info@sanasport.sk Odpovieme do 24 hodín

Salming Eagle 2 Men

Pánska vnútorná obuv

Vyberte svoju veľkosť Ako vybrať?

Skladom u dodávateľa
Dodanie 4-7 pracovných dní
75,95 € 111,95 € ušetríte 36,00 € -32 %
  • Tento produkt má dopravu zadarmo
  • icon-Created with Sketch. Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Salming

23FW_1233051-0101

Pánska cestná obuv Salming Recoil Prime je najnovším modelom v ponuke. Vysoká úroveň tlmenia vytvorená vylepšenou prémiovou penou Recoil+ a precízne spracovaný bezšvový zvršok z priedušného úpletu robia z modelu Prime najpohodlnejší bežecký model, s akým kedy Salming prišiel na trh.

Model Salming Prime bol vytvorený s jednoduchým a jasným cieľom - dostať do každého vášho behu čo najviac pohodlia. Všetky vlastnosti tejto objemovej cestnej obuvi sú zamerané na tento cieľ. Od veľkorysej tlmiacej vrstvy z vylepšenej prémiovej zmesi Recoil+, cez mimoriadne pohodlný a prispôsobivý zvršok až po mäkké vnútorné polstrovanie, vďaka ktorému sa vaše nohy budú cítiť ako v bavlnke.

Pri vymenúvaní najdôležitejších vlastností modelu Prime určite nemôžeme zabudnúť na ich podrážku. Tá je vytvarovaná z fúkanej gumy a je čiastočne obohatená o recyklovanú gumu. Vďaka tejto kombinácii je podrážka ľahšia, pružnejšia a odolnejšia. Jej univerzálny a pomerne výrazný vzor vás dobre podrží na ceste aj v ľahšom teréne.

Ak hľadáte maximálne pohodlnú obuv na dlhšie behy na tvrdom povrchu, Salming Prime je skvelou voľbou.

Všestranná na cestu a do ľahkého terénu

Hoci je model Prime primárne určený na beh po ceste, práve vďaka pomerne výraznému vzoru sa nemusíte báť používať ho ani na poľných či iných prírodných cestách.

Pre začiatočníkov aj skúsených bežcov

Či už ste skúsený bežec, alebo len začínate, vlastnosti modelu Prime oceníte v oboch prípadoch. Hoci je topánka skonštruovaná predovšetkým s ohľadom na maximálne pohodlie, vďaka vylepšenej prémiovej tlmiacej zmesi Recoil+ je aj dostatočne stabilná a prekvapivo obratná. Zatiaľ čo ako bežec začiatočník oceníte predovšetkým pohodlie, skúsenejší bežec potom naplno využije návratnosť energie, ktorú topánka dokáže ponúknuť pri každom kroku.

Špeciálna na dlhé behy

Nie, model Prime by sme si naozaj nevybrali na rýchly cestný beh, pri ktorom naháňate každú sekundu. Jeho prednosti najviac oceníte, keď vám začnú ovísať nohy a budete potrebovať správne odpruženie a podporu, ktorú rýchla obuv neponúka. Model Prime teda odporúčame najmä na beh na dlhé vzdialenosti na tvrdom povrchu alebo na akýkoľvek beh, pri ktorom bude pre vás najdôležitejšie pohodlie.

Konštrukcia obuvi a použité technológie

  • Zvršok obuvi

Dvojvrstvový zvršok pre maximálne pohodlie

Kombinácia bezšvového vrchného materiálu Engineered Air Mesh (priedušný úplet) a vnútornej vrstvy z mäkkých materiálov poskytne vašim nohám dostatočnú oporu a zároveň ich udrží v maximálnom pohodlí. Veľkou výhodou je aj odolnosť zvršku a jeho priedušnosť oceníte najmä v letných mesiacoch.

  • Noha zostane na svojom mieste

Pätný košíček - pätný košíček našich topánok je vyvinutý tak, aby nezvyšoval hmotnosť topánok a nenarušoval celkový pocit pohodlia v topánke, ale zároveň plnil svoju funkciu, ktorou je stabilizácia a fixácia chodidla v topánke.

  • Prirodzený a efektívny pohyb prednej časti chodidla

Zvršok obuvi je v oblasti prstov rozšírený pomocou technológie TOE BOX, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre pohyb prednej časti chodidla, čím podporuje prirodzenejší a efektívnejší pohyb z biomechanického hľadiska.

  • Medzipodrážka - odpruženie topánky

Až o 30 % viac energie pri každom odraze

Náš vylepšený prémiový materiál Recoil+™ na odpruženie použitý v medzipodrážke pomáha tlmiť tvrdé dopady chodidla. V porovnaní s tradičnou penou EVA lepšie absorbuje negatívne sily počas kroku a následne vracia až o 30 % viac energie vynaloženej pri odraze. Pena je zároveň veľmi stabilná. Ľahko odoláva teplotným rozdielom pri zachovaní rovnakých vlastností. Veľkou výhodou je aj jej trvanlivosť. Bežecké vlastnosti topánky zostávajú nezmenené aj napriek vysokému počtu nabehaných kilometrov.

  • Podrážka - podrážka topánky

Odolnosť a veľmi dobrá priľnavosť za všetkých podmienok

Materiál Blown Rubber, ktorý tvorí podrážku obuvi, je odolná a ľahká gumová zmes s vynikajúcou priľnavosťou aj za mokra. Jej vlastnosti sú ešte vylepšené použitím recyklovanej gumy.

Parametre

Šport Volejbal , Florbal , Squash , Bedminton , Hádzaná
Sezóna 2023 Q3
Typ halové obuvi Nízka
Technológie TGS 62/75° , Heelcup , Rollbar , D3O , LMS

TGS 62/75°

Vzdialenosť od päty k brušku chodidla (62% podrážky) bola navrhnutá s ohľadom na maximálnu stabilitu a tlmenie dopadov. Táto plocha je zakončená tzv. Baletnou čiarou, ktorá túto stabilizačnú časť ukončuje pod uhlom 75%. Za touto baletnou líniou sú topánky naopak vybavené materiálom, ktorý podporuje a stimuluje odraz pri behu. Technológia TGS 62/75 zaisťuje, že sa topánka ohýba presne v tom správnom mieste tak, aby stimulovala prirodzene laterálny a predozadný pohyby chodidla.

Heelcup

Pätný košíček u našich topánok je vyvinutý tak, aby nezvyšoval váhu topánok, ale zároveň plnil svoju funkciu, ktorou je stabilizovať a fixovať chodidlo v topánke.

Rollbar

Zaoblená vnútorná hrana podrážky umožňuje vyššiu naklonenie chodidla dovnútra a znižuje tlak na palcovou hranu. Umožňuje tým odraz nohy z extrémnejších polôh a zároveň jednoduchší pohyb nohy do pozície, ktorá je obvyklá pri nízkych postojoch pri hraní florbalu či squashu.

D3O

D3O™ je patentovaný materiál využívajúci vlastnosti tzv. Inteligentných molekúl, ktoré sú pri bežnom pohybe mäkké a pružné, avšak pri akomkoľvek náraze sa "uzamknú" a stvrdnú.

LMS

Rýchle bočné pohyby vystavujú chodidlo riziku zranenia. LMS (Lateral Movement Stabilizer) je technológia jedinečného tvaru topánky, ktorá zamedzuje vytknutia nohy pri bočných pohyboch.

Pomôžeme s výberom tovaru
Odborné produktové otázky

Predajňa v Brně
+420 724 955 068 Po-Pi 10:00-18:00, So 9:00-13:00
brno@sanasport.cz Píšte kedykoľvek, čoskoro odpovieme