info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín
Pánska vnútorná obuv Salming Recoil Kobra Men

Salming Recoil Kobra Men

Pánska vnútorná obuv

Produkt nie je v ponuke
pozrite sa na podobné produkty
94,95 € 160,00 € ušetríte 65,00 € -41 %

Salming

22FW_1232072-0107

Špičková halová obuv, ktorá vyniká najmä dokonalou stabilitou a nekompromisným tlmením. To je v skratke definícia najnovšej generácie obľúbeného modelového radu Cobra. Významné inovácie boli vykonané v oblasti zvršku, ktorý je teraz trojvrstvový a je mimoriadne pohodlný a poskytuje vynikajúcu podporu v kombinácii s kvalitnou priedušnosťou a odolnosťou.

Tlmenie obuvi Salming Recoil Kobra zabezpečuje pevná vrstva prémiového materiálu Recoil™, ktorý výborne absorbuje negatívne sily nárazu, ale zároveň ponúka vynikajúcu návratnosť energie pri odraze. V oblasti päty je tlmiaca vrstva ďalej obohatená o špeciálnu vložku Softfoam™, ktorá minimalizuje negatívne sily pôsobiace na pätu pri náhlych zmenách smeru, ktoré sú bežné pri halových športoch.

Topánky Salming Recoil Kobra sú ideálnou voľbou, najmä ak hľadáte stabilnú halovú obuv. Širšia podrážka, ktorá je na úrovni päty vytiahnutá až do polovice výšky topánky, a stabilizačné polyuretánové prvky zvršku udržujú nohu na mieste a umožňujú aj tú najprudšiu zmenu smeru bez straty stability.

Kľúčové vlastnosti

  • Veľmi stabilná vnútorná obuv
  • veľmi pohodlné s kvalitnými tlmiacimi vlastnosťami
  • stredná hmotnosť, navrhnutá s ohľadom na odolnosť
  • Pôsobí skôr širšie s mierne pevným zvrškom, ktorý ideálne obopína chodidlo
  • vhodné pre všetky halové športy

Konštrukcia obuvi a použité technológie

Zvršok obuvi

Pre stabilitu, pohodlie a odolnosť

Trojvrstvový zvršok skonštruovaný s maximálnym dôrazom na pohodlie, podporu, odolnosť a priedušnosť. Prvá vrstva je vyrobená z jemnej bezšvovej sieťoviny a stará sa predovšetkým o pohodlie vašich nôh. Stredná vrstva z priedušného polyesterového úpletu je navrhnutá tak, aby udržala nohu na mieste aj pri najprudších zmenách smeru. Tomu napomáha aj posledná vrchná vrstva, ktorá sa skladá z rôzne veľkých polyuretánových častí, ktoré sú tiež navrhnuté tak, aby zabezpečili odolnosť obuvi voči oderu.

Medzipodrážka - odpruženie obuvi

Zníženie negatívnych účinkov nárazu, energia na odraz

Prémiový materiál Recoil™ použitý v medzipodrážke pomáha tlmiť tvrdé nárazy chodidla. V porovnaní s bežnou penou EVA lepšie absorbuje negatívne sily nárazu a preukázateľne vracia viac energie pri odraze.

Ochrana päty

Softfoam™ je špeciálna vložka v oblasti päty, ktorá je vyrobená z materiálu schopného ešte lepšie znížiť negatívny vplyv nárazov v tejto časti topánky. Špeciálne vyvinutá zmes materiálov má o 70 % lepšiu schopnosť absorbovať tieto nežiaduce sily v porovnaní s bežnou penou EVA.

Podrážka - podrážka topánky

Nebojte sa vyvrtnutia členka

Podvrtnutie členka v dôsledku rýchleho zastavenia je jedným z najčastejších zranení pri halových športoch. Špeciálna technológia LMS+ 8° na vonkajších stranách podrážky topánky výrazne znižuje toto riziko vďaka 8° sklonu podrážky smerom k stredu topánky.

Kľačanie nebolo nikdy jednoduchšie

Vnútorná strana podrážky je zdobená technológiou RollBar™, ktorá v tejto oblasti zaobľuje podrážku topánky a umožňuje vyšší náklon chodidla smerom dovnútra. Tým sa znižuje tlak na hranu špičky a uľahčuje sa vykonávanie kľukov, ktoré sú bežné pri športoch, ako je florbal a squash.

Odolnosť a mimoriadne dobrá priľnavosť pri všetkých halových športoch

Podrážku modelu tvorí špeciálna gumová zmes HX120, ktorá vyniká dokonalou kontrolou trakcie a skvelou priľnavosťou. Túto schopnosť ešte zvyšuje špeciálny vzor Salming HexaGrip™, ktorý sa skladá z malých šesťuholníkov v kľúčových častiach topánky.

Pohodlie pri náraze, energia na odraz

Technológia TGS 62/75° rozdeľuje podrážku topánky na 2 časti. Prvá časť - od päty po priehlavok - tvorí približne 62 % plochy podrážky a je navrhnutá s ohľadom na maximálnu stabilitu a tlmenie nárazov. Od druhej časti - prednej časti podrážky - ju oddeľuje tzv. baletná línia, ktorá prebieha pozdĺž podrážky pod uhlom 75°. Toto rozdelenie zaručuje, že sa topánka ohýba presne na tom mieste, kde stimuluje prirodzený bočný a predný ohyb chodidla. Predná časť topánky je potom navrhnutá tak, aby bol odraz maximálne účinný.

Parametre

Šport Volejbal , Florbal , Squash , Bedminton , Hádzaná , Futsal
Sezóna 2022 Q3
Typ halové obuvi Nízka
Technológie TGS 62/75° , SoftFOAM , RECOIL™ Midsole , Rollbar , LMS , Hexagrip

TGS 62/75°

Vzdialenosť od päty k brušku chodidla (62% podrážky) bola navrhnutá s ohľadom na maximálnu stabilitu a tlmenie dopadov. Táto plocha je zakončená tzv. Baletnou čiarou, ktorá túto stabilizačnú časť ukončuje pod uhlom 75%. Za touto baletnou líniou sú topánky naopak vybavené materiálom, ktorý podporuje a stimuluje odraz pri behu. Technológia TGS 62/75 zaisťuje, že sa topánka ohýba presne v tom správnom mieste tak, aby stimulovala prirodzene laterálny a predozadný pohyby chodidla.

SoftFOAM

SoftFOAM je materiál použitý v podrážke v oblasti päty, má na starosti redukovať nárazy pri došliapnutí na pätu. Táto špeciálna zmes má o 70% lepšiu schopnosť tlmiť tieto nežiaduce sily než bežná zmes EVA. Súhra materiálov SoftFOAM a Recoil zaistí pohodlný a zároveň efektívny beh.

RECOIL™ Midsole

Novo vyvinutý materiál používaný ako súčasť tlmenia topánky v medzipodošve. Oproti klasickej EVA pene lepšie absorbuje negatívne sily pri dopade, a naopak vie lepšie využiť energie vynaloženej do odrazu.

Rollbar

Zaoblená vnútorná hrana podrážky umožňuje vyššiu naklonenie chodidla dovnútra a znižuje tlak na palcovou hranu. Umožňuje tým odraz nohy z extrémnejších polôh a zároveň jednoduchší pohyb nohy do pozície, ktorá je obvyklá pri nízkych postojoch pri hraní florbalu či squashu.

LMS

Rýchle bočné pohyby vystavujú chodidlo riziku zranenia. LMS (Lateral Movement Stabilizer) je technológia jedinečného tvaru topánky, ktorá zamedzuje vytknutia nohy pri bočných pohyboch.

Hexagrip

Úplne nová technológia použitá na nových sálovkách Salming Kobra a Salming Hawk. Podrážka je vyrobená zo špeciálnej zmesi HX120, ktorá v kombinácii so vzorkou Salming Hexagrip ™ zaisťuje neobvyklú priľnavosť na všetkých typoch povrchov.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 10:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme