info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín
Dámska vnútorná obuv Salming Kobra 3 Shoe Women

Salming Kobra 3 Shoe Women

Dámska vnútorná obuv

Produkt nie je v ponuke
pozrite sa na podobné produkty
99,22 € 157,94 € ušetríte 58,00 € -37 %

Salming

21FW_1230081-0703

Salming Kobra 3 Women sú treťou generáciou tohto úspešného modelu. Na sezónu 2021/2022 v novom bielom dizajne. Mimoriadne stabilná a veľmi dobre odpružená halová obuv má úplne prepracovaný zvršok, ktorý v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami poskytuje ešte väčšiu stabilitu a odolnosť.

Špičková halová obuv, ktorá vyniká najmä dokonalou stabilitou a veľmi dobrým odpružením. To je v skratke definícia tretej generácie halovej obuvi Salming Kobra 3. V porovnaní s predchádzajúcimi dvoma generáciami bol výrazne prepracovaný zvršok topánky, ktorý je teraz dvojvrstvový a pozostáva z pevného polyesterového úpletu, ktorý je čiastočne pokrytý vrstvou polyuretánu pre zvýšenie odolnosti a stability.

Tlmenie obuvi Salming Kobra 3 zabezpečuje pevná vrstva prémiového materiálu Recoil™, ktorý absorbuje negatívne sily pri dopade, ale zároveň poskytuje vynikajúcu návratnosť energie pri odraze. V oblasti päty je tlmiaca vrstva ďalej posilnená špeciálnou vložkou Recoil R™, ktorá minimalizuje negatívne sily pôsobiace na pätu pri prudkých zmenách smeru, ktoré sú bežné pri halových športoch.

Salming Kobra 3 je ideálnou voľbou, najmä ak hľadáte stabilnú halovú obuv. Širšia podrážka, ktorá je na úrovni päty vytiahnutá až do polovice výšky topánky, a stabilizačné polyuretánové prvky zvršku udržujú nohu na mieste a umožňujú aj tú najprudšiu zmenu smeru bez straty stability.

Kľúčové vlastnosti

  • Vhodné pre hráčov, ktorí hľadajú stabilitu a kvalitné odpruženie
  • Veľmi stabilná vnútorná obuv
  • veľmi pohodlné s kvalitnými tlmiacimi vlastnosťami
  • stredná hmotnosť, navrhnutá s ohľadom na odolnosť
  • Pôsobí skôr širšie s mäkším zvrškom, ktorý dokonale obopína chodidlo
  • vhodné pre všetky halové športy, vďaka svojim vlastnostiam sú veľmi obľúbené medzi florbalistami a hádzanármi

Konštrukcia obuvi a použitá technológia

Zvršok obuvi

Pre stabilitu a obratnosť
Dizajn WAS (Wrap Around System Design) je špeciálna konštrukcia zvršku, ktorá dokonale obopína chodidlo a spolu so zvýšenou podrážkou na úrovni päty a ďalšími stabilizačnými prvkami poskytuje dokonalú kontrolu stability bez straty obratnosti.

Chodidlo je držané na mieste
Technológia ExoSkeleton pozostávajúca z polyuretánovej vrstvy je spojená so systémom šnurovania, ktorý pomáha udržať nohu na mieste. Najmä pri bočných pohyboch stabilizuje chodidlo a pomáha znižovať tlak na MTP kĺby (metatarzofalangeálne kĺby). Tým sa znižuje riziko poranenia mäkkých častí chodidla pri vysokom tlaku, ktorý na ne pôsobí najmä pri náhlych zmenách smeru.

Medzipodrážka - odpruženie obuvi

Zníženie negatívnych účinkov nárazu, energia na odraz
Prémiový materiál Recoil™ použitý v medzipodrážke pomáha tlmiť tvrdé nárazy chodidla. V porovnaní s bežnou penou EVA lepšie absorbuje negatívne sily pri náraze a preukázateľne vracia viac energie pri odraze.

Ochrana päty
Recoil R™ je špeciálna vložka v oblasti päty, ktorá je vyrobená z materiálu schopného ešte lepšie znížiť negatívne účinky nárazu v tejto časti topánky. Špeciálne vyvinutá zmes materiálov má o 70 % lepšiu schopnosť absorbovať tieto nežiaduce sily v porovnaní s bežnou penou EVA.

Podrážka - podrážka topánky

Nebojte sa vyvrtnutia členka
Podvrtnutie členka v dôsledku rýchleho zastavenia je jedným z najčastejších zranení pri halových športoch. Špeciálna technológia LMS+ 8° na vonkajších stranách podrážky topánky výrazne znižuje toto riziko vďaka 8° sklonu podrážky smerom k stredu topánky.

Kľačanie nebolo nikdy jednoduchšie
Vnútorná strana podrážky je zdobená technológiou RollBar™, ktorá v tejto oblasti zaobľuje podrážku topánky a umožňuje vyšší náklon chodidla smerom dovnútra. Tým sa znižuje tlak na hranu špičky a uľahčuje sa vykonávanie kľukov, ktoré sú bežné pri športoch, ako je florbal a squash.

Odolnosť a mimoriadne dobrá priľnavosť pri všetkých halových športoch
Podrážku modelu tvorí špeciálna gumová zmes HX120, ktorá vyniká dokonalou kontrolou trakcie a skvelou priľnavosťou. Túto schopnosť ešte zvyšuje špeciálny vzor Salming HexaGrip™, ktorý sa skladá z malých šesťuholníkov v kľúčových častiach topánky.

Pohodlie pri náraze, energia na odraz
Technológia TGS 62/75° rozdeľuje podrážku topánky na 2 časti. Prvá časť - od päty po priehlavok - tvorí približne 62 % plochy podrážky a je navrhnutá s ohľadom na maximálnu stabilitu a tlmenie nárazov. Od druhej časti - prednej časti podrážky - ju oddeľuje tzv. baletná línia, ktorá prebieha pozdĺž podrážky pod uhlom 75°. Toto rozdelenie zaručuje, že sa topánka ohýba presne na tom mieste, kde stimuluje prirodzený bočný a predný ohyb chodidla. Predná časť topánky je potom navrhnutá tak, aby bol odraz maximálne účinný.

Parametre

Šport Tenis , Florbal , Squash , Hádzaná
Sezóna 2021 Q3
Typ halové obuvi Nízka
Technológie RECOIL™ Midsole , Exo Skeleton , EVA , LMS

RECOIL™ Midsole

Novo vyvinutý materiál používaný ako súčasť tlmenia topánky v medzipodošve. Oproti klasickej EVA pene lepšie absorbuje negatívne sily pri dopade, a naopak vie lepšie využiť energie vynaloženej do odrazu.

Exo Skeleton

Technológia Exo Skleton stabilizuje chodidlo pri pohyboch do strán a znižuje tak tlak na MTP kĺby (metatarzofalangeální kĺby). Táto konštrukcia eliminuje trenie a chráni mäkké časti nohy, predovšetkým tie, ktoré sa nachádza pod prednou časťou chodidla.

EVA

EVA (Ethylene Vinyl Acetate) je najčastejšie používaným tlmiacim materiálom v športovej obuvi z niekoľkých dôvodov:

• mechanické vlastnosti možno ľahko modifikovať zmiešaním s inými zložkami

• Hustotu možno zmeniť pridaním rôzneho množstva vzduchu do zmesi

• viac možností pre dizajn a tvary s ľahším a lacnejším spracovaním

• variácie ponúka rôzne možnosti pre rôzne koncepcie obuvi, individuálne preferencie a bežecké štýly.

LMS

Rýchle bočné pohyby vystavujú chodidlo riziku zranenia. LMS (Lateral Movement Stabilizer) je technológia jedinečného tvaru topánky, ktorá zamedzuje vytknutia nohy pri bočných pohyboch.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 10:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme