrmších behoch? Salming Recoil Trail Warrior je tá správna obuv pre vás.

Trailová špecialita

Salming Recoil Trail Warrior je čisto trailový model. Môžete v nich samozrejme behať aj po tvrdom podklade, ale ich vlastnosti naplno oceníte až vtedy, keď sa dokážu poriadne zahryznúť do terénu.

Pre začiatočníkov aj pokročilých

Či už ste začiatočník alebo skúsený bežec, nemusíte sa obávať, že by ste nevyužili plný potenciál tohto modelu. Zatiaľ čo ako začiatočník oceníte najmä celkové pohodlie a stabilitu topánky, skutoční trailoví bežci si môžu naplno vychutnať pocit istoty, ktorý im umožňuje podrážka Salming PRO Grip™ špeciálne určená na zjazdové behy.

Na dlhé behy v prírodnom teréne

Tento model bol navrhnutý na dlhšie behy v teréne a tomu sú podriadené všetky jeho vlastnosti. Nepochybne si v nich užijete beh aj pri kratšom behu v blízkom lesoparku. Ak však chcete naplno využiť všetky jeho vlastnosti, vezmite si ho do hôr. Ideálne na dlhší kopcovitý beh, kde sa stretnete len s veľmi malým množstvom rovinatého terénu.

Konštrukcia obuvi a použité technológie:

 • Zvršok topánky

Dve vrstvy pre maximálnu stabilitu a ochranu

Zvršok obuvi Salming Recoil Trail Warrior sa skladá z dvoch vrstiev. Prvú tvorí ideálne pevný polyesterový úplet, ktorý prekrýva niekoľko tepelne zváraných polyuretánových prvkov. Tie, najmä v prednej časti topánky, plnia ochrannú funkciu. Šesťuholníkové okná v strede topánky majú za úlohu najmä stabilizovať nohu v topánke.

Noha je držaná na mieste

Pätný košíček - pätný košíček našej obuvi je vyvinutý tak, aby nezvyšoval hmotnosť obuvi a nenarušoval celkový pocit pohodlia v obuvi, ale zároveň plnil svoju funkciu, ktorou je stabilizácia a fixácia chodidla v obuvi.

Prirodzený a efektívny pohyb prednej časti chodidla

Zvršok obuvi je v oblasti prstov rozšírený pomocou technológie TOE BOX, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre pohyb prednej časti chodidla, čím podporuje prirodzenejší a efektívnejší pohyb z biomechanického hľadiska.

 • Medzipodrážka - odpruženie topánky

Až o 35 % viac energie pri každom odraze

Vylepšený prémiový tlmiaci materiál Salming Recoil+ použitý v medzipodrážke pomáha tlmiť tvrdé dopady chodidla. V porovnaní s bežnou penou EVA lepšie absorbuje negatívne sily počas kroku a následne vracia až o 35 % viac energie vynaloženej pri odraze. Pena je tiež veľmi stabilná. Ľahko odoláva teplotným rozdielom pri zachovaní rovnakých vlastností. Veľkou výhodou je aj jej odolnosť. Bežecké vlastnosti topánky zostávajú nezmenené aj napriek vysokému počtu nabehaných kilometrov.

 • Podrážka - podrážka topánky

Dokonalá priľnavosť pri behu, istota pri klesaní

Podrážka Salming PRO Grip™ s 5 mm dezénom je jedinečná svojím atypickým umiestnením, tvarom a orientáciou jednotlivých plieškov. Kým špunty v prednej časti podrážky sú tvarované tak, aby sa počas behu do kopca maximálne efektívne zahryzli do zeme, špunty v zadnej časti sú zrkadlovo otočené, aby každému bežcovi poskytli maximálnu istotu aj pri tých najstrmších zjazdoch.

Parametre:

 • Drop: 6 mm
 • Medzipodrážka: Recoil™ PLUS
 • Typ obuvi: bežecká obuv
 • Typ bežeckej obuvi: trailový terén
 • Typ povrchu: trail - terén
 • Podľa pohlavia: muži, ženy
 • Kolekcia: 2024
 • Hmotnosť: 305 g (8 UK)
 • Profil podrážky: 29 mm - 23 mm
 • Výška dezénu: 5 mm
 • Materiál podrážky: Salming PRO Grip™
 • Modelová rada: Recoil Trail Warrior

Parametre

Šport Beh
Sezóna 2024 Q1
Typ došľapu Neutrálny
Typ bežeckej obuvi Tréningová
Typ povrchu - beh Terén - trail
Úprava obuvi Priedušná
Šírka topánky Štandardná
Tlmenie Stredné tlmenie
Drop 5 mm
Technológie Recoil+™ Midsole , Heelcup , Toe Box

Recoil+™ Midsole

Novo vyvinutý materiál používaný v medzipodošvi pomáha pri tlmenie tvrdých dopadov chodidla. Oproti klasickej EVA pene lepšie absorbuje negatívne sily pri došľape, a naopak vie lepšie využiť energie vynaloženej do odrazu.

Heelcup

Pätný košíček u našich topánok je vyvinutý tak, aby nezvyšoval váhu topánok, ale zároveň plnil svoju funkciu, ktorou je stabilizovať a fixovať chodidlo v topánke.

Toe Box

Oblasť špičky je rozšírená a poskytuje tak oveľa viac možností pohybu prednej časti chodidiel a tým podporuje ich prirodzenejší a viac efektívnejší pohyb z biomechanickej perspektívy.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 10:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme