info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Salming Recoil Prime 2

Unisex bežecká obuv

Vyberte svoju veľkosť Ako vybrať?

Skladom u dodávateľa
Dodanie 4-7 pracovných dní
124,95 € 169,55 € ušetríte 44,00 € -26 %
 • Tento produkt má dopravu zadarmo
 • icon-Created with Sketch. Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Salming

24R_1-1284002-0909

Novinka pre bežeckú sezónu 2024, model Salming Recoil Prime 2, nadväzuje na úspešnú prvú generáciu a ponúka ešte pohodlnejší beh. Vďaka vylepšenej veľkorysej vrstve prémiovej tlmiacej peny Salming Recoil+ budú vaše nohy ešte lepšie chránené pred negatívnymi dopadmi aj pri tých najdlhších behoch. Oceňovaná univerzálna podrážka z fúkanej gumy potom opäť robí z topánky originálnu bežeckú štrkovú obuv, ktorá vás spoľahlivo podrží bez ohľadu na to, či bežíte po ceste, poľnej ceste alebo ľahkom teréne.

Zvršok zdobia nové atraktívne farby, ale inak je konštrukcia identická s prvou generáciou. Zvršok obuvi teda stále tvorí odolný a ideálne pružný polyesterový úplet, ktorý je zároveň dostatočne prispôsobivý, ako aj odolný a stabilný.

Aj v roku 2024 teda stále platí, že ak hľadáte maximálne pohodlnú obuv na nabíjanie dlhých kilometrov na všetkých druhoch povrchov, Salming Recoil Prime 2 je skvelou voľbou!

Univerzálna obuv na cestu a ľahký terén

Osvedčená univerzálna podrážka, ktorá robí z modelu Prime 2 originálnu bežeckú šotolinu. Hoci je tento model primárne určený na beh po ceste, práve vďaka jeho podrážke sa nemusíte obávať používať ich ani na poľných či iných prírodných cestách.

Pre začiatočníkov aj skúsených bežcov

Či už ste skúsený bežec, alebo práve začínate, vlastnosti topánky oceníte v oboch prípadoch. Hoci je obuv skonštruovaná s ohľadom predovšetkým na maximálne pohodlie, je zároveň dostatočne stabilná a prekvapivo agilná vďaka vylepšenej prémiovej tlmiacej zmesi Salming Recoil+. Zatiaľ čo ako bežec začiatočník oceníte predovšetkým pohodlie, skúsenejší bežec potom naplno využije návratnosť energie, ktorú topánka dokáže ponúknuť pri každom kroku.

Špeciálna na dlhé behy

Topánky Prime 2 sú definíciou bežeckého pohodlia a ich účel je presne taký, na aký sú určené. Ak ste bežec, ktorý chce naháňať každú sekundu v rýchlom cestnom behu, na bežeckom trhu určite nájdete mnoho vhodnejších modelov. Model Prime 2 najviac oceníte pri nabíjaní dlhých vzdialeností v tréningu, dlhších pretekoch alebo pri akomkoľvek behu, kde bude pre vás najdôležitejším faktorom pohodlie vašich nôh.

Konštrukcia obuvi a použité technológie:

 • Zvršok topánky

Dvojvrstvový zvršok pre maximálne pohodlie

Kombinácia bezšvového vrchného materiálu Engineered Air Mesh (priedušný úplet) a vnútornej vrstvy z mäkkých materiálov poskytne vašim nohám dostatočnú oporu a zároveň ich udrží v maximálnom pohodlí. Veľkou výhodou je aj odolnosť zvršku a jeho priedušnosť oceníte najmä v letných mesiacoch.

Noha zostane na svojom mieste

Pätný košíček - pätný košíček našej obuvi je vyvinutý tak, aby nezvyšoval hmotnosť obuvi a nenarušoval celkový pocit pohodlia v topánke, ale zároveň plnil svoju funkciu, ktorou je stabilizácia a fixácia chodidla v topánke.

Prirodzený a efektívny pohyb prednej časti chodidla

Zvršok obuvi je v oblasti prstov rozšírený pomocou technológie TOE BOX, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre pohyb prednej časti chodidla, čím podporuje prirodzenejší a efektívnejší pohyb z biomechanického hľadiska.

 • Medzipodrážka - odpruženie topánky

Až o 35 % viac energie pri každom odraze

Vylepšený prémiový tlmiaci materiál Salming Recoil+ použitý v medzipodrážke pomáha tlmiť tvrdé dopady chodidla. V porovnaní s bežnou penou EVA lepšie absorbuje negatívne sily počas kroku a následne vracia až o 35 % viac energie vynaloženej pri odraze. Pena je tiež veľmi stabilná. Ľahko odoláva teplotným rozdielom pri zachovaní rovnakých vlastností. Veľkou výhodou je aj jej odolnosť. Bežecké vlastnosti topánky zostávajú nezmenené aj napriek vysokému počtu nabehaných kilometrov.

 • Podrážka - podrážka topánky

Odolnosť a veľmi dobrá priľnavosť za všetkých podmienok

Materiál Blown Rubber, ktorý tvorí podrážku obuvi, je odolná a ľahká gumová zmes s vynikajúcou priľnavosťou aj za mokra. Jej vlastnosti sú ešte vylepšené použitím recyklovanej gumy.

Parametre:

 • Typ bežeckej obuvi: cestný objem
 • Medzipodrážka: Recoil™ PLUS
 • Typ povrchu: cesta - spevnený povrch
 • Typ obuvi: bežecká obuv
 • Drop: 8 mm
 • Modelová rada: Recoil Prime
 • Materiál podrážky: fúkaná guma
 • Profil podrážky: 29 mm - 21 mm
 • Podľa pohlavia: muži, ženy
 • Kolekcia: 2024
 • Hmotnosť: 287 g (8 UK)

Parametre

Šport Beh
Sezóna 2024 Q1
Typ došľapu Neutrálny
Typ bežeckej obuvi Tréningová , Pretekárska , Tempová
Typ povrchu - beh Cesta
Úprava obuvi Priedušná
Šírka topánky Štandardná
Tlmenie Stredné tlmenie
Drop 8 mm
Technológie Recoil+™ Midsole , Heelcup , Toe Box

Recoil+™ Midsole

Novo vyvinutý materiál používaný v medzipodošvi pomáha pri tlmenie tvrdých dopadov chodidla. Oproti klasickej EVA pene lepšie absorbuje negatívne sily pri došľape, a naopak vie lepšie využiť energie vynaloženej do odrazu.

Heelcup

Pätný košíček u našich topánok je vyvinutý tak, aby nezvyšoval váhu topánok, ale zároveň plnil svoju funkciu, ktorou je stabilizovať a fixovať chodidlo v topánke.

Toe Box

Oblasť špičky je rozšírená a poskytuje tak oveľa viac možností pohybu prednej časti chodidiel a tým podporuje ich prirodzenejší a viac efektívnejší pohyb z biomechanickej perspektívy.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 10:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme