info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Salming Recoil Lyte 2

Unisex bežecká obuv

Vyberte svoju veľkosť Ako vybrať?

Skladom
Dodanie 3-5 pracovných dní

V tejto veľkosti už len 1 kus. Teraz alebo nikdy.

106,95 € 138,36 € ušetríte 31,00 € -23 %
 • Tento produkt má dopravu zadarmo
 • icon-Created with Sketch. Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Salming

24R_1-1284043-5858

Model Salming Recoil Lyte 2 je jednou z noviniek pre sezónu 2024. Pôvodne čisto objemový model sa v rámci bežeckého trhu vyvinul na ideálneho spoločníka pre rýchlejšie tempo alebo stredne objemové behy. Vďaka flexibilnej podrážke, primeranému odpruženiu a nízkej hmotnosti dokonale podporujú prirodzený štýl behu, a tak ponúkajú skvelú alternatívu k vysoko odpruženým modelom alebo karbonovým pretekárskym modelom.

Oproti predchádzajúcej generácii má model Recoil Lyte 2 úplne prepracovaný zvršok, ktorý vyniká predovšetkým svojou flexibilitou a celkovým pohodlím. Celkový strih modelu je teraz priestrannejší a zároveň sa dokonale prispôsobí vašej nohe už pri prvom obutí. Jeho základ tvorí priedušný a ideálne pružný polyesterový úplet, ktorý je na kľúčových miestach prekrytý panelmi z mikrovlákna. Tie majú ochrannú funkciu a zároveň stabilizujú chodidlo správnym smerom.

O tlmenie nového modelu sa opäť stará prémiová pena Salming Recoil™, ktorá nielenže ponúka skvelú návratnosť energie, ale poskytuje aj správnu stabilitu a vďaka svojej skôr nižšej výške nebráni kvalitnému snímaniu povrchu, po ktorom beháte.

Osvedčenou súčasťou obuvi je aj flexibilná podrážka. Tá ako zvyčajne kombinuje časti recyklovanej gumy, torznú jednotku TPU vo svojej strednej časti a nekryté časti tlmiacej peny.

Na cesty a spevnené chodníky

Primárne je model Lyte 2 určený na beh po cestách alebo asfaltových povrchoch, ale nebudete sa v nich cítiť zle ani na prírodných spevnených cestách.

Pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov

Rovnako ako predchádzajúce generácie, aj model Lyte 2 je natoľko všestranný, že ho pre jeho vlastnosti ocenia začiatočníci aj pokročilí bežci. Zatiaľ čo začiatočníkovi pomôžu lepšie pochopiť špecifiká prirodzeného behu, skúsený bežec ich ocení ako prirodzenejšiu alternatívu k vysoko odpruženým modelom alebo karbonovým pretekárskym topánkam. Vďaka neutrálnemu došľapu a stredne tvrdému odpruženiu je vhodná pre bežcov s normálnou pronáciou a supináciou.

Vhodné na dlhšie tréningy a svižnejšie behy

Model Lyte 2 je všestrannou voľbou na viacero typov behov. Vďaka pevnému tlmeniu a dobrému vedeniu chodidla sa nemusíte obávať vziať si ich na dlhšie behy, ako aj na rýchlejšie tempové behy vďaka ich nízkej hmotnosti a svižnému pocitu. Sú skvelé aj ako pretekárska voľba na polmaratónske vzdialenosti alebo na tartanovú dráhu ako alternatíva k teniskám a karbonovým špeciálom.

Konštrukcia obuvi a použité technológie:

 • Zvršok topánky

Dve vrstvy pre maximálne pohodlie a stabilitu

Dvojvrstvový zvršok obuvi Lyte 2 pozostáva z ideálne pružného a mimoriadne pohodlného polyesterového úpletu, ktorý je prekrytý panelmi z mikrovlákna na zvýšenie stability. Táto dvojvrstvová konštrukcia sa vyznačuje aj veľmi nízkou hmotnosťou a vynikajúcou priedušnosťou.

Noha drží na mieste

Pätný košíček - pätný košíček našej obuvi je navrhnutý tak, aby nezvyšoval hmotnosť obuvi a nenarušoval celkové pohodlie v obuvi, ale zároveň plní svoju funkciu, ktorou je stabilizácia a fixácia chodidla v obuvi.

Prirodzený a efektívny pohyb prednej časti chodidla

Zvršok obuvi je v oblasti prstov rozšírený pomocou technológie TOE BOX, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre pohyb prednej časti chodidla, čím podporuje prirodzenejší a efektívnejší pohyb z biomechanického hľadiska.

 • Medzipodrážka - odpruženie topánky

Až o 20 % viac energie pri každom odraze

Prémiový materiál Salming Recoil™ použitý v medzipodrážke pomáha tlmiť tvrdé dopady chodidla. V porovnaní s bežnou penou EVA lepšie absorbuje negatívne sily počas kroku a následne vracia až o 20 % viac energie vynaloženej pri odraze. Pena je veľmi stabilná a ľahko odoláva teplotným rozdielom pri zachovaní rovnakých vlastností. Veľkou výhodou je aj jej odolnosť. Bežecké vlastnosti obuvi zostávajú nezmenené aj napriek vysokému počtu nabehaných kilometrov.

Ešte väčšie pohodlie

Salming SoftFOAM je špeciálna vložka v oblasti päty, ktorá je vyrobená z materiálu schopného ešte lepšie znížiť negatívne účinky nárazov v tejto časti topánky. Špeciálne vyvinutá zmes materiálu má v porovnaní s bežnou penou EVA o 70 % lepšiu schopnosť absorbovať tieto nežiaduce sily. Súhra materiálov SoftFOAM a Recoil™ zaručuje pohodlný a zároveň efektívny beh.

 • Podrážka - podrážka topánky

Podporuje správnu biomechaniku pohybu

Torsion Efficiency Unit™ je technológia, ktorá citlivo podporuje celkovú stabilitu obuvi. Táto jednotka vyrobená z plastu TPU je umiestnená v strede podrážky tak, aby neobmedzovala, ale naopak maximálne podporovala efektivitu a správnu biomechaniku behu.

Pohodlie pri dopade, účinnosť pri odraze

Technológia TGS 62/75° rozdeľuje podrážku topánky na 2 časti. Prvá časť - od päty po priehlavok - tvorí približne 62 % plochy podrážky a je navrhnutá s ohľadom na maximálnu stabilitu a tlmenie nárazov. Od druhej časti - prednej časti podrážky - ju oddeľuje tzv. baletná línia, ktorá vedie pozdĺž podrážky pod uhlom 75°. Toto rozdelenie zabezpečuje, že sa topánka ohýba presne na tom správnom mieste, aby stimulovala prirodzený bočný a predný ohyb chodidla. Predná časť obuvi je potom navrhnutá tak, aby bola počas behu maximálne efektívna pri odraze.

Odolnosť a veľmi dobrá priľnavosť za všetkých podmienok

Materiál Durable Lightweight Rubber, ktorý tvorí kontaktné plochy podrážky, je odolná a zároveň veľmi ľahká zmes recyklovanej gumy s veľmi dobrou priľnavosťou aj za mokra.

Parametre:

 • Typ bežeckej obuvi: cestné tempo
 • Drop: 6 mm
 • Profil podrážky: 24,5 mm - 18,5 mm
 • Materiál podrážky: Odolná ľahká guma
 • Medzipodrážka: Recoil™ + SoftFOAM™
 • Typ povrchu: cesta - spevnený povrch
 • Typ obuvi: bežecká obuv
 • Modelová rada: Recoil Lyte
 • Podľa pohlavia: muži, ženy
 • Hmotnosť: 235 g (8 UK)

Parametre

Šport Beh
Sezóna 2024 Q1
Typ došľapu Neutrálny , Stabilný / pronačný
Typ bežeckej obuvi Tréningová , Pretekárska , Tempová
Typ povrchu - beh Cesta
Úprava obuvi Priedušná
Šírka topánky Štandardná
Tlmenie Stredné tlmenie
Drop 6 mm
Technológie Torsion Efficiency Unit™ , TGS 62/75° , SoftFOAM , Recoil+™ Midsole , Heelcup

Torsion Efficiency Unit™

Torsion Efficiency Unit ™ je technológia, ktorá citlivo podporuje stabilitu topánky. Táto jednotka je umiestnená v podrážke tak, aby nebola obmedzujúca, ale naopak maximálne podporila efektivitu behu. Pri modeli enRoute 3 je použitá čiastočne transparentná jednotka z TPU, zatiaľ čo závodný model Race je vybavený torznou jednotkou z odľahčeného karbónu.

TGS 62/75°

Vzdialenosť od päty k brušku chodidla (62% podrážky) bola navrhnutá s ohľadom na maximálnu stabilitu a tlmenie dopadov. Táto plocha je zakončená tzv. Baletnou čiarou, ktorá túto stabilizačnú časť ukončuje pod uhlom 75%. Za touto baletnou líniou sú topánky naopak vybavené materiálom, ktorý podporuje a stimuluje odraz pri behu. Technológia TGS 62/75 zaisťuje, že sa topánka ohýba presne v tom správnom mieste tak, aby stimulovala prirodzene laterálny a predozadný pohyby chodidla.

SoftFOAM

SoftFOAM je materiál použitý v podrážke v oblasti päty, má na starosti redukovať nárazy pri došliapnutí na pätu. Táto špeciálna zmes má o 70% lepšiu schopnosť tlmiť tieto nežiaduce sily než bežná zmes EVA. Súhra materiálov SoftFOAM a Recoil zaistí pohodlný a zároveň efektívny beh.

Recoil+™ Midsole

Novo vyvinutý materiál používaný v medzipodošvi pomáha pri tlmenie tvrdých dopadov chodidla. Oproti klasickej EVA pene lepšie absorbuje negatívne sily pri došľape, a naopak vie lepšie využiť energie vynaloženej do odrazu.

Heelcup

Pätný košíček u našich topánok je vyvinutý tak, aby nezvyšoval váhu topánok, ale zároveň plnil svoju funkciu, ktorou je stabilizovať a fixovať chodidlo v topánke.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 10:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme